Strona główna > Świat > Nieocenzurowana Biblia postrzegana jako literatura nienawiści

Nieocenzurowana Biblia postrzegana jako literatura nienawiści


Wzrasta ilość publikowanych wersji cenzurowanych.

Nieocenzurowana, autoryzowana wersja (Króla Jakuba) Nowego Testamentu jest atakowana bardziej niż kiedykolwiek jako typ „literatury nienawiści”, która musi być „wyczyszczona” lub nawet „wykorzeniona”.

Skasowanie pewnych fragmentów Nowego Testamentu krytycznych wobec faryzeuszy pojawiło się w wydaniu Oxford University Press w 1997.

Oksfordzki wydawca „Nowego Testamentu i Psalmów: Nowe tłumaczenie” ocenzurował natchnione słowa Mateusza, Jana i Pawła w celu „przedstawienia dziejów Jezusa życia i śmierci w sposób nie obrażający żydów”.

W tekstach Mateusza, Jana, Dziejach, Koryntianach i innych częściach NT, negatywne odniesienia do żydów zostały ocenzurowane i usunięte.

W miejscach w których NT odnosił się do „przywódców żydowskich”, orwellowska oksfordzka Biblia ma „przywódców”. Zamiast „żydów” są „ludzie”.

Wydawca oksfordzkiej Biblii mówi: „Kiedy wyraz ‘żydzi’ używany jest w odniesieniu do … ludzi niewierzących, zostaje zastąpiony „władzami religijnymi”, „przywódcami” lub „władzami” by zminimalizować co mogłoby być postrzegane jako zarzut „anty-żydowskości”.

„Poleciłem im usunięcie treści antyżydowskich, które oryginalnie zostały źle przetłumaczone” – powiedział rabin Jacob Rudin z Komitetu Amerykańskich Żydów.

Irvin Borowsky, szef Amerykańskiego Instytutu Międzyreligijnego, przez rok pracował z Oxford University Press w celu usuwania języka biblijnego nieprzyjaznego żydom. Powiedział, że „czujemy się ogromnie zachęceni przez te zmiany… pierwsze od 1.800 lat”.

Amerykański Instytut Międzyreligijny mieści się w Filadelfii i jest organizacją zajmującą się wyłącznie cenzurowaniem Nowego Testamentu poprzez „prace nad usuwaniem antyjudaizmów z liturgii chrześcijańskiej”.

Źródło: http://www.revisionisthistory.org/essay11.html

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon


36 thoughts on “Nieocenzurowana Biblia postrzegana jako literatura nienawiści

 1. Witam.
  Czy mógłby ktoś podrzucić link do jakiegoś sklepu z „oryginalnym” egzemplarzem biblii? T.j. z m.in. przykazaniami w pierwotnym brzmieniu?
  Będę zobowiązany. Pozdrawim

  1. Wejdź na zbawi3ni3 kropka com (zamiast cyfry „3” wpisz „e”).
   Otwórz zakładkę „Biblia Mesjańska”. Jest to najwierniejszy przekład Biblii.

   1. Autor tej strony paskudnie manipuluje tak informacjami jakie podaje jak i użytkownikami swojego forum. A jego „dzieło” pod tytułem: „Biblia mesjańska” to kpina ze Słowa Bożego, dostosowana do chorych wizji i ambicji przywódczych swojego autora.
    Zdecydowanie odradzam.

    1. „Uderz w stół a nożyce się odezwą..”
     pan Hodowca, który nie wie podobno o kogo chodzi 🙂
     Dla Hodowcy, jak widać po wpisach, najważniejsze jest co mówi i pisze niejaki Henryk K. Sam tych rewelacji na temat Pisma i jego „bohaterów” nie wymyślił. Jakiegokolwiek nowego objawienia „prawdy” dozna HK Hodowca prawie natychmiast powtarza to na forach, na których się udziela.
     Zatem niech Hodowca lepiej się nie wypowiada na temat samodzielnego myślenia..
     Przemilczam wiele rzeczy. Tym bardziej, jeśli dla ignorantów katolicyzm i prawosławie jest tym samym.

    2. Biblia mesjańska. Wystarczą dwa nazwiska:
     – Kubik i jego dziwactwa w stylu płaska ziemia, satelity nie istnieją, bomba atomowa nie istnieje, apostoł Paweł = fałszywy apostoł, Jezus Chrystus nie jest Bogiem, korekta nowego testamentu polegająca na usunięciuj 90% treści, zbawienie z uczynków itd, itd.
     – Szczytyński, dziwak od niebocentryzmu Koresha.

   2. @Adam stek to Ty sobie zjedź dziś na obiad. To nic że dziś piątek ksiądz nie będzie mówił kiedy mamy jeść mięso a kiedy nie, @evia jakieś dowody na te strasznie manipulacje ? A może tylko nie wspiera katolickich katechizmowych dogmatów z księżyca? Akurat sensownie opisał i rozszyfrował Pawła. Ale Ty z tego co czytałem gloryfikujesz Pawła szawła.

    1. @Cześć.evia to akurat jest „prawosławna”dlatego milczy jak ktoś ją bierze za katoliczkę.moherowym ludziom ciężko się przestawić na samodzielne myślenie,najważniejsze jest co mówi pop lub ksiądz.

    2. @evia. Różnica między nami jest taka że ja mam swój rozum .każdy kto walczy z fałszem i obłudą jest moim przyjacielem.nawet Ty nim możesz być jak się pozbędziesz bałwochwalstwa.

    3. Na pewno czytałeś na czym polega idealna indoktrynacja. Osiągnięty cel to sytuacja, kiedy ofiara jest przekonana, że myśli samodzielnie. Dlatego Twoja pewność powinna Cię zaniepokoić , jeśli rzeczywiście masz trochę pojęcia, co się dzieje wokół.

     Różnica między nami polega na tym, Hodowco, że ja się z Tobą nie zgadzam ale nie uważam Cię za debila, czy ciemnogród, jak wolisz.
     I fakt, że ktoś nie przyjmuje za prawdę rewelacji na temat Apostoła Pawła, płaskiej Ziemi, reptilian, wyjątkowości Słowian i wierzy, żę Jezus Chrystus jest Bogiem i Zbawicielem nie oznacza, że jest bezmyślnym „moherem”, jak to lubicie powtarzać, i nie potrafi wyciągać wniosków z tego co widzi, słyszy i czyta.

    4. @Evia.odpiwiem Tobie tylko tyle:wszyscy jesteśmy ofiarami tego szatańskiego systemu.

    5. Wszystkich Was opętał zły duch Chrysta.
     Stąd te obserwowane w Waszych postach nieporozumienia i przepychanki jak też należy go czcić.
     Chryst wciąga Was w otchłań, z której nie ma powrotu.
     Porzućcie go póki jeszcze jest czas.

    6. @Hodowca masz racje 🙂 Jeśli Evia jest prawosławna to wcale nie lepiej niż by była katoliczką. To bardzo podobne nurty religie. Katolicy przeważnie modlą się do pozłacanego obrazu, a prawosławni do pozłacanych desek. Czyli bałwochwalstwo niemal identyczne.
     @evia akurat koncepcja płaskiej ziemi jest ciekawa i ma znamiona logicznej oczywiście jeśli przyjmuje się ją na chłodno zapominając na chwile o tym czego uczono na geografii czy astronomii.

 2. Stare podręczniki do medycyny i zielniki też znikły z Allegro, bo często dramatycznie się różnią od tych nowych wydań. Ja tam nie wierzę że to zwykła głupota. To stary trik zwalić winę na biedotę. Znam bogaczy oni wyznają taką zasadę: ”Co wybierasz 100% zarobku z 1 euro czy 1% z miliona euro?” Tak oto ten zbrodniczy system sam się napędza i sam ochrania. Co z tego, że oni lecą prosto na zagładę? A kogo to rusza! Nikogo z nich nie wzrusza cierpienie, bo gdy zaświeci im przed oczami 1% z miliona to wiedzą co robić. Zresztą każdy wie… nie ma co się oszukiwać. Raczej modlić żeby koniec był szybki i straszliwy.

 3. Dlaczego od razu manipuluje ? To co zrobił pan Henryk to użył tłumaczenia z greckiej Septuaginty LXX, usunął listy faryzeusza Szawła („św Paweł”) i „dzieła” Marka czyli
  dwóch fałszywych uczniów Chrystusa dodał księgi Henocha i Ezdrasza które były od początku tylko usunął je z niej wcześniej najprawdopodobniej kościół Katolicki w celu manipulowania swoimi owieczkami. Chore to jest uznawanie autorytetu jakiegoś klechy
  który wynosi Maryję matkę Jezusa ponad autorytet Boga i Syna.

  1. Nic dodać, nic ująć, dobrze napisałeś. Usunął, poprawił, dodał…sam zdecydował co się nadaje a co nie 🙂 Jeśli Ty w tym nie widzisz manipulacji, nie mówiąc już o sposobie, w jaki prowadzi dyskusję na forum, to i tak nie ma sensu nic więcej pisać.
   Życzę jak najszybszego otwarcia oczu i otrząśnięcia się z tej zarazy.

   1. A niby z kim miał by się konsultować w tej kwestii? Pan Henryk napisał nie jeden artykuł dlaczego usunął Szawła i Marka z Biblii. Nie masz kochana argumentów by udowodnić że jest manipulatorem i oszustem.

    1. Tu nie potrzeba argumentów, wystarczy poczytać jego artykuły albo prześledzić w jaki sposób prowadzi dyskusję na swoim forum.
     Drogi Kaziku, to, że pan Henryk napisał artykuły na temat swoich wymysłów to żaden dowód na to, że ma rację. A już na pewno nie argument, który ma kogokolwiek przekonać.
     Oczywiście, że nie musi się z nikim konsultować, ponieważ on wie wszystko najlepiej, to on jako jedyny poznał Prawdę i jako jedyny potrafi rozszyfrować Słowo Boże, co zresztą sam napisał na swojej stronie a potem wykasował, bo zbyt wiele osób zwróciło mu uwagę, ze to odstrasza potencjalnych zwolenników – „Właśnie trafiłeś na jedyne źródło prawdy w internecie” 🙂 Takim to „grzecznym” zwrotem witał na swojej stronie.
     To nie on ale z nim należy konsultować wszelkie tezy, wnioski, pomysły.
     Najlepszym dowodem na to, czy jesteś zmanipulowany będzie dla Ciebie to, czy już go poinformowałeś, ze na portalu W-P jedna z użytkowniczek go oczernia 🙂 Tak właśnie robią wszyscy jego forumowi podopieczni 🙂
     Odpowiedz sobie sam.

   2. Zapewniam cię moja droga że nie zamierzam komukolwiek na ciebie donosić 🙂 Istotnie pan Henryk wykazał się nie bywałą pychą pisząc że jego strona jest jedyną która ukazuje prawdę ale pomyśl człowiek poświęcił większość własnego życia na studiowanie Biblii a ilu znasz księży którzy mają porównywalną wiedzę? Czytam jego artykuły już od kilku lat zorientował bym się że jestem manipulowany czy okłamywany wiesz mi na początku gdy odkryłem jego stronę miałem podobne zdanie o nim do twojego i są chwile kiedy zastanawiam się ile z tego co pisze jest jego „wymysłem” czy nadinterpretacją ale każdy artykuł który publikuje jest bardzo szczegółowo przez niego tłumaczony więc jeśli nawet to nie sądzę by robił to celowo.

  2. Idąc waszym heretyckim tokiem myślenia należałoby też wam usunąć Św. Łukasza, bo był uczniem naśladowcą i towarzyszem Św. Pawła. Po czym rozpoznać najpewniej opętanego przez diabła heretyka ano po tym, że nienawidzi Maryi pogromicielki wszelkich herezji.

   1. Oni już to zrobili. Usunęli listy Pawła, Ewangelię św. Marka, św. Łukasza, Dzieje Apostolskie, a następnie listy św.Piotra, ponieważ doszli do wniosku, że są sfałszowane 🙂
    Stwierdzili, że Jezus nie jest Bogiem a Chrześcijaństwo to szatańska sekta. Oczywiście na wszystko mają „dowody”.
    To tylko kwestia czasu kiedy „udowodnią”, że Jezus to uzurpator albo, że w ogóle nie istniał.
    Taki jest cel wszelkich rewelacyjnych odkryć „nauczycieli” internetowych, którzy w ostatnich latach rozprzestrzeniają się w necie jak grzyby po deszczu, a którzy twierdzą nawet, że to na nich czekała ludzkość, żeby przejrzeć na oczy i wreszcie zrozumieć Biblię po 2000 lat ciemnoty.

    To jest właśnie apokaliptyczna apostazja. Tyle, że zdecydowana większość „głosicieli prawdy” tego nie widzi bo wolą łechtać swoje ego przeświadczeniem, że są mądrzy, oczytani, bystrzy i natchnieni. A Duch Zbawiciela, niestety, jest im zupełnie obcy…

    1. Evia.Dla takich jak wy Bóg zapowiedział ucisk.z jednym się z Tobą zgodzę że cały czas żyjecie w ciemnocie.

    2. Przekonamy się o tym na pewno wszyscy panie Waga. Tak jak i o tym, kto naprawdę żył w ciemnocie.
     Ciekawi mnie natomiast Hodowco, dlaczego rozdrabniasz się na różne niki a nie używasz jednego? Czemu to służy?

    3. No dobrze a co utwierdza ciebie w przekonaniu że kroczysz właściwą drogą? tylko proszę bez żadnych pokrętnych wymówek typu ” jak nie zrozumiałeś do tej pory to już nie zrozumiesz ” itp bo to uwłaczające i niezgodne z prawdą.

   2. Co jest heretyckiego w stwierdzeniu faktu że Szaweł i Marek to nie są autentyczni apostołowie Chrystusa? 🙂 śmieszne są wasze argumenty. Poglądy rodem ze średniowiecza.

   3. „Po czym rozpoznać najpewniej opętanego przez diabła heretyka ano po tym, że nienawidzi Maryi pogromicielki wszelkich herezji.”
    Sam te herezje wymyślasz ? Czemu przezywacie ją Ma-ryja ?
    Nie jest żadną pogromicielką, żadną współodkupicielką ani pośredniczką.
    My jej nie nienawidzimy. Bez wątpienia była zacną kobietą, najlepszą z możliwych w owym czasie. Skoro sam Bóg ją wybrał. Ale była i jest tylko CZŁOWIEKIEM a nie bóstwem. Wszelkie kapliczki modlitwy do niej są w tym przypadku bardzo nie na miejscu.

    Parafrazując Twój komentarz :
    Po czym rozpoznać najpewniej opętanego przez diabła heretyka ano po tym, że gloryfikuje Marię jak jakieś bóstwo, które w waszym mniemaniu równe jest co najmniej Bogu. Skoro tytułujecie ją „królowa nieba. Klepie na ilość różańcowe modlitwy niczym mantrę, modli się do pozłacanego obrazu. A nawet jeszcze gorzej jak to mieliśmy ostatnio okazję obserwować zawierzenie polski obrazowi przez Morawieckiego, podającego się za premiera.

    To są fałszywe i zakłamana dogmaty nie mające oparcia w biblii.

    Zresztą katolicy logiką się nie posługują.
    1) Skoro Katolicy uważacie Jezusa za Boga to czemu bardziej czcicie jego matkę ?
    Czyli ludzka kobieta bardziej zasługuje na adorację i uwielbienie niż Bóg ?
    Człowiek ważniejszy niż Bóg ?
    Jakoś nie widziałem pielgrzymek dla Jezusa (Isusa) czy Boga (tego jedynego prawdziwego) dla Mari to i owszem jak nie krucjaty różańcowe to pielgrzymki. W małym wyjątkiem Narodowcy w Dzień Niepodległości mieli transparent : My Chcemy Boga, katolikom się to nie bardzo spodobało, pewnie by woleli pozłacany obraz 😉
    Jakiś Katolik umie to wyjaśnić?
    2) Wielu Katolików uważa że szatan najbardziej na świecie boi się Marii (po waszemu Ma-ryji) i/lub różańca. Boga się nie boi ale kobiety się boi, czy to jest logiczne ?

 4. A ja polecam wejść na kanał Tajemny Plan i wpisać tytuł Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa. Blisko cztero godzinny super wykład, z którego każdy się dowie co i jak, która wersja jest ok, która gorsza. Ja osobiście zawsze sprawdzam dany tekst w kilku wersjach i wychodzi wtedy,gdzie coś zmanipulowano. Ja osobiście lubię uwspółcześnioną Biblię Gdańską, ale prawdziwe przykazania znajdziemy choćby w popularnej Biblii Warszawskiej. Księża kk znają ją i musi być w miarę ok, bo niejednokrotnie na jej widok każą ją spalić, jako heretycką. He he, dobre sobie.

  1. @rychu
   Nie rozumiem, dlaczego Chrystus miałby walczyć z samym sobą.
   Razem z Antychrystem stanowią w końcu jedność.

   @hodowca, Cześć i inni.
   Wierzycie, że Słowianie to lud Izraela?
   Poczytajcie poniższe:

   „Działający w III RP nowy ruch religijny Antrovis głosił, że 8 miliardów lat temu Słowianie z planety Atlanta wylądowali na górze Ślęża, a Hebrajczycy z planety Hebra wylądowali na Mazowszu. Sekta głosiła, że „rasa czarna, czerwona, żółta i zielona (dziś wymarła) przybyły z innych planet”, a wszystkie inne europejskie narody „są krzyżówkami Słowian i Hebrajczyków. Słowianie zawsze żyli według dwunastu praw uniwersalnych gwarantujących harmonie świata, zaś Hebrajczycy opowiadają się za nieograniczoną wolną wolą”. Według sekty „Jezus Chrystus urodził się jako syn Słowianki Marii i Hebrajczyka Gottlieba. Wkrótce potem Maria została zabrana ze szczytu Ślęży, a Jezus wraz ze swoim ojce na [planecie] Hebrze, uczył się latać pojazdami miedzy-planetarnymi”.

   Sekta głosiła, że Jezus odrzucił hebrajskie czary pozwalając na panowanie i manipulowanie jednostkami, „wybrał dwunastu Hebrajczyków, którym wpoił konieczność życia według praw uniwersalnych. Ożenił się, miał dzieci i nie był ukrzyżowany” Sekta głosiła, że gdy będzie zagłada ziemi to 144.000 Słowian zostanie ewakuowanych statkami UFO na planetę Mirinda.”
   (Źródło – portal „prawy.pl” – TD)

   Powinniście wstąpić do tej sekty…

   1. Bądź łaskawy mnie nie oznaczać w swoich komentarzach bo nic konstruktywnego z nich nie wynika, i nawet nie mam ochoty ich czytać, a Twoje zdanie na temat jedynego i prawdziwego Boga mnie nie interesuje. Zafiksowałeś się na jakieś pogańskie bożki ale może kiedyś dobra nowina do Ciebie dotrze i uwierzysz w tego z którego obecnie szydzisz i obrażasz.
    @admin przydała by się opcja ignorowania czy ukrywania mało istotnych komentarzy 🙂

 5. @monarchista.przyjżyj się sobie najpierw a później oceniaj innych.przez głoszenie takich herezji jak ty głosisz,mamy zniewoloną Ojczyznę.Tylko Bogu należy się Chwała.wg twoich herezji wszyscy tylko nie Bóg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *