Strona główna > Polska > Nowe Wytyczne Rządu zmuszające kawiarnie i restauracje do zbierania danych o klientach

Nowe Wytyczne Rządu zmuszające kawiarnie i restauracje do zbierania danych o klientach

Pod pretekstem walki z pandemią rząd planował wprowadzić kolejne formy totalitarnej inwigilacji obywateli przy użyciu nowoczesnej technologi. Plan rządu zakładał zmuszanie restauratorów i właścicieli kawiarni do instalowania czytników rządowej aplikacji śledzącej ProteGo Safe, po ostrej krytyce ze strony przedsiębiorców rząd wycofał się z totalitarnych planów.

Artykuł Dziennik Łódzki:

W poniedziałek 18 maja wchodzi w życie trzeci etap odmrażania gospodarki, który przewiduje otwarcie między innymi restauracji i kawiarni. Ministerstwo rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały listę zasad bezpieczeństwa, które mają zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem w lokalach. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opublikował stanowisko, w którym wskazywał, że niektóre z tych zapisów naruszają swobody obywatelskie i domaga się ich zmiany. Teraz jego członkowie uspokajają: nie ma kontrowersyjnych zapisów.

AKTUALIZACJA 13.05., godz. 18.04 W komunikacie opublikowanym w środę, po południu (link), Związek zmienia swoje stanowisko:

Opublikowane na stronach Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego wytyczne dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce nie zawierają kontrowersyjnych zapisów w zakresie procedury postępowania w przypadku potwierdzenia zakażenia wirusem COVID-19 osoby, która była klientem restauracji w przeciągu ostatnich 30 dni. Wytyczne nie zakładają identyfikacji oraz ewidencji gości lokali gastronomicznych m.in poprzez aplikację ProteGO Safe.

Czy oznacza to, że rząd wziął sobie do serca obawy przedsiębiorców?

RZĄD ODMRAŻA GOSPODARKĘ: OTWARTE RESTAURACJE

W swoim poprzednim stanowisku z tego samego dnia (link), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców alarmował, że w projekcie „Wytycznych dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce” znajdują się rozwiązania, które mogą uniemożliwić powrót do pracy przedsiębiorcom prowadzącym restauracje, a dodatkowo naruszają prywatność obywateli.

RESTAURACJE BĘDĄ ZBIERAĆ DANE KLIENTÓW?

Jak wykazał w swoim stanowisku Związek, właściciele lokali gastronomicznych będą musieli identyfikować i prowadzić ewidencję gości. Wszyscy pracownicy lokalu zostaną zobowiązani do zainstalowanie rządowej aplikacji ProteGo Safe, a przed wejściem do kawiarni czy restauracji ma zostać umieszczone urządzenie z zainstalowaną aplikacją ProteGo Safe. Dzięki temu rejestrowany będzie każdy klient posiadający taką aplikację. Pracownicy lokali będą spisywać dane klientów, którzy takiej aplikacji nie mają. Listy klientów mają zawierać imię, nazwisko i numer telefonu obecnych klientów…

cały artykuł na stronie Dziennika Łódzkiego: dzienniklodzki.pl

5 thoughts on “Nowe Wytyczne Rządu zmuszające kawiarnie i restauracje do zbierania danych o klientach

    1. Najzabawniejsze jest to że coraz więcej ludzi poznaję prawdę tego całego oszołomstwa.
      Dlaczego nasi rodacy na najwyższym szczeblu tak ściemniają biednemu polskiemu narodowi,czy nie mogą się nażreć do końca. Wiecznie im mało.Chodzi o pieniądze a nie o ludzi.Sprzedają się dalej pseudo patrioci.

  1. Czym bardziej rządzący są obcymi -nie POLAKAMI tym więcej jest zakazów, nakazów, obostrzeń, biurokracji i fałszywych danych!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.