Strona główna > Świat > Norweska sieć handlowa wstrzymuje sprzedaż produktów “Ahava”

Norweska sieć handlowa wstrzymuje sprzedaż produktów “Ahava”

Źródło: http://theuglytruth.wordpress.com

02/04/2012

Tłum. wMordechaj

VITA, największa norweska sieć handlu detalicznego, handlująca produktami reklamowanymi jako pochodzące z morza martwego, oświadczyła, że wstrzymuje sprzedaż produktów z „osiedli żydowskich”.

Nota wydawcy: wyglądajcie z napięciem jakiegoś BUUUM! w Norwegii w bliskiej przyszłości jako skutku tej decyzji.

jpost.com

Największa norweska sieć wstrzymała sprzedaż wszelkich „produktów pochodzących z osiedli na terenach okupowanych”, włącznie z kosmetykami Ahava, ogłoszono w ubiegłym tygodniu. Norweska sieć farmaceutyczna, VITA, posiada 160 sklepów na obszarze całej Norwegii.

VITA była głównym sprzedawcą detalicznym produktów Ahava w Norwegii, zdaniem Norwegian People’s Aid oraz Norwegian Union of Municipal and General Employees w oświadczeniu zamieszczonym na stronie ruchu BDS, czemu towarzyszy informacja, że „ta decyzja będzie poważnym ciosem w sprzedaż produktów Ahava w Norwegii”.

Decyzja VITY zapadła wskutek aktywnych działań lobbujących ze strony Norwegian People’s Aid oraz norweskiego związku zawodowego.

“Stanowcza decyzja podjęta przez VITA o nie sprzedawaniu produktów z osiedli izraelskich na Zachodnim Brzegu opiera się na stanowisku, że sieć nie ma zamiaru przyczyniać się do łamania prawa międzynarodowego”, mówi oświadczenie organizacji.

Flagowy oddział kosmetyków Ahava w Londynie został zamknięty we wrześniu wskutek cotygodniowych demonstracji, jakie przyczyniały się do powstawania strat sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.