Noworosja – Alieksiej Mozgowoj zamordowany w zamachu !

Przedstawiciel Brygady „Prizrak” poinformował, że zdarzenie to miało miejsce w pobliżu tego samego miejsca gdzie 7 marca na Alieksieja Mozgowoja już był zamach. Podkreślił on, że obecnie prowadzone są poszukiwania zamachowców.

a8,8

Znany powstaniec pospolitego ruszenia Noworosji, dowódca Brygady „Prizrak”, Alieksiej Mozgowoj, zginął w wyniku zamachu zorganizowanego na jego życie przez nieznaną grupę dywersyjno-wywiadowczą, taką informację uzyskała agencja „RIA Novosti” w w wydziale informacji Brygady „Prizrak”.

„Zdarzyło się to w pobliżu tego samego miejsca gdzie 7 marca już usiłowano dokonać zamachu na życie Mozgowoja. Na drodze pomiędzy Ługanskiem a miastem Ałcziewsk, gdzie stacjonuje Brygada „Prizrak”, była zorganizowana zasadzka, nieznani sprawcy ostrzelali jeep w którym jechał Mozgowoj wraz z ochroną.

Mozgowoj odniósł poważne rany i zmarł na miejscu, także jego towarzysze odnieśli rany, ich stan jest obecnie ustalany” – poinformował przedstawiciel Brygady „Prizrak”. Zauważył on, że prowadzone są teraz poszukiwania zamachowców.

7 marca, mniej więcej w tej samej okolicy, na wyjeździe z wioski Michajłowka, w chwili przejazdu samochodu Mozgowoja eksplodowały trzy zaimprowizowane ładunki wybuchowe. Wtedy dowódca Brygady „Prizrak” odniósł lekkie rany, nikt nie zginął. Zgodnie z wnioskami saperów eksplozja była wywołana drogą radiową albo za pomocą telefonu komórkowego.

1 stycznia w podobnych okolicznościach, przy wiosce Łutugino, został zamordowany inny wpływowy dowódca Ługańskiej Republiki Ludowej, szef Grupy Szybkiego Reagowania „Batman”, Alieksandr Biednow. On także wpadł w zasadzkę zamachowców, zginęli wszyscy, sześciu, towarzyszący mu żołnierze jego eskorty.

Za: http://rusprav.tv/aleksej-mozgovoj-ubit-v-rezultate-pokusheniya-34394/

Data publikacji: 23.05.2015

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *