Strona główna > Polska > O niedopuszczenie do emisji w TVP propagandowego spotu

O niedopuszczenie do emisji w TVP propagandowego spotu

Szanowni Państwo,

Dziękuję za aktywny udział w ostatnich kampaniach. Wiele spraw ciągle jest otwartych. W sprawie „genderowej” Konwencji Rady Europy informujemy, że w poniedziałek posłowie przegłosowali formalny wniosek o zbadanie zgodności Konwencji z Konstytucją, co potrwa co najmniej dwa tygodnie! To dobra wiadomość. Motywujmy się do dalszego stawiania oporu. Za pośrednictwem CitizenGO zaprotestowaliśmy już prawie 100.000 razy! Taki silny opór społeczny nie pozwala na przyjęcie tego dokumentu za naszymi plecami.

Dziś piszę w sprawie propagandowego spotu, jaki zamierza wyemitować TVP: http://www.citizengo.org/pl/o-usuniecie-spotu-promujacego-homozwiazki.

Postulat legalizacji „związków partnerskich” jest pierwszym krokiem do wprowadzania innych przywilejów dla par różnych od małżeństwa, z adopcją dzieci włącznie. Takie jest doświadczenie krajów Zachodu. Nie ulega wątpliwości, że każdy człowiek ma niezbywalną godność i że każdemu należy się szacunek, niezależnie od tego, kim dana osoba jest i jak żyje. Jednak to jej postawa decyduje o tym, czy będziemy się przed nią bronić czy zawierzać jej los innych osób. To zobowiązuje nas do obrony zwłaszcza tych, którzy sami bronić się nie mogą, czyli dzieci. Właśnie dlatego nie możemy godzić się na prawo, które uderzałoby w godność człowieka, działałoby na jego niekorzyść i pozbawiałoby go optymalnych warunków rozwoju. Zdrowy rozsądek potwierdzają liczne badania naukowe (np. prof. Douglas’a Allen’a, prof. Marka Regnerusa i in.), z których wynika, że nie ma lepszego dla dzieci środowiska rozwoju od naturalnej rodziny: mamy i taty.

Link do petycji skierowanej do prezesa TVP Juliusza Brauna dot. propagandowego spotu:

http://www.citizengo.org/pl/o-usuniecie-spotu-promujacego-homozwiazki

Jak piszą Autorzy – eksperci Ordo Iuris: „W najbliższym czasie Telewizja Polska zamierza emitować propagandowy spot promujący legalizację w Polsce homoseksualnych związków partnerskich. Ma on być nadawany w godzinach 6-18 a więc w porach największej oglądalności przez dzieci.

Spot „Najbliżsi obcy” przedstawia dzień z życia dwóch lesbijek, ukazując bohaterki w sytuacjach właściwych dla tradycyjnego małżeństwa. Spot dokonuje w ten sposób zestawienia, którego celem jest wywołanie wrażenia emocjonalnej bliskości widza i obu kobiet, co ma prowadzić do obniżonego krytycyzmu wobec politycznych postulatów środowiska osób homoseksualnych. Jednocześnie celowo pominięta jest kwestia uzasadnienia dla konstytucyjnej afirmacji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny – ich zdolność do prokreacji oraz stworzenia stabilnego środowiska rozwoju dla dzieci, czyniące z rodziny fundamentalną komórkę społeczną. Spot nawołuje w ten sposób do poparcia sprzecznej z art. 18 Konstytucji RP prawnej instytucjonalizacji związków partnerskich osób homoseksualnych.”

A w treści petycji skierowanej do p. Juliusza Brauna – Prezesa TVP:

„Spot ten przedstawia związek dwóch kobiet jako funkcjonalnie nieróżniący się istotnie od związku małżeńskiego, natomiast rzekomo gorzej – i przez to rzekomo niewłaściwie – przez prawo polskie traktowany. Ten przekaz bez wątpienia podważa ład konstytucyjny Rzeczypospolitej. Artykuł 18 Konstytucji jest normą ustrojową ustanawiającą szczególną ochronę dla małżeństwa. Działania obliczone na instytucjonalizację związków, których nie sposób uznać za małżeństwo, niewątpliwie naruszają tę normę ustrojową.

Treść spotów łamie również regulamin Komisji ds. Kampanii Społecznych TVP. Dokument ten wyraźnie nakazuje, aby treść przekazów była zgodna z polskim prawem i powinna dotyczyć w szczególności m.in. działań służących umacnianiu rodziny i zwalczania patologii społecznych.

Kampania zbiega się w czasie z planowanymi głosowaniami w Sejmie nad dwoma projektami ustaw o związkach partnerskich, autorstwa Twojego Ruchu i SLD. Autorem spotu jest Kampania Przeciw Homofobii, której wieloletnim prezesem był Robert Biedroń, aktualnie poseł Twojego Ruchu i współautor jednego z projektów ustawy.

Wzywamy prezesa TVP Juliusza Brauna do niedopuszczenia do emisji tych skandalicznych spotów na antenie telewizji publicznej.”

http://www.citizengo.org/pl/o-usuniecie-spotu-promujacego-homozwiazki

Dziękuję za Państwa zaangażowanie i zapewniam, że to ostatni mail z naszej strony w tym tygodniu : )

Serdecznie pozdrawiam wraz z całym Zespołem CitizenGO

Magdalena Korzekwa

Polish Campaigns Manager

a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *