Strona główna > NWO > Niemcy:Zlikwidowano obowiązek wpisywania do metryki płci dziecka

Niemcy:Zlikwidowano obowiązek wpisywania do metryki płci dziecka

noworodkiOd 1 listopada, dzięki ustawie przyjętej w styczniu przez Bundestag, do metryki nie trzeba wpisywać płci dziecka, jeżeli rodzice mają wątpliwości, czy noworodek jest chłopcem czy dziewczynką.

Do tej pory w Niemczech rodzice musieli w ciągu miesiąca od narodzin dziecka poinformować urząd o jego płci. Również w paszportach oprócz „F” (kobieta) i „M” (mężczyzna) w rubryce płeć pojawi się trzecia możliwość – „X”.

Przepisy są ważnym krokiem w walce z dyskryminacją. Dla osób interseksualnych jest to wielka ulga, a dla całego społeczeństwa ważny krok w kierunku modernizacji– powiedziała minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger z liberalnej FDP.

Ministerstwo spraw wewnętrznych zastrzegło, że zmiana przepisów nie oznacza usankcjonowania trzeciej płci, lecz jedynie umożliwia rodzicom podjęcie bez pośpiechu decyzji o płci ich dziecka i ewentualne przeprowadzenie medycznego zabiegu.

Według Rady ds. Etyki, dążącej do zmiany przepisów, w kraju naszych zachodnich sąsiadów mieszka obecnie 80 tys. osób, których nie można jednoznacznie zaliczyć do konkretnej płci.

Za: polskieradio.pl

RM

Za:http://narodowcy.net/europa-i-swiat/8268-niemcy-zlikwidowano-obowiazek-wpisywania-do-metryki-plci-dziecka

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.