Strona główna > Rosja > Niektórzy Rosjanie wiedzieli wcześniej, że UE okradnie cypryjskie konta

Niektórzy Rosjanie wiedzieli wcześniej, że UE okradnie cypryjskie konta

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niektorzy-rosjanie-wiedzieli-wczesniej-ze-ue-okradnie-cypryjskie-konta

Data publikacji: 31.03.2013

e1

 

Jak wiadomo, banki na Cyprze były aktywnie wykorzystywane przez rosyjskie tajne służby i oligarchów. Rachunki większości rosyjskich firm zaangażowanych w transakcje transgraniczne zostały znacznie opróżnione w styczniu i lutym tego roku.

Dowód w postaci dużego przepływu środków przed cypryjskim złodziejstwem to tylko poszlaka, że ci, którzy mieli wiedzieć o planach UE zdołali uratować wcześniej większość swoich pieniędzy transferując je poza Cypr. Już sam ten fakt wygląda podejrzanie, ale jak zinterpretować to, że w trakcie, kiedy tysiące Cypryjczyków ustawiało się w ogromnych kolejkach przed bankomatami niektóre z oddziałów Bank of Cyprus i Laiki działały w najlepsze w swoich zagranicznych oddziałach.

 

Przez cały weekend, gdy na Cyprze wybuchła już złodziejska awantura i rachunki na wyspie zostały zamknięte, trwały transakcje z wykorzystaniem placówek w Londynie a także z wykorzystaniem rosyjskiego banku Uniastrum Bank, który w 80% należy do bankrutującego właśnie Bank of Cyprus.

 

Czyli w momencie, kiedy nikt nie mógł już uratować swoich środków po cichu trwały transfery równiejszych wobec prawa. Wiele wskazuje na to, że o tym problemie wiedział ECB. W wypowiedzi dla agencji Reutersa, Wolfgang Schaeuble powiedział, że Europejski Bank Centralny zbada ta kwestię, jednak odmówiono przedstawienia szczegółowych danych na ten temat.

 

 

Źródło: http://www.zerohedge.com/news/2013-03-25/Meanwhile,%20Cash%20Exodus%20From%20Cyprus%20Surges%20Despite%20Bank%20Closures,%20Capital%20Controls

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.