Strona główna > NWO > Nowe imperium NWO z chińskim obliczem

Nowe imperium NWO z chińskim obliczem

nowe imperium NWO

losing-faith-de-americanize.siWezwanie do NWO oraz zastąpienia amerykańskiego dolara nową walutą rezerwową pojawiło się w głównym wydaniu wiadomości państwowej agencji prasowej Chin, Xinhua.

Globalna finansjera bierze się za de-amerykanizację świata

Kolejna fala informacji o bankructwie USA z powodu zadłużenia, wszczęła wśród światowych przywódców dyskusje podważające dominującą rolę Ameryki w finansach światowych. Niezależnie od ostatecznej decyzji Waszyngtonu, zaufanie i wiarygodność tego państwa już jest na krawędzi upadku.

W artykule opublikowanym przez chińską państwową agencję prasową Xinhua mówi się, że gospodarka USA „zawiodła” cały świat i postawiła wiele krajów mających rezerwy państwowe w dolarach przed wielkim ryzykiem.

Wobec tego należy położyć nowe fundamenty pod de-amerykanizację świata”.

W zeszłym tygodniu, Chiny, największy wierzyciel USA, zaczął czynić przygotowania do technicznego bankructwa dolara. Europejski Bank Centralny (EBC) i Ludowy Bank Chin (PBC) zgodziły się na wzajemną wymianę swoich walut, unikając dolara jako waluty pośredniczącej. Umowa swapu walutowego będzie trwać trzy lata i maksymalnie wyniesie do 350 miliardów juanów (56 mld $) na rzecz EBC oraz 45 mld euro (60,8 mld $) na rzecz PBC.

Christine Lagarde, dyrektor MFW, powiedziała, że USA muszą realizować swoje obietnice finansowe wobec wspólnoty międzynarodowej i zwiększyć swój limit zadłużenia. Niezastosowanie się do tego może doprowadzić świat „do ryzyka ponownego pogrążenia się w recesji”, powiedziała Lagarde w wywiadzie ala NBC, „Meet the Press”, który został wyemitowany w 13 października.

„Trzeba szanować swoje zobowiązania, … dawać pewność reszcie świata„.

Nie tylko Chiny są teraz na łasce ustawodawców amerykańskich, lecz wszyscy na świecie”, mówi David Kuo, doradca inwestycyjny w Motley Fool. „Chiny próbują dywersyfikować rezerwy walutowe odcinając się od amerykańskich obligacji skarbowych„.

Chiny posiadają prawie 1,3 biliona dolarów w obligacjach amerykańskich, Japonia 1,14 biliona, a wśród innych wielkich wierzycieli zagranicznych są m.in. wierzyciele z Karaibów, Brazylia, Tajwan, Rosja i państwa europejskie.

Na razie pozostali wierzyciele zachowują spokój.

Rosja na 11-stym miejscu na liście amerykańskich wierzycieli z kwotą 132 mld $, planuje zatrzymać swoje papiery skarbowe.

Nie widzę potrzeby zmiany naszej strategii inwestycyjnej rezerw w amerykańskie obligacje”, powiedział rosyjski minister finansów, Anton Siluwanow na konferencji prasowej 11 października po spotkaniu grupy G20 i szefów banków centralnych.

To przejściowa sytuacja, raczej krótkoterminowe kłopoty„, powiedział dziennikarzom zauważając, że rosyjski plan inwestycyjny ma charakter długoterminowy.

Jeśli do 17 października prawodawcy w USA nie podniosą limitu zadłużenia, a państwo przestanie płacić swoje zobowiązania, będzie to pierwszy poważny przypadek od chwili, gdy hitlerowskie Niemcy w 1933 roku przestały spłacać swoje długi po I wojnie światowej

Wezwanie do NWO, nowej waluty i rządu światowego skupionego w ONZ

W komunikacie chińskiej agencji prasowej pojawia się wezwanie do stworzenia nowej waluty rezerwowej oraz do powstania nowego porządku światowego

Liu Chang, główny redaktor Xinhua, zamieścił artykuł, w którym potępia „fiskalny zamęt w USA, co daje podstawy do dokonania de-amerykanizacji świata” oraz kategorycznie stwierdza, że świat powinien szukać nowej waluty rezerwowej, „jaka ma zostać stworzona w celu zastąpienia dominacji dolara, aby społeczność międzynarodowa mogła stale trzymać się z dala od przekładańców z nasilającą się falą zawirowań politycznych w Stanach Zjednoczonych„.

Oczywiście, jeśli i gdy w ogóle taki dzień nadejdzie, że dolar przestanie być walutą rezerwową, wówczas supermocarstwo amerykańskie również się skończy, nieograniczona władza nad światem, status, który jest obecnie utrzymywany wyłącznie w oparciu o status waluty oraz zdolność do finansowania połowy deficytu budżetowego USA poprzez jego upłynnianie przez FED w postaci pieniądza z powietrza na rynkach światowych, wszystko to skończy się od razu.

 Reserve Currency Status

Artykuł w Xinhua stwierdza następująco:

Wychodząc z krwawej rzezi II Wojny Światowej jako światowe supermocarstwo, Stany Zjednoczone od tego czasu starały się budować globalne imperium poprzez narzucenie innym krajom powojennego porządku świata, napędzając ożywienie gospodarcze w Europie oraz akcje zmiany władz w wielu krajach, jakie uznawano za niezbyt sprzyjające polityce Waszyngtonu.

Dzięki pozornie niezrównanej potędze gospodarczej i wojskowej, Stany Zjednoczone oświadczyły, że ich żywotnym interesem narodowym jest działanie w celu ochrony prawie każdego zakątka świata i przyzwyczaiły się do ingerowania w działalność innych krajów i regionów z dala od swoich własnych granic.

Rząd USA udawał przed światem, że sięga wyżyn moralnych, gdy jednocześnie potajemnie robił rzeczy tak niebywałe, jak torturowanie jeńców wojennych, zabijanie cywilów w atakach samolotów bezzałogowych i dokonując szpiegostwa światowych liderów .

W ramach tego, co jest znane jako Pax Americana, nie udało nam się dostrzec świata, gdzie Stany Zjednoczone pomagały rozładować przemoc i konflikty, obniżyć biedę i zająć się losem ludzi wysiedlonych, aby umiały sobie one poradzić ze stworzeniem prawdziwego, trwałego pokoju.

Zamiast honorować własne zobowiązania jako odpowiedzialny, wiodący kraj, Waszyngton samolubnie nadużył statusu supermocarstwa i wprowadził jeszcze więcej chaosu do świata poprzez przeniesienie własnego ryzyka finansowego za granicą, podżegając do napięć regionalnych, a także tocząc nieuzasadnione wojny pod maską oczywistych kłamstw.

W rezultacie, świat wciąż wije się wokół widma ekonomicznej klęski dzięki żarłocznej elicie z Wall Street, a zamachy i morderstwa stały się obecnie praktycznie codzienną rutyną w Iraku, podczas gdy Waszyngton twierdzi, że dokonał wyzwolenia tego narodu z tyranii.

W tak niespokojny czas, gdy losy innych krajów są w rękach hipokryzji i narodu, który nie potrafi rozwiązać swych własnych spraw budżetowych, te sprawy muszą zostać zakończone, a nowy porządek świata należy zaprowadzić po to, żeby wszystkie państwa, duże czy małe, biedne czy bogate, mogły poczuć, że ich własne interesy są szanowane i chronione na równi.

W tym celu należy stworzyć kilka fundamentów de-amerykanizacji świata.

Na początek, wszystkie narody muszą dostosować się do podstawowych zasad prawa międzynarodowego, w tym poszanowania suwerenności oraz powstrzymania się od mieszania do wewnętrznych spraw innych państw.

Ponadto, należy uznać władzę zwierzchnią ONZ w rozwiązywaniu globalnych problemów. Oznacza to, że nikt nie ma prawa do prowadzenia jakichkolwiek działań wojskowych przeciwko innym, bez ważnego mandatu ONZ.

Oprócz tego, światowy system finansowy musi również być poddany pewnym znaczącym reformom.

Kraje rozwijające się i państwa wschodzących gospodarek rynkowych muszą mieć więcej do powiedzenia w najważniejszych międzynarodowych instytucjach finansowych, w tym w Banku Światowym i Międzynarodowym Funduszu Walutowym, aby mogły lepiej reagować na przemiany światowego krajobrazu gospodarczego i politycznego.

Co może być również traktowane jako kluczowy element skutecznej reformy – to zagadnienie wprowadzenia nowej międzynarodowej waluty rezerwowej, jaka ma zostać stworzona, aby zastąpić dominującą pozycję dolara, w taki sposób, żeby społeczność międzynarodowa mogła na stałe trzymać się z dala od skutków ubocznych intensyfikacji chaosu politycznego w Stanach Zjednoczonych.

Oczywiście, celem wspierania tych zmian nie jest całkowite odstawienie Stanów Zjednoczonych na bok, co jest również niemożliwe. Przeciwnie, celem jest zachęcenie Waszyngtonu, aby zaczął odgrywać bardziej konstruktywną rolę w rozwiązywaniu globalnych problemów.

Narodziny świata „od-amerykanizowanego”. Pekin wzywa do stworzenia nowej „waluty rezerwowej”, jaka ma zastąpić dolara amerykańskiego.

City of London i Hong Kong tworzą wspólną platformę wymiany yuana. Londyn ma stać się centrum wymiany chińskiej waluty, a służy temu inicjatywa City of London z 18 kwietnia 2012 roku.

To wszystko pochodzi prosto z paszczy smoka. Dawno minione czasy Deng Xiaopinga „zachowania niskiego profilu” minęły. Redakcja Xinhua podsumowuje wydarzenia shutdownu w USA.

Należy pamiętać, że Pekin nie jest zwolennikiem całkowitego rozbicia systemu z Bretton Woods – przynajmniej na razie, ale za to chce sięgnąć po władzę decydowania.

„De-amerykanizacja” już trwa de facto. Weźmy zeszłotygodniową chińską ofensywę handlową w całej Azji Południowo-Wschodniej, która jest nakierowana na rozwój stosunków z najlepszymi partnerami handlowymi Chin. Prezydent Chin, Xi Jinping, zawarł szereg umów z Indonezją, Malezją, a także Australią, a stało się to zaledwie kilka tygodni po dobiciu targów w sprawie innego wachlarza umów z państwami Azji Środkowej.

Chińskie zaangażowanie w poprawę wymiany na linii szlaku jedwabno-żelaznego sięgnęło zenitu, a udział chińskich spółek kolejowych w budowie szybkiego połączenia kolejowego z przez Tajlandię zaczyna się materializować. W Wietnamie, premier Chin, Li Keqiang, zawarł ścisłe porozumienie, w wyniku którego kończą się spory terytorialne z tym państwem o granice na Morzu Południowochińskim i nie będą one zakłócać biznesu.

Wszyscy na pokład petroyuana

Każdy wie, że Pekin posiada Himalaje amerykańskich obligacji skarbowych.

W ciągu ostatnich 30 lat Pekin działał na rzecz powolnego nabierania znaczenia swej waluty. Yuan również powoli, ale staje się coraz bardziej wymienialny na rynkach międzynarodowych. Ostatnio yuan zyskał szeroki dostęp do strefy euro w związku z umową swapową z EBC.

Chiny dokonują hurtowych zakupów przedsiębiorstw w Europie. Na filmie poniżej przykład z UK.

Po zgromadzeniu 3 bilionów dolarów budżetu wojennego, chińskie firmy przeszły do ofensywy handlowej na froncie w Europie. Pojawiają się doniesienia, że Pekin jest na dobrej drodze dobicia wielomiliardowej transakcji udziału w budowie przemysłu jądrowego w Wielkiej Brytanii. Nawet taka ikona Londynu, jak taksówki, nie została oszczędzona przed zainteresowaniem bogatych biznesmenów z Pekinu.

Nieoficjalny termin pełnej wymienialności juana może zdarzyć się w dowolnym momencie między 2017 a 2020 r. Cel jest jasny, odejście od gromadzenia amerykańskiego długu, co oznacza, w długim okresie, że Pekin usunie się z tego rynku – a co sprawia, że o wiele więcej Amerykę będzie kosztować pożyczanie.

Ruch w kierunku pełnej wymienialności juana jest nieubłagany, gdyż grupa BRICS dąży pełną mocą do stworzenia koszyka walut stopniowo zastępującego dolara jako walutę rezerwową. Potem nadejdzie epoka petroyuana – przeznaczonego do zastąpienia petrodolarów w krajach naftowych Zatoki Perskiej, a wówczas zobaczymy, w którą stronę zawieją wiatry historii. Następnie wkroczymy w zupełnie inny rodzaj geopolitycznej gry.

Słynny zestaw instrukcji Deng Xiaopinga jest stopniowo odrzucany: „Siedź spokojnie, zabezpieczaj pozycję, radź sobie ze sprawami na spokojnie, ukrywaj możliwości, uzbrajaj się w czas; bądź dobry w utrzymaniu niskiego profilu, nie domagaj się przywództwa„.

Mix ostrożności i oszustwa, oparty na historycznych zaufaniu oraz wzięcie pod uwagę poważnych ambicji długoterminowych, to klasyczny wykład wprost z pism Sun Tzu.

Czas kapitalizacji chińskiego sukcesu nadchodzi. Po wybuchu kryzysu w 2009 r. słychać było lekkie chińskie pomruki o „nieprawidłowym modelu zachodnim” i „nieprawidłowej kulturze zachodniej”.

Teraz Chiny oficjalnie zażądały przywództwa nad światowym porządkiem NWO.

 193505_278978495549102_77256496_o

Czego by nie powiedzieć o rewolucji chińskiej, to była ona sukcesem nie tylko w powstaniu administracji bardziej wydajnej i oddanej sprawie, lecz także we wzbudzeniu wysokiego morale oraz poczucia wspólnoty. Eksperyment społeczny w Chinach pod kierownictwem przewodniczącego Mao jest jednym z najważniejszych i najbardziej doniosłych w historii ludzkości – David Rockefeller

źródła:

http://rt.com/business/losing-faith-de-americanize-161/

http://www.blacklistednews.com/China%27s_Official_Press_Agency_Calls_For_New_Reserve_Currency%2C_And_New_World_Order/29554/0/38/38/Y/M.html

The Birth of the ‘De-Americanized’ World. Beijing Calls for Creation of New “Reserve Currency” to Replace the U.S. Dollar

http://investmentwatchblog.com/china-calls-for-nwo-moves-to-replace-u-s-as-worlds-reserve-currency/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.