Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – W Doniecku poddali się polscy najemnicy

Noworosja – W Doniecku poddali się polscy najemnicy

Noworosja – Lotnisko – polscy najemnicy poddali się Armii Donieckiej Republiki Ludowej. 

aaa1

Na donieckim lotnisku, gdzie została zablokowana część ukraińskich wojskowych, powstańcom pospolitego ruszenia do niewoli poddali się najemnicy z Polski. O tym fakcie poinformował pełniący obowiązki ministra Bezpieczeństwa Państwowego Donieckiej Republiki Ludowej, Lieonid Baranow.

„Po stronie wojsk ukraińskich walczy całe mnóstwo najemników, szczególnie widać to na lotnisku w Doniecku, które trzyma się najdłużej ze wszystkich. Tam walczą tylko profesjonaliści i tam są nie tylko Amerykanie, tam mówi się w różnych językach. Ta informacja jest potwierdzona i teraz można śmiało powiedzieć, że są tam cudzoziemcy”.

Przypomnijmy, że dzisiaj powstańcy pospolitego ruszenia Donieckiej Republiki Ludowej powiedzieli, że oczyszczanie lotniska donieckiego jest kontynuowane do tej pory. Teraz Armia Donieckiej Republiki Ludowej praktycznie kontroluje cały port lotniczy, oprócz podziemnych tuneli wybudowanych jeszcze w czasach sowieckich.

„Teraz zajmujemy się oczyszczaniem i obroną obszaru lotniska. Wszystkie budynki są nasze jednakże ukraińscy wojskowi ukrywają się w podziemiach, mogą także skrywać się w podziemiach starego terminalu”- powiedział dowódca samodzielnego batalionowo-taktycznego zgrupowania Armii Donieckiej Republiki Ludowej „Somali”, który nosi  pseudonim Giwi.

Za: http://3rm.info/51441-aeroport-v-plen-k-armii-dnr-sdalis-naemniki-iz-polshi.html

Data publikacji: 3.10.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *