Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Niepublikowany wywiad MSNBC z Kardynałem Bergoglio

Niepublikowany wywiad MSNBC z Kardynałem Bergoglio

Wywiad – pułapka, jaka przygotował agent wpływu syjonizmu Chris Mathews z MSNBC kardynałowi Bergoglio, dzisiaj papieżowi Francisco. Zaczynają krążyć w mediach hiszpańskojęzycznych zapisy wywiadu, który nagrano ale którego nie dopuszczono do publikacji. Kardynał Bergoglio, jeszcze w Argentynie, inteligentnie przewidział dokąd zmierza prowokator i zręcznie obrócił cały wywiad na swoja korzyść i krytycznie dla mocodawców agenta.

Wywiad z Bergoglio skończył się tak niekorzystnie dla dziennikarza, że MSNBC nigdy nie wypuściło go antenę. Mathews, zdając sobie sprawę, że jego plan zawiódł, włożył wideo na półkę. Dopiero pewien student z Notre Dame, podczas praktyki w MSNBC, wykradł nagranie i dał go do swojemu nauczycielowi.   Wywiad miał być debatą na temat ubóstwa.

Wymiana zdań zaczyna się, gdy dziennikarz zastawia pułapkę na kardynała, prosząc, aby wypowiedział się o ubóstwie na świecie.

Kardynał odpowiada: Naprzód w Europie, a teraz w Ameryce ( Południowej ), politycy napracowali się nad zadłużaniem ludzi, tworząc sytuację uzależnienia biednych od polityków. Dlaczego? Aby powiększyć swoja własna sile wpływu na populacje. Są wielkimi ekspertami od tworzenia ubóstwa i nikt ich nie hamuje. Ja walczę aby pomniejszyć to wywołane przez polityków ubóstwo. Ubóstwo stało się stanem naturalnym i to jest bardzo złe. Moim zadaniem jest, aby zapobiec nasileniu się takich warunków. Ideologie, które wytwarzają biede muszą być zadenuncjowane. Edukacja jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Musimy uczyć ludzi, jak ratować ich dusze, ale i nauczając jak uniknąć biedy i nie pozwolić aby rządy doprowadzały ludzi do tego tragicznego stanu ubóstwa.

Papa Fracisco

Mathews wręcz zaszokowany pyta:… Pan wini za to Rząd????

Winię polityków, którzy poszukują własnych interesów. Ty i Twoi znajomi to socjaliści. I Wasze rządy są przyczyną 70 lat nędzy, i tego, że wiele krajów jest na skraju załamania się ekonomicznego. Wierzycie w redystrybucje, która jest jedną z przyczyn ubóstwa. Chcecie nacjonalizacji wszechświata dla kontroli wszelkiej działalności ludzkiej. Chcecie zniszczyć nawet chęć do tego, aby dbać o swoją rodzinę, a to jest przestępstwem przeciwko naturze człowieka i przeciwko Bogu. Ideologia ta tworzy więcej biednych niż wszystkie korporacje, które oceniacie jako szatańskie.

Mathews odpowiada: Nigdy nie słyszałem czegoś takiego od kardynała!

Bergoglio: Ludzie zdominowany przez socjalistów muszą wiedzieć, że nie musimy być biednymi   Atakuje Mathews… A Ameryka Łacińska? Czy chce ( Usted ) wymazać cały postęp?   Kardynał : Imperium zależności i niewoli stworzone przez Hugo Chávez z fałszywych obietnic, lżącego jak z nut aby ludzie klękali przed jego rządem. Dające im ryby ale zabraniające łowienia. Jeśli ktoś uczy się łowienia ryb w Ameryce Łacińskiej, jest karany a ich ryby skonfiskowane przez socjalistów. Wolność jest karana. Ty mówisz o postępie a ja o ubóstwie. Boje się o Amerykę Łacińska. Cały nasz region jest kontrolowany przez blok krajów o ustroju socjalistycznym, takich jak Kuba, Argentyna, Ekwador, Boliwia, Wenezuela i Nikaragua. Kto nas uratuje od tej tyranii?

Oskarżająco rzuca Mathews: Panie! Jesteś kapitalista! ( zwraca się do Kardynała przez Usted, tj. Panie, jesteś kapitalistą! Dość grzecznie : Usted es un capitalista! )

Odpowiada Kardynał: Jeśli mam uważać, ze kapitał jest konieczny, aby budować fabryki, szkoły, szpitale, kościoły, to tak, być może nim jestem. Ty tak nie uważasz?   Mathiew: Oczywiście, ze tak. Ale czy nie myśli Pan, ze ten kapitał jest wykradany ludziom przez nieskrupulatnie korporacje?   Kardynał : Nie, ja uważam, ze ludzie, poprzez własne decyzje ekonomiczne, maja decydować jaka część ich własnego kapitału ma być przeznaczona na takie projekty. Wykorzystanie, użycie tego kapitału musi być dobrowolne. Problem powstaje wtedy, kiedy politycy konfiskują ten kapitał na korzyść rządu, na działania rządowe, na karmienie biurokracji. Kapitał dobrowolnie oddany i zainwestowany jest naturalnie dobry, lecz ten zainwestowany pod przymusem jest nielegalny.   Pana idee są bardzo radykalne – kwituje Mathews   Nie, już wiele lat temu Chruszczow ostrzegał: „Nie możemy mieć nadziei ze amerykanie sami rzuca się w objęcia komunizmu, lecz możemy pomagać ich demokratycznie wybranym przywódcom zastrzykami socjalizmu aż się nie obudza stwierdzając, ze już maja u siebie komunizm. Tak się dzieje teraz w każdym bastionie wolności jaki jeszcze pozostał ze starych lat. Jak USA może zbawić Amerykę Łacińską jeśli oni sami są już niewolnikami własnego rządu?

Mathews rzuca : Nie mogę tego strawić!

Kardynał odpowiada: Wyglądasz na rozzłoszczonego, prawda może być bolesna. Stworzyliście system pomocy społecznej który jest tylko odpowiedzią na biedę wywołana przez samych polityków. Państwo opiekuńcze zdejmuje ze społeczeństwa samo-odpowiedzialność. Rodziny uciekają od odpowiedzialności kryjąc się za fałszywym systemem opiekuńczym, nawet za kościołem. Ludzie już nie działają charytatywnie uważając biedę i biednych jak problem rządu. Dla dzisiejszego kościoła już nie ma biednych potrzebujących pomocy doraźnej, wszyscy są zawsze biedni i są własnością polityków.

papa antiaborto

To, co mnie głęboko irytuje, to niezdolność mas mediów do skrystalizowania problemu i analizy jego korzeni. Ludzi się pauperyzuje aby glosowali na tych, którzy ich pogrążyli w tej biedzie. Jeśli uda nam się rozpowszechnić ten punkt widzenia, będziemy mieli nadzieje, ze sprawy zmienia się wreszcie na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.