Noworosja – Igor Striełkow składa ważne oświadczenie

Noworosja – Igor Striełkow składa ważne oświadczenie.

W tej chwili napływają do mnie nieprzerwanym strumieniem informacje o przygotowaniach Sił Zbrojnych Ukrainy i band tak zwanej „gwardii narodowej” do ofensywy na Donieck. Ostatnimi dniami wróg gwałtownie zaktywizował działalność swoich grup wywiadowczych a także artyleryjskie uderzenia na pozycje pospolitego ruszenia, na dzielnice mieszkaniowe i na zakłady przemysłowe.

Masowo stosowana jest ciężka artyleria rakietowa strzelająca salwami, wielkokalibrowa artyleria lufowa a także operacyjno-taktyczne rakiety „Toczka-U”. Ofiary wśród ludności cywilnej, w czasie tak zwanego „zawieszenia broni”, są większe niż w analogicznym okresie aktywnych działań bojowych sprzed miesiąca.

Dwa zgrupowania uderzeniowe wroga, o wyraźnie ofensywnym charakterze, wymierzone są w stolicę Donieckiej Republiki Ludowej z kierunków południowo-zachodniego i północno-zachodniego. Trzecia, skoncentrowana w rejonie Diebalciewa, może przeprowadzić uderzenie na Szachtiorsk albo i głębiej, na Krasnyj Łucz i Antracit, tak ażeby wyjść na granicę z Rosją przez najsłabiej bronione, przez pospolite ruszenie DRL i ŁRL, rejony i natychmiast ustanowić tam kontrolę, odcinając pospolite ruszenie od jakiegokolwiek zaopatrzenia.

Jeżeli wszystkie, zgromadzone przez stronę ukraińską, siły będą jednocześnie i gwałtownie rzucone do boju to nieliczne i słabo uzbrojone i źle dowodzone jednostki pospolitego ruszenia, bez bezpośredniej pomocy rosyjskiej, będą szybko rozbite i Noworosja zakończy swoje istnienie, ledwo się narodziwszy.

Opierając się na danych, które są w moim posiadaniu, a także na informacjach i analizach kompetentnych specjalistów, przewiduję, że atak wojsk ukraińskich będzie przede wszystkim bezpośrednio nakierowany na zdobycie Doniecka i Makiejewki, których aglomeracja jest największa i najważniejsza w regionie.

Pretekstem do ataku może być jakakolwiek prowokacja, których organizację kijowska junta opanowała po mistrzowsku. Atak może być tylko szybki i zdecydowany, zaplanowany na szybkie osiągnięcie wyniku, bo w przeciwnym wypadku traci ona wszelki sens. Strona ukraińska świetnie rozumie, że jeżeli operacja będzie spowolniona to istnieje wielkie prawdopodobieństwo ingerencji Rosji.

Zdobycie Doniecka albo chociaż jego części, do czasu kiedy rząd rosyjski podejmie decyzję o ingerencji, jest głównym zadaniem Sił Zbrojnych Ukrainy. A potem będzie można ogłosić jednostronne „zawieszenie ognia” i zwrócić się do USA i Europy z oświadczeniem o chęci rozwiązania konfliktu drogą pokojową.

Najważniejsze to nie dać czasu rosyjskiemu rządowi na podjęcie odpowiednich decyzji. A o to żeby do ostatka powstrzymywać wojskową odpowiedź na ukraińską agresję powinny zatroszczyć się te same osoby, które niedawno wstrzymały ofensywę na, już opuszczony przez ukraińskie oddziały, Mariupol.

Prościej mówiąc, Kijów podjął decyzję żeby zaryzykować i błyskawicznie uderzyć i tu „zawiesić broń” ale już na swoich warunkach (dlatego, że bez Doniecka, albo ze stolicą przeciętą linią frontu, o żadnej suwerenności Noworosji mowy być nie może). Jeżeli ten plan będzie pomyślnie zrealizowany to będzie to największą klęską wojskowo-polityczną Federacji Rosyjskiej od 1991 roku i pociągnie to za sobą wewnętrzne wstrząsy polityczne.

W związku z tym zwracam się z prośbą do przedstawicieli wszystkich rosyjskich służb kontrolujących warunki przestrzegania mińskich porozumień o zwrócenie uwagi na plany ukraińskich oprawców i poinformowanie prezydenta o możliwych następstwach ich realizacji dla rosyjskiego narodu Donbassu i dla Rosji.

Za: http://www.anna-news.info/node/24079

Data publikacji: 22.10.2014

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *