Strona główna > Świat > Niemal 2 tys. Palestyńczyków osadzonych w więzieniach Izraela rozpoczęło głodówkę!

Niemal 2 tys. Palestyńczyków osadzonych w więzieniach Izraela rozpoczęło głodówkę!

W izraelskich więzieniach przebywa ok. 6,5 tys. Palestyńczyków. Niemal 2 tys. spośród nich prowadzi, od dwóch tygodni, strajk głodowy. Protestują przeciw złym warunkom bytowym i nieuczciwym procesom.

a5

Głodujący mają poparcie prezydenta Autonomii Mahmuda Abbasa, który jednocześnie wezwał międzynarodową społeczność do interwencji w obronie praw więzionych Palestyńczyków.

Na początku strajku, sporządzono listę postulatów. Wymieniono na niej: wprowadzenie zakazu osadzania w więzieniach bez procesu, ograniczenia karania izolacją, przywrócenia odebranych praw: możliwości korzystania z płatnego telefonu (był w każdym skrzydle więzienia), częstszych odwiedzin rodzin, możliwości fotografowania się z bliskimi podczas wizyt, zezwolenia na posiadanie książek, lepszej opieki medycznej.

Niedawno, wprowadzono w Izraelu przepis, mówiący, że każdy podejrzany o terroryzm, może być aresztowany a sąd może przedłużać mu areszt – bez procesu – co 6 miesięcy.

Palestyńczycy z Zachodniego Brzegu organizują masowe wiece, dla poparcia żądań więzionych rodaków.

Za:rp.pl

Za: http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/11291-niemal-2-tys-palestynczykow-osadzonych-w-wiezieniach-izraela-rozpoczelo-glodowke

Data publikacji: 18.04.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.