Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Niewiarygodne ! Papież spróbował koki i poprosił o jeszcze…

Niewiarygodne ! Papież spróbował koki i poprosił o jeszcze…

Papież rzymski spróbował koki, w drodze do Boliwii, i poprosił o jeszcze…”Dobry” przykład dla 1,3 miliarda ludzi z liczby katolików. Teraz na kokę popyt wzrośnie tysiące razy! Na pokładzie samolotu, lecącego do Boliwii, papież spróbował czaj z zaparzonych liści koki.

Zaparzone liście koki krzepią każdego, zwłaszcza zmęczonego
Zaparzone liście koki krzepią każdego, zwłaszcza zmęczonego

Na pokładach wszystkich samolotów lecących do La Paz pasażerom tradycyjnie proponuje się czaj z zaparzonych liści koki, kwiatów rumianku i nasion anyżu.

Papież Franciszek na pokładzie samolotu lecącego z Ekwadoru do Boliwii zrealizował swoje pragnienie spróbowania liści koki, informuje Reuters.

Według stewardess czaj „Trimate” posiada właściwości lecznicze i wspaniale uspokaja. La Paz jest najwyżej położoną stolicą na świecie, miasto leży na wysokości 4 tysięcy metrów n.p.m.

Przybywszy na lotnisko La Paz papież powtórnie wyraził pragnienie pożucia liści koki, które używane są przez miejscową ludność jako środek rzekomo stymulujący w warunkach niskiego ciśnienia atmosferycznego w górach.

Wcześniej prezydent Evo Morales nazwał kokę jednym z filarów kultury boliwijskiej, która jest źródłem dochodów milionów chłopów.

Według sondaży liście koki żuje ponad 60% dorosłej ludności kraju. Sam Morales zaczynał jako rolnik na plantacjach koki gdzie stanął na czele swojego pierwszego związku zawodowego.

Za: http://3rm.info/main/57863-nevterpezh-papa-rimskiy-poproboval-koku-uzhe-na-puti-v-boliviyu-i-poprosil-povtorit.html

Data publikacji: 9.07.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *