Strona główna > Świat > Niemiecka Minister ds. integracji: Nie możemy zakazać wszystkich małżeństw z dziećmi

Niemiecka Minister ds. integracji: Nie możemy zakazać wszystkich małżeństw z dziećmi

Niemiecka minister ds. integracji wypowiedziała się przeciwko całkowitemu zakazowi małżeństw z dziećmi. W Niemczech toczy się dyskusja nad tym, jak zintegrować dużą liczbę imigrantów, którzy przybyli do kraju w ciągu ostatnich kilku lat. Jednym z problemów są małżeństwa z dziećmi.

a

„Całkowity zakaz małżeństw z dziećmi ma być może dobre zamiary, ale w indywidualnych przypadkach może też prowadzić do wykluczenia społecznego kobiet” – stwierdziła minister Aydan Özoguz z Partii Socjaldemokratycznej.

„Jeśli małżeństwa nie będą uznawane, to kobiety stracą podstawy prawne do zasiłków na dzieci lub spadków, a dla wielu uniemożliwi to nawet powrót do ich ojczyzny” – dodała.

Choć małżeństwa nieletnich to problem obecny w Niemczech już od wielu lat, sprawa nabrała szczególnej ostrości dopiero po masowym napływie muzułmańskich uchodźców do kraju.

Według danych niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na terenie RFN mieszka 1475 nieletnich małżonków, przede wszystkim dziewczynek. 361 spośród nich mają mniej niż 14 lat, 120 mają 14 albo 15 lat. W 664 przypadkach chodzi o imigrantki z Syrii.

Obecnie niemieckie prawo dopuszcza małżeństwa nie tylko między pełnoletnimi partnerami. Wystarczy, by jedno z małżonków miało ukończone 16 lat.

a

Mieszkańcy Monachium odgrodzili się wysokim murem od uchodźców

W jednej z dzielnic Monachium powstał ośrodek dla młodocianych migrantów. Mieszkańcy byli przeciwko budowie, jednak ostatecznie osiągnięto kompromis – powstanie mur wyższy od Muru Berlińskiego, który oddzieli mieszkańców od przybyszów.

Za: https://ndie.pl/niemiecka-minister-ds-integracji-mozemy-zakazac-wszystkich-malzenstw-dziecmi/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *