Noworosja – Alieksiej Mozgowoj na ostatniej paradzie

Nadeszła bolesna wiadomość z Ługańskiej Republiki Ludowej, zamordowano bohatera ługańskiego powstania, dowódcę Brygady „Prizrak”, rdzennego, od pokoleń, kozaka, Alieksieja B. Mozgowoja, który zginął ze swoimi towarzyszami broni w wyniku zamachu na jego życie w dniu 23.05.2015.

a,aa

Było już wcześniej kilka zamachów na niego. Bohaterowi stale grozili nie tylko dywersanci banderowskiego reżimu z Kijowa. Nienawidziły go oligarchiczne klany Ukrainy, Donbasu i ich wspólnicy z Rosji. Im nie pasowało jego jawnie krytyczne stanowisko w stosunku do tychże klanów. Chociaż w morderstwie brała, rzekomo, udział jakaś grupa dywersyjna kijowskich władz to sprowadzili ją na miejsce, zgodnie z napływającymi doniesieniami, zdrajcy ze strony ługańskiej.

Szczególne napięcie, ostatnimi czasy, powstało w stosunkach pomiędzy Alieksiejem Mozgowojem a szefem republiki, żydem Płotnickim, którego przygarnęli i posadzili na to stanowisko ci z Moskwy, przy udziale żyda Władisława Surkowa.

Alieksiej Mozgowoj mówił, że władze w Ługańsku już mu groziły, obiecując go zabić, nawet za zamiar zorganizowania w Ałcziewsku parady z okazji 70 Rocznicy Zwycięstwa, co jasno świadczy o ideowym obliczu przeciwników partyzanckiego przywódcy.

Osobiście szefa Ługańskiej Republiki Ludowej (w przeszłości dyrektora handlowego) dowódca brygady podejrzewał o związki z banderowskim reżimem i o korupcyjny zamiar „załatwienia” republiki z korzyścią dla kijowskiego oligarchatu, mówił on o tym publicznie.

W serii przemówień demaskował on także udział „sił trzecich” w walce zbrojnej na terytorium Donbasu, sił które dążą do zniszczenia jednych Ruskich rękoma innych Ruskich, i które dążą do rozniecania bratobójczej wojny. Alieksiej Borisowicz był nie tylko odważnym wojownikiem ale także utalentowanym poetą i pieśniarzem. W Brygadzie „Prizrak” pamiętają jego dewizę: „Nie bój się o swoją skórę, bój się o swój honor!”.

 Na video możecie obejrzeć ostatnią dla Alieksieja Paradę Zwycięstwa 9 maja w Ałcziewsku, za którą obiecano mu śmierć. Zaiste, bohaterowie giną ale się nie poddają!

Za: http://3rm.info/publications/57153-posledniy-parad-alekseya-mozgovogo.html

Data publikacji: 25.05.2015

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *