Strona główna > Świat > Niemiecki polityk: „P…ć Amerykę!”

Niemiecki polityk: „P…ć Amerykę!”

Ważny niemiecki polityk mówi do Asha Cartera „Odp… się”. W końcu!

a
Politycy UE czują zapach krwi

Oskar Lafontaine jest wiodącą siłą w niemieckiej polityce. Kiedy wychodzi zachowując w ten sposób, wiesz, że coś się zmienia.

Jest nietypową postacią w niemieckiej polityce od połowy lat 70-tych. Przez 4 lata był przewodniczącym SPD (jedna z dwóch głównych partii w Niemczech), kandydat SPD na kanclerza w 1990, minister finansów przez 2 lata, a następnie przewodniczący partii lewicowej w 2000. Jego małżonka to Sara Wagenknecht, polityczna waga ciężka, obecnie współprzewodnicząca partii lewicowej.

Więc złapał uwagę ludzi, kiedy wczoraj potępił Asha Cartera i Victorię Nuland na swojej stronie na Facebooku.

Wybuch Lafontaine przyszedł dzień po tym kiedy jego żona, Sara Wagenknecht, skrytykowała politykę Merkel wobec Rosji w wywiadzie dla RT.

Poniżej przekład jego wpisu:

„Amerykański sekretarz obrony, czyli minister wojny, jest w Berlinie. Wezwał Europę do sprzeciwu wobec rosyjskiej 'agresji'. Ale w rzeczywistości to amerykańskiej agresji powinni sprzeciwić się Europejczycy.

„Wielki mistrz amerykańskiej dyplomacji, George Kennan, wschodnią ekspansję NATO nazwał największym błędem amerykańskiej polityki zagranicznej od II wojny światowej, bo to doprowadzi do nowej zimnej wojny.

„Amerykańska dyplomata Victoria Nuland powiedziała, że wydaliśmy $5 mld na destabilizację Ukrainy. Rozpalili ogień jeszcze wyżej, i Europa płaci za to mniejszym handlem i bezrobociem.

„Nuland mówi „P..ć UE”. Potrzebujemy takiej polityki zagranicznej UE, która zatrzyma wojowniczy amerykański imperializm.

„P… ć amerykański imperializm!”

Poniżej oryginalny tekst po niemiecku: […]

 http://russia-insider.com/en/top-german-politician-tells-ash-carter-go-fck-himself-finally/ri8261

a

Za: http://www.paulcraigroberts.org/2015/11/21/german-politician-says-fk-the-us/

Tłum. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.