Strona główna > NWO > Apokalipsa > Nowa zimna wojna: Rosja, Chiny i Ameryka gorączkowo przygotowują się do konfliktu nuklearnego… Michael Snyder

Nowa zimna wojna: Rosja, Chiny i Ameryka gorączkowo przygotowują się do konfliktu nuklearnego… Michael Snyder

Historycy będą debatować o tym, w jakim stopniu pierwsza zimna wojna naprawdę się zakończyła, ale wszyscy zgadzają się, że rozpoczęła się nowa zimna wojna. Rosja, Chiny i Stany Zjednoczone ścigają się w wymyślaniu następnej generacji broni atomowej i systemów dostarczania, i w tej chwili  nie jest jasne, kto ostatecznie wygra w tym wyścigu zbrojeń.

W Rosji prawie cały naród jest zjednoczony w dążeniu do zmodernizowania rosyjskiego strategicznego arsenału nuklearnego, ale Ameryka jest dzisiaj głęboko podzielonym społeczeństwem, i jego większość społeczeństwa uważa, że inne priorytety są o wiele ważniejsze niż rozwój nowej broni. Oczywiście Ameryka zaczęła z przewagą w tym nowym wyścigu zbrojeń, ale teraz Rosja i Chiny pracują bardzo ciężko, żeby wyeliminować tę przewagę i w dużym stopniu to im się udało.

Kiedy pewnego dnia będzie się toczyć III wojna światowa, łodzie podwodne zdolne dostarczać broń nuklearną będą jednym z kluczowych czynników, i wszystkie 3 światowe super-potęgi będą spieszyć się by zaktualizować swoje floty. Poniższy tekst pochodzi z USA Today

Trzy największe na świecie potęgi morskie wszystkie opracowują następną generację swoich nuklearnych flot podwodnych, przyspieszając podwodny wyścig zbrojeń między USA, Chinami i Rosją.

W tym wyścigu Stany Zjednoczone koncentrują się na czystej sile, ale zarówno dla Rosji, jak i Chin „szybkość i podstęp są kluczowe” / speed and stealth are key

Tymczasem Rosja spodziewa się, że do 2025 uda się jej zakończyć budowę 4 okrętów podwodnych Borei-II, a Chiny rozpoczną budowę okrętów podwodnych typu 096 w ciągu kilku lat, z których oba będą mogły podróżować z prędkością ponad 30 węzłów – czyli o około 10 węzłów szybciej niż nowe SSBN klasy Columbia. Podczas gdy Ameryka koncentruje się głównie na oszczędnościach  życia w ulepszonym reaktorze jądrowym klasy Columbia, to zarówno dla Rosji jak i dla chińskiego następnego pokolenia wyżu demograficznego, kluczowe znaczenie mają szybkość i podstęp.

Rosja już opracowała „łodzie podwodne czarnej dziury”, które mogą się zbliżyć do naszych wybrzeży bez wykrycia ich przez nas. Teoretycznie, pewnego dnia Rosjanie będą mogli wysłać całą flotę tych „łodzi podwodnych czarnych dziur” wzdłuż naszych wybrzeży i uderzyć w nas gradem rakiet nuklearnych zanim dowiemy się co nas uderzyło.

I nie myśl, że ten rodzaj scenariusza jest zbyt odległy w przyszłości. Zdaniem morskiego  analityka Christopher Cavas, nowy super-cichy rosyjski atak łodzią podwodną o nazwie „Severodvinsk” „przeraża wszystkich”…

„Severodvinsk jest dużo cichszy niż wszystko co mamy, i wszystkich przeraża” – powiedział morski analityk Waszyngtonu Christopher Cavas.

Oczywiście Rosjanie nie tylko rozwijają nową generację okrętów podwodnych.

Podobno budują „międzykontynentalne torpedy nuklearne”, które potencjalnie mogą przemierzyć tysiące kilometrów pod wodą i uderzyć w nadmorskie miasta USA bez ostrzeżenia …

To brzmi jak coś z zimnowojennej powieści: rosyjskie międzykontynentalne torpedo uzbrojone w broń nuklearną, który może przemierzyć tysiące kilometrów i uderzyć przybrzeżne miasta USA z minimalnym ostrzeżeniem.

Ale ta broń nie jest tylko dziełem literackim. W rzeczywistości powstaje w Rosji, według raportu Departamentu Obrony, który ocenia postępy w zakresie uzbrojenia w innych krajach.

Gdyby stosunki z Rosją ulegały gwałtownemu pogorszeniu, jest to coś co powinno nie pozwalać spać naszym przywódcom.

Och, zgadza się, nasze stosunki z Rosją gwałtownie się pogarszają.

Rosjanie również daleko wyprzedzili Amerykanów, jeśli chodzi o rozwój rakiet naddźwiękowych. To jest coś, co Władimir Putin podkreślił w przemówieniu do Rosjan na początku tego roku …

Powiedział, że wystrzelony w powietrze hipersoniczny pocisk, zwany sztyletem Kinzhalor, może manewrować podczas trasy z częstotliwością ponad 10 razy większą od prędkości dźwięku, dzięki czemu „zagwarantuje się przezwyciężyć wszystkie istniejące, i myślę, że przyszłe systemy antyrakietowe”, i dostarczy atak nuklearny. Putin stwierdził, że zakończył testy i był już gotowy do użycia.

Powiedział też o rakiecie balistycznej RS-26, Avangard, która, Putin powiedział, „zmierza w kierunku celu jak meteoryt”. Pocisk już wzbudził obawy w USA o jego zgodności z globalnymi traktatami o broni.

Przy okazji, Stany Zjednoczone nie mają niczego, co mogłoby zestrzelić hipersoniczną rakietę.

Tymczasem Rosjanie mają najlepszą na świecie technologię rakiet anty-balistycznych i mogą poradzić sobie ze wszystkim, co możemy obecnie na nich rzucić.

Chińczycy też bardzo ciężko pracują nad rozwojem pocisków hipersonicznych, a szefostwo w Pentagonie próbuje nas ostrzec, że to zagrożenie jest bardzo realne…

Lt. Gen. Samuel Greaves, dyrektor Agencji Obrony Przeciwrakietowej (MDA), powiedział, że ma pełne poparcie podsekretarza obrony ds. Badań i inżynierii Michaela Griffina, aby przyspieszyć rozwój czujników kosmicznych [space-based?], które będą bronić kraj przed hipersonicznymi atakami wrogów Ameryki.

Pentagon uważa, że w przyszłym roku zostaną uruchomione fundusze, które rozpoczną konstelację satelitów inwigilujących rakiety pośród nowych ostrzeżeń o testowaniu i rozmieszczeniu broni hipersonicznej w Rosji i Chinach.

Naddźwiękowe zagrożenie jest prawdziwe, to nie jest fantazja„, Lt. Gen. Greaves wyjaśnił we wtorek w klubie Capitol Hill, podkreślając, że dla agencji obrona przed atakami rakiet hipersonicznych stała się priorytetem. Ale uprzedził publiczność w elitarnym, tylko dla członków klubie w Waszyngtonie, że Pentagon ma słabą historię tworzenia konstelacji satelitów, i nie powinien wdrażać nowych systemów, chyba że przeprowadzi się znaczną liczbę testów.

Módlmy się żeby wojna z Rosją lub Chinami (albo obu) była tak odległa jak możliwe.

Mówi się, że nikt nie wygra wojny nuklearnej, ale Rosja i Chiny są zarówno szybko rozwijającymi się systemami, przed którymi nie możemy się obronić, a tymczasem Rosja dysponuje niezwykle zaawansowanymi systemami antyrakietowymi, które z pewnością mogą poradzić sobie z większością przestarzałych systemów rakietowych.

A kiedy dorzuci się fakt, że rozmiar amerykańskiego arsenału nuklearnego spadł o około 95% od czasu zimnej wojny, można by argumentować, że wojna nuklearna z Ameryką mogłaby być wygrana, gdyby najpierw wyniszczający niespodziewany atak wyeliminował naszą zdolność do wystrzelenia wystarczającego kontrataku.

Niestety, większość Amerykanów została przeszkolona, aby nie myśleć o tych rzeczach od czasu zakończenia pierwszej zimnej wojny, co może okazać się absolutnie fatalnym błędem.

Michael Snyder

Źródło: http://www.tldm.org/news38/new-cold-war-russia-china-and-the-united-states-are-feverishly-preparing-for-nuclear-conflict.htm

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Facebook Twitter Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *