Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Co straciliśmy „dzięki” polityce Kremla

Noworosja – Co straciliśmy „dzięki” polityce Kremla

Co straciliśmy „dzięki” polityce Kremla. Striełkow: Rok temu mogliśmy zdusić juntę jak wesz.

a,1

Rok temu Rosja mogła bez szczególnego wysiłku rozprawić się z nielegalną władzą w Kijowie. Tym bardziej, że tego oczekiwał nie tylko Donieck i Ługansk. Jednakże robota na tym kierunku została kompletnie zawalona. Ludzie odpowiedzialni za tę klęskę w dalszym ciągu ją podtrzymują. Zwraca na to uwagę były szef pospolitego ruszenia Donbasu i były minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej, Igor Striełkow.

„Ukraińscy dowódcy wiosną ubiegłego roku oczekiwali wprowadzenia wojsk rosyjskich i oświadczali, że nie będą walczyć przeciwko Rosji. Do mnie wielokrotnie zwracali się dowódcy wojsk ukraińskich, którzy mówili, że nie będą walczyć z Rosją. Przeciwko pospolitemu ruszeniu walczyła tylko nac-gwardia i ochotnicy.

Oni pytali mnie kiedy wejdą wojska rosyjskie. Oczekiwali na wojska rosyjskie i zupełnie otwarcie mówili: „My przeciwko Rosji walczyć nie będziemy”” – tak Striełkow scharakteryzował, w sieciach społecznościowych, nastroje panujące wśród ukraińskich wojskowych rok temu.

Jednocześnie, jak były głównodowodzący zauważa, „krymskiego wariantu oczekiwał nie tylko Donieck/Ługansk, oczekiwali go wszyscy i nikt wtedy przeciwko Rosji nie zamierzał wojować”.

„Regularne wojska wtedy kategorycznie nie chciały walczyć” – wyjaśnił Striełkow.

„Rosja nie wykorzystała możliwości zmiecenia nacjonalistycznego reżimu na Ukrainie i straciła cały rok. Zawalono politykę na kierunku ukraińskim i za to nikt nie odpowiedział. Straciliśmy cały rok. Rok wcześniej mogliśmy juntę zdusić jak wesz. Czym to wyjaśnić? Tego w żaden sposób nie można wyjaśnić.

Mało tego, że sam Majdan był możliwy dlatego, że ani jeden prorosyjski ruch, partia, nie był wspierany przez kogokolwiek. Oprócz interesów Gazpromu nikt się niczym nie kierował. To jest gigantyczna klęska za którą nikt nie jest odpowiedzialny. Zurabow jak posiadał największą sieć aptek na Ukrainie tak i dalej ją posiada i jest tam ambasadorem. Surkow jak prowadził wcześniej sprawy ukraińskie tak i dalej zajmuje się nimi” – podsumowuje były minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej.

Za: http://3rm.info/main/57120-chto-my-poteryali-blagodarya-politike-kremlya-strelkov-god-nazad-my-mogli-zadavit-huntu-kak-vshu.html

Data publikacji: 22.05.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *