Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Kreml usuwa jastrzębie z rządów DRL i ŁRL

Noworosja – Kreml usuwa jastrzębie z rządów DRL i ŁRL

Noworosja – Kreml usuwa jastrzębie z rządów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. 

Alieksandr Borodaj
Alieksandr Borodaj

Trzy dymisje, w ciągu ostatnich dni, w rządach Donbassu. Alieksandr Borodaj opuścił stanowisko premiera Donieckiej Republiki Ludowej. Zauważę, na marginesie, że opuścił stanowisko po kilkudniowym pobycie w Moskwie. Powody rezygnacji, na które się powołał, są naprawdę niepoważne. Następnie odszedł Bołotow, wojowniczy, ambitny przywódca Ługańskiej Republiki Ludowej.

Walierij Bołotow
Walierij Bołotow

Powołując się na jakieś niejasne zranienie, chociaż przeczytał swoje oświadczenie o rezygnacji jako całkowicie zdrowy człowiek, pierś wypięta, kamuflaż, jednym słowem prawdziwy komandos. „W tych ciężkich dniach moje zranienie…” I w końcu zrezygnował najbardziej utalentowany dowódca Donbassu, Igor Striełkow. Zrezygnował w jeszcze dziwniejszy sposób, na początku media zagadały o jego zranieniu a temu zranieniu zaprzeczyli liczni przywódcy Donbassu ale nie sam Striełkow.

Igor Striełkow
Igor Striełkow

A potem, nagle, zaraz po odejściu Bołotowa, oświadczono nam o rezygnacji ze stanowiska ministra obrony Striełkowa, ale znowu nie powiedział tego sam Striełkow. Znana jest jego niechęć do publicznych wystąpień ale żeby aż do tego stopnia? I w ogóle gdzie on teraz jest? Jeżeli poszerzyć intelektualny horyzont i zobaczyć rosyjski konwój humanitarny ciągnący ku Ukrainie i następnie zobaczyć naradę na Krymie, zorganizowaną przez szefa państwa Federacji Rosyjskiej w Sewastopolu a następnie dołączyć do tego zestawy faktów dzisiejszy (albo jeszcze wczorajszy) apel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji do walczących stron o natychmiastowe przerwanie ognia przez obie strony konfliktu to narzuca się niedobre wyjaśnienie tego co się dzieje. Kreml usuwa jastrzębie z rządów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej w celu pojednania powstańczego Donbassu z Ukrainą. Jeden ostatni fakt świadczący na korzyść mojego domysłu. Borodaj i Striełkow to „zawtrawcy” czyli ukształtowani na ideologii gazety „Zawtra”. O tym pisano i mówiono wiele. Tak więc tuż przed wszystkimi głośnymi, donbasskimi rezygnacjami Władimir Władimirowicz Putin spotykał się z redaktorem naczelnym gazety „Zawtra”, Alieksandrem Andriejewiczem Prochanowem, tak poinformował mnie wiarygodny informator. Ale szczegółów nie znam i nie zostałem poinformowany.

Daj Boże, proszę Cię Boże, żebym nie miał racji. I żeby Władimir Wladimirowicz Putin nie znalazł się z oliwną gałązką pokoju w gardle. Pokoju tam nie będzie, przy jakimkolwiek rozejmie na jakichkolwiek warunkach, Kijów wyrżnie powstańców pospolitego ruszenia.

Eduard LIMONOW

To była smutna wypowiedź z dnia 15 sierpnia.

CENTRALNA AGENCJA INFORMACYJNA NOWOROSSJI

Za: http://novorus.info/news/policy/26655-eduard-limonov-kreml-ubiraet-yastrebov-v-rukovodstve-dnr-i-lnr-.html

Data publikacji: 15.08.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *