Strona główna > Świat > Niszczenie krajów przez BanKsterów

Niszczenie krajów przez BanKsterów

default  Song Hongbing w fenomenalnej książce Wojna o Pieniądz ( Currency Wars ) dostępnej na www.chomikuj.pl

(  http://chomikuj.pl/action/SearchFiles?FileName=hongbing&submitSearchFiles=&FileType=all  )

( Skąd się biorą kryzysy finansowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba postawić kilka innych: kto kontroluje emisję waluty? Kto zyskuje na inflacji? Komu zależy na drukowaniu papierowego pieniądza bez pokrycia w złocie? Kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów? Do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna? Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz?

Song Hongbing, chiński analityk finansowy, stara się odpowiedzieć na te pytania, spoglądając na świat zachodni z zewnątrz i usiłując dociec, w którym momencie ta dynamicznie rozwijająca się cywilizacja popełniła błąd, który doprowadził do dzisiejszego permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia. Jego opowieść obejmuje ostatnie trzy wieki historii Europy i Ameryki, poczynając od założenia Banku Anglii w 1694 roku, poprzez dzieje rodziny Rothschildów i ich imperium finansowego, powołanie Rezerwy Federalnej, udział kół finansowych w inspirowaniu dwóch wielkich wojen światowych i zamachów na prezydentów, rezygnację z parytetu złota, aż po kryzys naftowy lat siedemdziesiątych, klęskę „azjatyckich tygrysów” w latach dziewięćdziesiątych i ostatni kryzys finansowy na rynku nieruchomości USA. Przedstawiając dzieje powolnego upadku Zachodu polegającego na dobrowolnym oddawaniu się państw w niewolę banków, autor pragnie ostrzec Chiny i inne dynamicznie rozwijające się kraje Azji przed popełnieniem błędów, które mogą doprowadzić do utraty nie tylko dobrobytu, ale także suwerenności. (za: empik.pl)

ps. mimo, że to w Azji bestseller, nie wydano go w żadnym języku zachodnim (my mamy szczęście). Przypadek ? )

opisuje podane przez Josepha Stiglitza sposoby na rujnowanie i przejmowanie całych krajów przez Korporatokracje i Banksterów. System przez tych psychopatycznych wrogów Ludzkości był stosowany od Somalii do Polski przez Amerykę Poludniowa i Azję. Tak skutecznie, ze wszędzie jest kryzys, wysoka cena życia, małe oszczędności ludności, życie na kredyt, dług, głód, ubóstwo i smród.

Sposób 1 – Prywatyzacja – powszechne korumpowanie. Przywódcy atakowanego kraju dają przyzwolenie na wyprzedaż po niskich cenach aktywów państwowych za co otrzymują 10% prowizje, która w całości jest przelewana na ich szwajcarskie czy karaibski konta bankowe.images

Sposób 2 – Liberalizacja rynku kapitałowego. Znaczy się, ze kapitał może swobodnie przypływać i odpływać. Przypływa aby spekulować a wypływa aby wywieźć spokojnie zdobyty lup zostawiając kraj w ruinie i zadłużony. Nadmuchuje bańkę cen, a jak naiwni kupią po raz kolejny coraz droższe śmieci ucieka z zyskiem a ostatni kupujący ma w kieszeni papiery bezwartościowe.

Sposób 3 – Rynek dyktuje ceny. Umierająca gospodarka jest uwolniona od kontroli cen i żyć staje ponad możliwości normalnych ludzi. Zaczynają się zamieszki, co obniza ceny aktywów jeszcze nie przejetych przez harpie – wykupja więc resztę tanio i łatwo. Kraj już jest w rekach banksterów.

Sposób 4 – Strategia redukcji biedy – wolny handel. Ale taki wolny jak handel opium w Chinach za kolonizacji angielskiej. Dumpingowe ceny niszczą resztki gospodarki narodowej, małe i średnie firmy upadają…

Jeśli komuś to coś przypomina, to ma racje, Jeoffrey Sachs i Gorge Soros zajęli się Polska według tego scenariusza ze znanym wynikiem: bezrobocie, głodowe pensje, drożyzna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.