Strona główna > Zdrowie > Niedoczynność tarczycy – 7 naturalnych metod odwrócenia sytuacji

Niedoczynność tarczycy – 7 naturalnych metod odwrócenia sytuacji


(NaturalNews) Ponad 30 mln kobiet i 15 mln mężczyzn dotykają objawy niedoczynności tarczycy albo słabego metabolizmu, i medycyna konwencjonalna ma niewiele działających rozwiązań tej rosnącej epidemii. Ale istnieją pewne sposoby na to by tarczyca funkcjonowała normalnie, bez potrzeby cierpienia na tę dolegliwość, bez nadziei, przez resztę życia.

a

Czy jest to skutek ekspozycji na toksyny środowiskowe, uporczywy lęk i stresu, brak równowagi hormonalnej albo inny powód, niedoczynność tarczycy może być katastrofalne. Jej objawy to: niemożliwość utraty wagi, przewlekłe zmęczenie, trudności w jasnym myśleniu, brak energii i depresja – a w ciężkich przypadkach chorzy mogą czuć się tak, jakby nic im nigdy nie mogło pomóc by czuć się normalnie.

Ale ekspert medyczny dr Mark Hyman mówi, że są rozwiązania problemu niedoczynności tarczycy, które nie są kosztowne, i nie doprowadzą do uzależnienia od leków farmaceutycznych. Poniżej kilka naturalnych sposobów:

1) Wykryj powody objawów niedoczynności tarczycy i zmierz się z nimi bezpośrednio.

Wiele osób z tą dolegliwością nie zdaje sobie sprawy z tego, że przyczyną jej mogą być konsumowane przez nich produkty, i rzeczy na które się narażają. Należą do nich alergie pokarmowe i choroby takie jak celiakia, odznaczająca się ostrą reakcją na białko glutenu w pszenicy, jęczmieniu, życie, orkiszu, i niektórym owsie.

Inne powody to zatrucie metalami ciężkimi po szczepieniach lub od skażonego ryżu, jak również niedobory substancji odżywczych i ciągły stres. Wykrywanie których z tych substancji brakuje, albo czy w organizmie są toksyny takie jak rtęć i pestycydy, może być niekiedy trudne. Dlatego może pomóc wizyta u lekarza specjalizującego się w tych dziedzinach: FunctionalMedicine.org.

2) Maksymalizacja konsumpcji substancji odżywczych.

Żeby zachować dobrze funkcjonującą tarczycę, ważne jest odżywianie organizmu produktami wzmacniającymi tarczycę, takimi jak: cynk, kwasy tłuszczowe omega-3, selen i pełny wachlarz witamin z pokarmów. Ważne jest również przyjmowanie dobrej jakości probiotyków, bo używane przez organizm substancje niezbędne do produkcji znacznej części hormonów tarczycowych, muszą zostać najpierw przerobione przez bakterie jelitowe, żeby można je było wykorzystać.

3) Wyeliminowanie z życia stresu.

Stałe martwienie się i stresowanie może ogromnie wpływać na system gruczołowy, i dlatego trzeba natychmiast położyć temu kres. Przyjęcie kompleksowego programu zarządzania stresem w życiu, co może obejmować techniki relaksacyjne, medytację i ćwiczenia pomogą zminimalizować uwalnianie kortyzolu, hormonu, który może nadmiernie stymulować tarczycę i spowodować zaburzenia w jej funkcjonowaniu.

4) Ćwiczenia fizyczne.

Prawidłowo funkcjonująca tarczyca zależy od odpowiedniej równowagi między hormonem stymulującym tarczycę (TSH), i przeciw ciałami tarczycowymi – wolną trójjodotyroniną(T3) i wolną tyroksyną(T4). Ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza aerobik, mogą pomóc osiągnąć tę równowagę poprzez rozpoczęcie produkcji tych ważnych substancji, które powiedzą tarczycy kiedy ma produkować hormony i w jakiej ilości.

5) Stosowanie suplementów w diecie.

Ponieważ wielu współczesnym produktom spożywczym brakuje ważnych składników odżywczych, może być niezbędne uzupełnianie diety. Wiele osób z niedoczynnością tarczycy ma nieodpowiedni poziom wit. D, na przykład, albo nie spożywają wystarczającej ilości wit. A. Sprawdzenie i skonsultowanie tego ze specjalistą medycyny funkcjonalnej, który pomoże w zorganizowaniu prawidłowej diety rozwiążą problemy z tarczycą, mam nadzieję, doprowadzą ją z powrotem do równowagi.

University of Maryland Medical Center zaleca konsumpcję produktów bogatych w wit. B, takich jak świeże warzywa i warzywa morskie, i unikanie tych które ingerują w funkcjonowanie tarczycy. Należą do nich: soja, orzeszki ziemne, proso i niektóre warzywa z rodziny krzyżowych, takie jak brokuły.

6) Poświęć trochę czasu na leczenie ciepłem.

Jedną z najlepszych metod detoksu organizmu z metali ciężkich, pestycydów i innych trucizn, które pogarszają funkcjonowanie tarczycy, jest korzystanie z termoterapii. Jedną ze wspólnych cech chorych na tarczycę jest to, że kiedy zaczynają tracić nagromadzony tłuszcz, z tkanki tłuszczowej uwalniają się toksyny, które hamują funkcjonowanie tarczycy, wywołując nowy zestaw objawów. Ale korzystanie z podczerwonej sauny, na przykład, może pomóc wyeliminować te toksyny z tkanek tłuszczowych i usunąć je przez skórę poprzez pot.

7) Stosowanie terapii zastępczej hormonów tarczycy.

Kiedy zawodzi wszystko inne, jest to inna opcja, która, jeśli stosowana prawidłowo, może przynieść pozytywne wyniki. Wiórki tarczycy [dessicated thyroid] to naturalny ekstrakt gruczołu tarczycy występujący w niektórych gotowych, bez recepty suplementach, które mogą przywrócić prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Naturalne produkty z hormonami zastępczymi, takie jak hormon Armour Thyroid, również składające się z wiórków tarczycy, to kolejna opcja dostępna dla tych pod opieką wykwalifikowanego lekarza.

Źródła:

http://drhyman.com
https://www.functionalmedicine.org
http://www.nel.edu [PDF]

Precision Nutrition | Nutrition Coaching, Software, and Certification | Home


http://umm.edu
http://science.naturalnews.com

Reverse low thyroid with these 7 natural steps

Źródło: http://www.naturalnews.com/046782_low_thyroid_natural_treatment_nutrition.html

Jonathan Benson – 29.08.2014, tłum. Ola Gordon.