Strona główna > Świat > Nielegalne przekazanie pieniędzy przez Obombę na fundusz „klimatyczny” ONZ

Nielegalne przekazanie pieniędzy przez Obombę na fundusz „klimatyczny” ONZ

Były prezydent Barack Obama wiedział, że Donald Trump chce przestać finansować oenzetowski Zielony Fundusz Klimatyczny (Green Climate Fund; w skrócie GCF), w związku z czym zanim opuścił urząd, przekazał nań 500 milionów dolarów z pieniędzy podatników. Departament stanu USA poparł ten nielegalny krok Obamy, twierdząc kłamliwie, że Zielony Fundusz Klimatyczny (GCF) nie jest organizacją międzynarodową, w związku z czym takie przekazanie funduszy nie narusza prawa federalnego. Obama już wcześniej wpłacił na GCF ratę w wysokości 500 milionów dolarów z funduszy, które Kongres przeznaczył na badania wirusa Zika.

a

Obama świadomie naruszył prawo, ponieważ jego administracja otrzymała w kwietniu od niemal połowy amerykańskiego Senatu pisma zawiadamiające, że przekazywanie pieniędzy na ten fundusz ONZ jest nielegalne.

Republikanie byli oburzeni tym niedozwolonym szastaniem publicznymi pieniędzmi. Administracja Donalda Trumpa może zablokować w przyszłości wpłaty na ten fundusz, ale niektórzy uważają, że to mogłoby wywołać napięte relacje z innymi państwami finansującymi GCF.

Wielu naukowców i ekspertów jest przekonanych, że GCF to skorumpowana instytucja bez możliwości wspierania gospodarczej bądź politycznej stabilności. Mówi się, że to fundusz utworzony dla rządów i dyktatorów z Trzeciego Świata uczestniczących w oenzetowskim Zielonym Funduszu Klimatycznym. Prawie połowa krajów należących do niego groziła odejściem w roku 2015, jeśli rządy państw zachodnich nie wysupłają nań ponad 100 miliardów dolarów rocznie z pieniędzy swoich podatników.

Ten gest Obamy był w istocie ciosem zadanym Ameryce w plecy przed odejściem z gabinetu owalnego. Pieniądze podarowane Zielonemu Funduszowi Klimatycznemu były obrazą dla USA i doskonale wpisywały się w jego radykalną globalistyczną agendę. W najbliższym czasie okaże się, czy rząd Trumpa jest w stanie odzyskać te pieniądze i czy będzie stawiał kryminalne zarzuty Obamie i członkom jego administracji za to rażące złamanie prawa.

Źródło: http://www.naturalnews.com/2017-02-02-beyond-funneling-billions-of-dollars-to-iran-outgoing-obama-also-illegally-sent-500-million-to-un-climate-fund.html

Tłum. Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.