Strona główna > Polska > Nowa Ewangelizacja: PIS DAŁO O. T. RYDZYKOWI PIENIĄDZE PODATNIKÓW, NA KAPLICĘ POŚWIĘCONĄ POLAKOM RATUJĄCYM ŻYDÓW

Nowa Ewangelizacja: PIS DAŁO O. T. RYDZYKOWI PIENIĄDZE PODATNIKÓW, NA KAPLICĘ POŚWIĘCONĄ POLAKOM RATUJĄCYM ŻYDÓW

Tadeusz Rydzyk i jego Fundacja Lux Veritatis dostali kolejny zastrzyk gotówki od rządu.

a01

Jak już pisaliśmy w Fakt24, redemptorysta z Torunia zgarnął 200 tys. zł w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016”.

Jaki projekt, z pieniędzy podatników, zdecydowało się wesprzeć ministerstwo Witolda Waszczykowskiego?

„Projekt Fundacji Lux Veritatis — „By pamięć o nich trwała” — jest propozycją umieszczenia w specjalnej kaplicy granitowych tablic upamiętniających Polaków, którzy zginęli pomagając Żydom podczas II wojny światowej”

– poinformował Fakt24 MSZ.

„Projekt według oceny Komisji jest oryginalny i interesujący.  — Przyznana kwota stanowi   część kosztów związanych z realizacją tego przedsięwzięcia, pozostała część jest finansowana przez Fundację lub z innych źródeł”

– czytamy.

Kaplica Pamięci ma stanąć w Toruniu jeszcze w maju. Na jej ścianach, wykonanych z granitu, zostanie upamiętnionych dokładnie 1059 Polaków, którzy zginęli pomagając Żydom podczas okupacji hitlerowskiej.

Jak się dowiedzieliśmy,   każde z nazwisk zostało „gruntownie zweryfikowane, w tym także w oparciu o archiwa izraelskie”.

Resort Witolda Waszczykowskiego zapewnia, że będzie to pierwsze takie miejsce w Polsce.

Przypomnijmy: celem konkursu rozpisanego przez MSZ jest   „wzmocnienie wizerunku Polski wśród społeczności międzynarodowej”.

W sumie, pieniądze przyznano 36 oferentom.   Każdy z projektów był oceniany przez dwóch ekspertów, a później poddany dyskusji na forum całej komisji konkursowej liczącej dwudziestu dwóch członków.

— „Zgodnie z założeniami czyniło to procedurę maksymalnie przejrzystą, obiektywną oraz transparentną”

– przekonuje MSZ.

„By pamięć trwała” Fundacji Lux Vertitatis otrzymało 200 tys. zł, czyli najwyższą kwotę przewidzianą w regulaminie konkursu.

Środki finansowe przyznane przez resort będą pochodzić z części budżetu MSZ na rok 2016. Pomiędzy wszystkich oferentów podzielono dokładnie 3 899 316 zł.

__________________________

za: www.fakt.pl/…/mg6gqlg

8 wrz 2016 / Za; https://gloria.tv/article/PADjXoE66Z3q4ogJEWRfYJGAu

W LOGO „WYJĄTKOWEJ” KAPLICY PAMIĘCI – POŚWIĘCONEJ POLAKOM RATUJĄCYM ŻYDÓW SĄ … SZÓSTKI !!!

W LOGO „WYJĄTKOWEJ” KAPLICY PAMIĘCI – POŚWIĘCONEJ POLAKOM RATUJĄCYM ŻYDÓW SĄ … SZÓSTKI !!!

a011

„kaplica pamieci ” – Typowa masońska świątynia

Za:http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowa-ewangelizacja-pis-dalo-o-t-rydzykowi-pieniadze-podatnikow-kaplice-poswiecona-polakom-ratujacym-zydow-2017-10

Data publikacji: 12.10.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *