Strona główna > Świat > Niemców niedługo nie będzie. Prawie połowa małych dzieci rodzi się w rodzinach imigrantów

Niemców niedługo nie będzie. Prawie połowa małych dzieci rodzi się w rodzinach imigrantów

Zmiany ludnościowe w Niemczech zachodzą w niewiarygodnym tempie. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że w niektórych dzielnicach Berlina osoby o korzeniach imigranckich zaczynają stanowić ponad połowę mieszkańców, teraz podobne dane opublikowano w stosunku do najmłodszych dzieci. Wśród tych, które nie ukończyły jeszcze 6 roku życia, dzieci imigrantów stanowią aż 42 procent!

Prezentowane dane przygotowane zostały przez Federalny Urząd Statystyczny, który wskazał na znaczny wzrost liczby imigrantów przybywających do Niemiec, ale też na odpływ rodowitych Niemców z kraju – w ostatnich dwóch latach ponad 240 tysięcy z nich zdecydowało się na wyjazd za granicę, a zaledwie 167 tysięcy wróciło. Trend opuszczania kraju przez Niemców utrzymuje się od 2015 roku.

Wskaźniki demograficzne wśród rodzimych Niemców wyglądają tragicznie. W ciągu ostatnich dwóch lat zmarło aż o 500 tysięcy osób więcej niż się urodziło. W połączeniu z migracją okazuje się, że od 2015 roku ubyło blisko 700 tysięcy Niemców. Przykładem dramatycznych przemian jakie dokonują się w Niemczech może być Frankfurt, gdzie imigranci stali się większością już w czerwcu 2017 roku.

Oficjalne dane opublikowane przez Niemiecki urząd pokazują, że rodowitych Niemców ubywa w zastraszającym tempie. Trend ten nasila się w ostatnich latach, ale ma nie tylko związek z obecną falą migracyjną. Przede wszystkim jest to spowodowane tym, że migranci sprzed 10 czy 20 lat zakładają w Niemczech rodziny. Wśród dzieci urodzonych w ciągu ostatnich sześciu lat potomkowie migrantów stanowią 42 procent!

Źródło: Breitbart

Za: https://nczas.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *