Strona główna > Świat > Nieudana próba zamachu na prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro !

Nieudana próba zamachu na prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro !

Wczoraj w godzinach popołudniowych, podczas przemówienia prezydenta Nicolasa Maduro w stolicy Caracas, nieznani sprawcy próbowali zabić głowę państwa z pomocą dwóch dronów, wyposażonych w ładunki wybuchowe. Atak został udaremniony, lecz kilku żołnierzy odniosło obrażenia w wyniku eksplozji.

Na nagraniach wideo widać, jak Nicolas Maduro w pewnym momencie przestaje przemawiać i wszyscy spoglądają w górę. Agenci natychmiast zasłonili prezydenta tarczami, a ludzie wpadli w panikę i zaczęli uciekać.

Dziś Minister Spraw Wewnętrznych Nestor Reverol ujawnił, że drony posiadały po 1 kilogramie ładunku C4 i w porę zostały unieszkodliwione przez służby. Co więcej, aresztowano już kilku podejrzanych. Z kolei prezydent Wenezueli powiedział w państwowej telewizji, że ewidentnie był to zamach na jego życie. Maduro bez wahania wskazał na Kolumbię i stan Floryda, który jest zamieszkiwany przez wielu Wenezuelczyków.

Amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton szybko wyjaśnił, że Stany Zjednoczone nie mają nic wspólnego z zamachem. Wenezuela wyraziła natomiast nadzieję, że Donald Trump zechce udzielić pomocy w walce z terrorystami. Jednak USA jeszcze w tym roku nawoływały do przewrotu wojskowego w Wenezueli, a w zeszłym roku Trump zagroził jej wojną, więc Maduro raczej nie będzie mógł liczyć na wsparcie od państwa, które uznaje za wrogie. Wręcz przeciwnie – skoro w USA oficjalnie mówi się takie rzeczy to Wenezuela ma raczej podstawy sądzić, że Stany Zjednoczone były w pewnym stopniu zaangażowane w próbę zabójstwa.

W wyniku wczorajszego ataku, siedmiu żołnierzy Gwardii Narodowej zostało rannych. Fotografowie uwiecznili na zdjęciu jedną osobę, która była zalana krwią na twarzy. Do zamachu przyznał się założony niedawno ruch oporu, który zasugerował, że będzie dokonywał kolejnych ataków.

Jednak zachodnie media wskazują, że nie ma ani jednego nagrania czy zdjęcia, które przedstawiałoby eksplozję lub chociażby pozostałości po zniszczonych dronach. Zamiast tego, dostępne są materiały wideo i zdjęcia, pokazujące apartament, w którym wybuchł pożar z powodu eksplozji.

Dowody w tej sprawie mogą być bardzo potrzebne, ponieważ media sugerują, że mógł być to sfingowany atak, którego celem może być odwrócenie uwagi społeczeństwa od poważnego kryzysu gospodarczego oraz szukanie pretekstu dla wzmocnienia władzy. Swoją drogą to ciekawe, że gdy dochodzi do zamachów w USA, te same media zawsze podają tylko oficjalną prawdę i nie są tak dociekliwe, jak w przypadku Wenezueli.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nieudana-proba-zamachu-na-prezydenta-wenezueli-nicolasa-maduro

Data publikacji: 5.08.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *