Strona główna > NWO > Apokalipsa > Niedaleka przyszłość czekająca ludzi przy zastosowaniu zaawansowanych technologii

Niedaleka przyszłość czekająca ludzi przy zastosowaniu zaawansowanych technologii

Krótkometrażowy film science-fiction zatytułowany „Wirtualna rzeczywistość” opowiada o „mrocznej stronie” wirtualnej rzeczywistości czyli o możliwościach manipulowania ludźmi, nakręcony przez dwóch izraelskich studentów Akademii Sztuki.

a001

Bohater siedmiominutowego filmu wykorzystuje fikcyjny interfejs, który pozwala nie tylko uzupełniać rzeczywistość ale i kontrolować ją za pomocą specjalnych soczewek kontaktowych. Studenci najwyraźniej zostali natchnieni przedstawionym w tym roku projektem okularów komputerowych Google Glass.

Przypomnijmy, że „okulary przyszłości” produkowane są w laboratoriu Google X i początkowo ten projekt nosił nazwę Project Glass Project. Teraz to urządzenie występuje jako Google Glass Explorer Edition albo prościej Google Glass. Urządzenie to, zgodnie z planami jego twórców, powinno się stać integralną częścią codziennego życia, zastępując, co najmniej, video rejestrator, nawigację, aparat fotograficzny, videokamerę i smartfon.

Zresztą obiecane w reklamach firmy, i w wywiadach twórców, funkcje „okularów Terminatora”, takie jak wysyłanie wiadomości głosowych, organizer spotkań, nawigacja, prognoza pogody, i inne aplikacje, jak na razie nie zostały zaprezentowane. Teraz ten gadżet pracuje jako videokamera pozwalajaca przekazywać obraz w trybie czasu rzeczywistego.

Uczestnicy konferencji Google I/O w San Francisco, na początku lipca, otrzymali możliwość zamówienia jego prototypu za 1,5 tysiąca dolarów. Soczewki rozszerzonej rzeczywistości, nawiasem mówiąc, już nie są fantazją. Departament Obrony USA testuje prototypowy system iOptik, którego podstawą są dwuogniskowe soczewki kontaktowe z rozszerzonym polem widzenia.

System został opracowany przez firmę INNOVEGA i pozwala użytkownikowi widzieć po bokach oraz jednocześnie na wirtualnym displayu to co się dzieje na przestrzeni kilku kilometrów. Urządzenie działa „w tandemie” ze specjalnymi okularami z których obraz rzutowany jest na same soczewki. W opinii twórców ta technologia pozwoli na zwiększenie orientacji żołnierzy w sytuacji bojowej.

Terminem „rozszerzona rzeczywistość” (augmented reality), przypomnijmy, nazywane są wszystkie warianty wprowadzania urojonych obiektów do rzeczywistej przestrzeni. Może to być dodanie obiektów wirtualnych do video-obrazu w trybie czasu rzeczywistego, nałożenie informacji pomocniczych na obrazy obiektów i otaczającej przestrzeni i liczne inne warianty, ktore pasują do tej koncepcji. Realizacja tego pomysłu stała się możliwa wraz z pojawieniem się w urządzeniach mobilnych potężnych procesorów i szerokiego zestawu graficznych funkcji i możliwości.

Za: http://3rm.info/publications/42461-nedalekoe-buduschee-ozhidayuschee-lyudey-pri-primenenii-vysokih-tehnologiy.html

Data publikacji: 16.12.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *