Strona główna > Bez kategorii > Nowe standardy judeokracji: W Hiszpanii policja otworzyła ogień do protestujących, 60 osób zostało rannych (wg oficjalnych danych)

Nowe standardy judeokracji: W Hiszpanii policja otworzyła ogień do protestujących, 60 osób zostało rannych (wg oficjalnych danych)

Informacja o wydarzeniu pochodzi z żydomediów. Prezentujemy jej skrót. Całość pod linkiem w źródle. Admin.

Źródło: http://www.fakt.pl

Europę ogarniają kryzys, chaos i anarchia! W Hiszpanii policja otworzyła ogień do demonstrantów, którzy chcieli (prosimy uważać na kruczki słowne, interpretacje najemnych bajkopisarzy mainstreamowych mediów/admin) zaatakować budynek parlamentu. Są ranni. Ponad 60 osób! Do tłumu policjanci strzelali z gumowych kul, użyto też gazu i pałek.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=YuRHshyT-yA]

Tysiące osób wzięły udział we wtorkowej manifestacji przed budynkiem izby niższej hiszpańskiego parlamentu w Madrycie przeciwko cięciom budżetowym. Podczas protestu „Okupuj Kongres” doszło do starć z policją. Policja użyła gazu łzawiącego i broni gładkolufowej. Według mediów zatrzymano 15 osób.

Wzmocnione siły policyjne obstawiły po południu gmach Kongresu Deputowanych, który przypominał szczelnie chronioną twierdzę. Policjanci zostali zmobilizowani mimo zapewnień organizatorów demonstracji, że jej uczestnicy nie będą wdzierać się do budynku. W jego pobliżu rozmieszczono jednak ok. 1 300 funkcjonariuszy.

Gdy tłum zbierał się na placach i ulicach prowadzących do budynku izby niższej, niektórzy protestujący próbowali przedostać się przez barierki otaczające Kongres Deputowanych. Funkcjonariusze użyli pałek, miotaczy gazu i broni na gumowe kule – podaje gazeta.pl.

Ogłoszone dotąd rządowe plany oszczędnościowe na przyszły rok zakładają zredukowanie płac urzędników oraz pozbawienie ich premii świątecznej. Plan zakłada też m.in. podwyżkę podatku VAT oraz obniżenie zasiłków dla bezrobotnych. Drastyczne oszczędności wywołały oburzenie Hiszpanów w czasie, gdy w pogrążonym w recesji kraju bezrobocie przekroczyło 24 proc.

W minionych tygodniach doszło do masowych manifestacji antyrządowych w Madrycie i Barcelonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.