Strona główna > Świat > Norweska sieć handlowa wstrzymuje sprzedaż produktów “Ahava”

Norweska sieć handlowa wstrzymuje sprzedaż produktów “Ahava”


Źródło: http://theuglytruth.wordpress.com

02/04/2012

Tłum. wMordechaj

VITA, największa norweska sieć handlu detalicznego, handlująca produktami reklamowanymi jako pochodzące z morza martwego, oświadczyła, że wstrzymuje sprzedaż produktów z „osiedli żydowskich”.

Nota wydawcy: wyglądajcie z napięciem jakiegoś BUUUM! w Norwegii w bliskiej przyszłości jako skutku tej decyzji.

jpost.com

Największa norweska sieć wstrzymała sprzedaż wszelkich „produktów pochodzących z osiedli na terenach okupowanych”, włącznie z kosmetykami Ahava, ogłoszono w ubiegłym tygodniu. Norweska sieć farmaceutyczna, VITA, posiada 160 sklepów na obszarze całej Norwegii.

VITA była głównym sprzedawcą detalicznym produktów Ahava w Norwegii, zdaniem Norwegian People’s Aid oraz Norwegian Union of Municipal and General Employees w oświadczeniu zamieszczonym na stronie ruchu BDS, czemu towarzyszy informacja, że „ta decyzja będzie poważnym ciosem w sprzedaż produktów Ahava w Norwegii”.

Decyzja VITY zapadła wskutek aktywnych działań lobbujących ze strony Norwegian People’s Aid oraz norweskiego związku zawodowego.

“Stanowcza decyzja podjęta przez VITA o nie sprzedawaniu produktów z osiedli izraelskich na Zachodnim Brzegu opiera się na stanowisku, że sieć nie ma zamiaru przyczyniać się do łamania prawa międzynarodowego”, mówi oświadczenie organizacji.

Flagowy oddział kosmetyków Ahava w Londynie został zamknięty we wrześniu wskutek cotygodniowych demonstracji, jakie przyczyniały się do powstawania strat sprzedawcy.