Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – 28.01.2015 – Ciężkie boje na wszystkich frontach

Noworosja – 28.01.2015 – Ciężkie boje na wszystkich frontach


Igor Striełkow: Walki pomiędzy powstańcami pospolitego ruszenia a wojskami kijowskiej junty toczą się dosłownie na wszystkich frontach.

Igor Striełkow: Na wszystkich frontach trwają ciężkie boje
Igor Striełkow: Na wszystkich frontach trwają ciężkie boje

Wojska kijowskie prowadzą prawdziwie terrorystyczny ostrzał miasta Gorłowka, który ma na celu całkowite zniszczenie miasta. O tym fakcie poinformował były minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej, Igor Striełkow. W jego opinii Siły Zbrojne Ukrainy starają się nie dopuścić do połączenia się sił Armii Donieckiej Republiki Ludowej z siłami Armii Ługańskiej Republiki Ludowej w tym wyznaczonym punkcie.

„Obserwuje się ciężką sytuację w Gorłowce. Artyleria ukraińska ostrzeliwuje miasto z trzech stron. I mowa jest tutaj o ostrzale terrorystycznym, mającym na celu calkowite zniszczenie miasta” – opowiada Igor Striełkow.

„Ofensywa Armii Donieckiej Republiki Ludowej posuwa się od północy. Przy dalszym postępie powstańcy mogą całkowicie odciąć debalcewskie zgrupowanie przeciwnika i w rejonie osad Swietłodarskoje i Nowoługanskoje połączyć się z gorłowskim garnizonem. W ten sposób zdołają oni odciąć całe zgrupowanie wojsk kijowskich. Wiedząc o tym przeciwnik wprowadza wojska swojego drugiego dywizjonu strategicznego, przerzucając je na Gorłowkę” – mówi Striełkow.

Były minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej ocenił także sytuację na pozostałych obszarach konfliktu zbrojnego w Donbassie.

„Bardzo ciężkie boje toczą się w rejonie Dzierżyńska. Próby ofensywy powstańców, na chwilę obecną, zostały powstrzymane przez przeważające siły wroga. Dosłownie wczoraj i dzisiaj wróg przerzucał wojska od strony Konstantinowki. Bezpośrednio do Dzierżyńska zostały przerzucone oddziały „Prawego Sektora”, które zamierzają prowadzić walkę uliczną w warunkach miejskich. Oni wyeksmitowali ludzi z domów i rozpoczęli umacnianie się w mieszkaniach ażeby prowadzić stąd walkę” – dodał Striełkow.

Tymczasem telewizja LifeNews przedstawiła dzisiaj mapę działań bojowych w republikach w celu dokonania oceny skali konfliktu zbrojnego. Na podstawie powstałej mapy trzeba wyciągnąć wniosek, że walki pomiędzy powstańcami a kijowskimi wojskami toczą się dosłownie na wszystkich frontach.

Źródło: www.lifenews.ru/news/148832

Za: http://3rm.info/main/54439-strelkov-protivostoyanie-mezhdu-opolchencami-i-ukrainskimi-voennymi-idet-bukvalno-po-vsem-frontam.html

Data publikacji: 28.01.2015

Przekład: RX


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *