Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Lotnictwo Ługańskiej Republiki Ludowej

Noworosja – Lotnictwo Ługańskiej Republiki Ludowej

Lotnictwo Ługańskiej Republiki Ludowej przygotowuje się do boju. Są już helikoptery MI-2, MI-8, MI-24 i samoloty AN-2, JAK-18, JAK-52, dwa Ł-29 i i zdobyczny SU-25.

a35

Powstaniec pospolitego ruszenia Alieksandr Żuczkowskij, opowiedział o stworzeniu „nowonarodzonego” lotnictwa wojskowego Ługańskiej Republiki Ludowej.

Remont posiadanych maszyn, w roku ubiegłym, nie był priorytetem kierownictwa Ługańskiej Republiki Ludowej, dochodziło do tego, że chłopaki samodzielnie naprawiali maszyny a „Kiba” prosił mnie o pomoc w dostawie niektórych drogich części (wtedy nie udało się ponieważ wszystkie środki poszły na umundurowanie). Mamy teraz w posiadaniu helikoptery MI-2, MI-8, MI-24 i samoloty AN-2, JAK-18, JAK-52, dwa Ł-29 i słynny „zdobyczny” SU-25.

Prawie wszystkie maszyny są doprowadzone do stanu sprawności, czasami brakuje niektórych części i podzespołów, czekają na przerobienie na bojowe (zamontowanie bloków NURS i systemów naprowadzania na cel).

W rezultacie uporczywych próśb powstańców i ubiegłorocznego pomyślnego uruchomienia MI-2, w styczniu w sztabie korpusu na poważnie zajęli się tym tematem ale konkretne terminy nie zostały wyznaczone. Myślę, że przy dobrych chęciach dowództwo mogłoby uczynić z tej kwestii priorytet i szybko spowodować dostawę części z Federacji Rosyjskiej (za pośrednictwem firm handlowych).

Ostatecznie oprócz zadań wojskowych te śmigłowce mogłyby być użyte do celów humanitarnych (gdzie nie ma poważnego ryzyka zestrzelenia przez wroga), do pilnej hospitalizacji rannych, dla przykładu.

Za: http://rusvesna.su/news/1422203617

Data publikacji: 25.01.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *