Strona główna > Bez kategorii > Nocne zamieszki w Lizbonie

Nocne zamieszki w Lizbonie

Za: http://www.wicipolskie.org

Co najmniej 10 policjantów zostało rannych w nocnych zamieszkach w centrum Lizbony. Funkcjonariusze broniący dostępu do Zgromadzenia Republiki oraz siedziby premiera aresztowali kilka osób.

Do starć z policją doszło późnym wieczorem pod siedzibą parlamentu w Lizbonie. W prawie 3-tysięcznym tłumie przeważali młodzi członkowie tzw. ruchu oburzonych, a także bezrobotni.

Manifestanci domagali się natychmiastowej dymisji rządu Pedra Passosa Coelho, a także zerwania umowy zawartej przez Portugalię z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) i Unią Europejską.

Zamieszki poprzedziło stworzenie kordonu, którym manifestanci otoczyli budynek parlamentu. W broniących dostępu do obiektu policjantów najpierw rzucano petardami, a następnie butelkami. Kilku protestujących po sforsowaniu barierek bezpieczeństwa starło się z funkcjonariuszami.

Przed północą protestujący przenieśli się pod zlokalizowaną nieopodal parlamentu siedzibę premiera Portugalii, gdzie doszło do kolejnych zamieszek.- W ich efekcie rannych zostało 10 naszych funkcjonariuszy. Sytuacja jednak szybko została opanowana. Udało nam się już rozpędzić tłum – poinformował rzecznik policji portugalskiej stolicy.

Głównym powodem pojawienia się manifestantów pod parlamentem był ogłoszony w poniedziałek wieczorem przez ministra finansów Vitora Gaspara projekt budżetu na 2013 r. Dokument przewiduje m.in. drastyczne oszczędności w wydatkach publicznych, a także zwolnienia w administracji państwowej oraz podwyżkę podatków.

W zawartej w maju ubiegłego roku umowie kredytowej Portugalia w zamian za 78 mld euro pomocy ze strony MFW i UE zobowiązała się do naprawy swoich finansów publicznych oraz surowego programu oszczędnościowego.

Za: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nocne-zamieszki-w-lizbonie,1,5278413,wiadomosc.html

Za: http://wirtualnapolonia.com/2012/10/16/nocne-zamieszki-w-lizbonie/#more-21301

Komentarz:

Koncentrowanie uwagi na dramatycznych wydarzeniach w krajach, w których żydowscy globaliści „przykręcają śrubę”, jak Grecja, Hiszpania czy teraz Portugalia, ma na celu odwrócenie uwagi od niezaprzeczalnego faktu, że cała budowla piramidy systemu argentyńskiego już się nawet nie chwieje, tylko wali się w gruzy na naszych oczach.

Wczorajsze doniesienia mówią o panice we Francji:

Biznes francuski eksploduje wściekłością wobec “katastroficznego” Hollande’a

http://investmentwatchblog.com/the-core-starts-to-rot-forget-spain-and-greece-for-a-moment-french-and-portugal-are-teetering-on-the-brink-of-chaos-and-some-business-leaders-are-in-a-state-of-quasi-panic/

A artykuł sprzed kilku dni, dokumentował fakty w sprawie tzw. pomocy Goldman Sachsa dla Grecji, stawiając tezę, że „ratowanie” Grecji miało na celu ukrycie zupełnej ruinacji systemu finansowego Wielkiej Brytanii. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.