Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Już wiadomo co ukrywano w Debalcewo

Noworosja – Już wiadomo co ukrywano w Debalcewo

Według jego danych w składzie okrążonego zgrupowania ukraińskich oprawców w Debalcewo około 25% składu osobowego tego zgrupowania (około 2200 ludzi) stanowią żołnierze NATO i zagraniczni najemnicy.

aaaaa

Właśnie tym tłumaczy się gorączkowa aktywność dyplpmatyczna przywódców Zachodu i wczorajszy przylot do Moskwy przywódców Francji i Niemiec.

Po zamknięciu kotła (okrążenia – tłum.) zachodni dyplomaci najwyraźniej wpadli w zdenerwowanie. Właśnie w Debalcewo, a nie z jakiegoś innego miasta Donbassu gdzie toczą się zażarte boje, wystąpiło pilne zapotrzebowanie na ewakuację cywilnych mieszkańców.

Z tego powodu wstrzymano na dwie doby działania bojowe. Jednakże zamiast cywilnej ludności wywożono, głównie, żołnierzy NATO. O rotacji żołnierzy w Debalcewo i dostarczaniu nowej amunicji w okresie 6-7 lutego, powiedziały także władze Noworosji.

Dlaczego tak nagle przylecieli do Moskwy Merkel i Hollande? Bali się po prostu skandalu, że w zdobytym Debalcewo do niewoli wpadną setki, a nawet tysiące, żołnierzy NATO, a to znaczy, że słowo „wojna”, które wypowiedział Hollande, już będzie faktycznie nieuchronna ponieważ będzie udowodnione, że siły NATO walczą już tutaj a w konsekwencji Rosja także może wzmocnić swoją obecność w tym regionie.

Najprawdopodobniej z Putinem do końca nie udało się dogadać póki co. Część żołnierzy NATO, jak poprzednio, pozostaje w Debalcewo. Właśnie dlatego 7 lutego, z rozkazu Bidena, Siły Zbrojne Ukrainy w pilnym reżimie przeszły do kontrofensywy, której jedynym celem jest odblokowanie znajdujących się w Debalcewo żołnierzy NATO.

Przy czym rozkazano aby nie liczyć się z ofiarami. Stawką może być zdemaskowanie USA i NATO. W tym właśnie celu teraz intensyfikuje się dostawy różnorakiego uzbrojenia na Ukrainę.

Informacja w oparciu o materiały czasopisma on-line „The Strategic Culture Foundation”.

Za: http://x-true.info/14181-stalo-izvestno-chto-pryatali-v-debalcevo.html

Data publikacji: 9.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *