Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Nowe wydanie Talmudu Babilońskiego – Tractate Berakhot wychwalany przez L’Osservatore Romano

Nowe wydanie Talmudu Babilońskiego – Tractate Berakhot wychwalany przez L’Osservatore Romano

Talmud Babylonian Tractate Berakhot (2 volumes)

Bóg niespodzianek znów się objawia! Tym razem chasydzki bóg pojawia się w jednym z oficjalnych organów prasowych Watykanu, L’Osservatore Romano, 30 dicembre 2017, Il Talmud sul web.

Jeśli ktoś uważnie podąża za Franciszkiem, powinien spodziewać się po nim i jego lokajach takiego hucznego poparcia, ponieważ ten człowiek ma obsesję na punkcie wszystkiego, co talmudyczne.

Dwukrotny tom wychwalany przez L’Osservatore Romano to Talmud Babylonian Tractate Berakhot.  — Można bezpiecznie założyć, że Franciszek przeczytał przynajmniej pierwszy tom, który dotyczy modlitwy Szema Izrael.   — (Jak Bóg pozwoli, w następnym poście Call Me Jorge … dostarczy dowód.)

Artykuł mówi o Shemie:

„Otwarcie Traktatu jest uroczyste, ponieważ otwiera on normy regulujące czytanie Shemà Yisrael, które potwierdzają  wyjątkowość i jedyność Boga:

— „Słuchaj Izraelu, Pan jest naszym Bogiem, Pan jest jeden „. — Słowa, które są wpajane młodym Żydom, gdy tylko nauczą się mówić i towarzyszą  im podczas całej edukacji. „

To jest co najmniej mylące.

Tak, Szema ma kluczowe znaczenie dla żydowskiej religii talmudycznej, ale jest czymś więcej niż tylko krótką recytowaną modlitwą .

Rabin Yoseph Bekhor Shor napisał o Shemie, że  —  jest kategorycznym zaprzeczeniem centralnego katolickiego dogmatu o Błogosławionej Trójcy.

Kolejny cytat z artykułu pochodzi od rabina Gianfranco Di Segniego,

„Talmud jest tekstem otwartym w tym sensie, że jego rozważania w wielu przypadkach nie prowadzą do konkluzji.

Zainteresowanie tym tekstem nie ogranicza się tylko do świata żydowskiego, ale ze względu  na jego zawartość i logiczną metodologię, coraz częściej prezentuje atrakcyjny tekst ze względu na jego wiele aspektów — (prawoznawstwo, historia religii, egzegeza biblijna, filozofia, historia nauki …). „

I jeszcze jedno mylące twierdzenie na temat Talmudu.

— Talmud jest sprzedawany nie-Żydom jako po prostu rozważania, dyskusje i argumenty wśród rabinów  bez konkluzji.

Talmud ma bardzo rygorystyczny porządek uszczegółowień, który jest stosowany w jego interpretacji podczas dyskusji, do tego stopnia, że ma własne prawo talmudyczne skodyfikowane w Shulchan Aruch (halachiczne prawa).

Poza modlitwą Szema Izrael,   — babiloński Talmud Tractate berachot zawiera błogosławieństwa — modlitwy

— do księżyca, słońca, Amida, wtrącania i uwolnienia z więzienia, etc … i wszystkie są również w Szulchan Aruch.

source: L’Osservatore Romano, Anno CLVII n. 298 (4 7. 7 3 2), 

sabato 30 dicembre 2017, Il Talmud sul web, pagina 5.

Reasumując, — Franciszek i jego kumple dysponują  oficjalnym watykańskim organem wychwalającym Talmud babiloński, a konkretnie Traktat Berakhot, który zawiera wszystkie możliwe babilońskie przesądy, które   — obalają biblijne prawo w imię naprawy złego sądu Bożego, a także zawiera zaprzeczenie Świętej Trójcy. .

Wewnętrzny Żyd Franciszka objawił się szokująco po raz kolejny …

Próba uczynienia Talmudu ponadczasowym  na wzór
zwojów znad Morza Martwego

***

Tłum. m.jasińska

za: http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/

Friday, January 5, 2018

Źródło: https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/01/07/nowe-wydanie-talmudu-babilonskiego-tractate-berakhot-wychwalany-przez-losservatore-romano/

zakonnice tańczą do chasydzkiej pieśni ludowej Hava Nagila

Data publikacji: 7.01.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *