Strona główna > NWO > Nie zgadzamy się być policją polityczną

Nie zgadzamy się być policją polityczną

demonstracja, Francja 2 kwietnia 2013
Police April 3, 2013
Demonstracja, Francja 2 kwietnia 2013 r.

Raczej hiobowe wieści dla żydowskiego NWO trafiają ze źródeł informacyjnych francuskiej policji narodowej.

Nie będziemy policją polityczną – zawiadamia gazeta publikowana przez związek komisarzy Narodowej Policji we Francji (SCPN). Jej oficerowie odmawiają zgody na stosowanie metod wobec demonstrantów protestujących wobec gejowskich małżeństw, jakie są gorsze niż wobec zwykłych kryminalistów. Odmawiają wykonania rozkazów, jakie wydane im zostały podczas różnych manifestacji, marszów i zgromadzeń. Czują się poniżeni w roli oprawców osób, które są winne tylko tego, że noszą t-shirty z jakimś logo, a teraz otwarcie wyrażają swoje niezadowolenie, robią to dwie największe organizacje: Alliance i SCPN. Le Figaro informuje, że:

Kilka dni temu, CRS (policja do tłumienia zamieszek) wyraziła oburzenie, że używana jest do „kuriozalnych” misji przeciwko Veilleurs Debout (forma pokojowej demonstracji „stałego czuwania”). Obecnie to oburzenie przenosi się dodatkowo na komisarzy policji. W najnowszym numerze Tribune du commissaire, dwie trzecie uczestników „otwartego forum” wyraża niepokój wobec „rosnącej choroby” używania policji do tłumienia anty-gejowskich demonstracji. „Czegoś podobnego nigdy nie widziałem!„, mówi członek SCPN, który zrzesza 60% komisarzy policji, i który zawsze był bardzo prawomyślny. „To pokazuje, jaki jest zakres naszego niezadowolenia„.

Jeden z zespołów redakcyjnych tego forum, podpisany jako „kolektyw komisarzy policji”, mówi o filmie, jaki krąży w internecie, a jaki pokazuje, że dwóch naszych kolegów uwalnia ludzi ubranych w odzież opatrzoną logo Manif. Jeśli cała hierarchia policji otrzymała rozkazy, że mamy aresztować ludzi wyłącznie z tego powodu, to decyzja tych dwóch z nas, żeby ich uwolnić, jest przez nas całkowicie popierana.

I na zakończenie: „Nadszedł czas, żeby udowodnić, że nasza instytucja nie jest policja od ścigania opinii„.

Drugi artykuł gazety, zdaniem Roux Emmanuela, sekretarza generalnego SCPN, to list od komisarza policji, który jest w pełni świadomy przebiegu aktualnych wydarzeń. Zdaje się, że jest on „pied-noir” (czyli Francuz urodzony w Algierii i zmuszony do powrotu do Francji po wojnie z 1962 r.), a mówi o swojej babci, Eugénie, która „kochała Francję, mimo że nigdy w niej nie mieszkała, dopóki nie doszło do tragicznych wydarzeń, jakie zmusiły ją do opuszczenia rodzinnej ziemi 51 lat temu. Pewnego dnia, popełniła ona szalony akt machając flagą francuską w oknie. Do mieszkania wpadli umundurowani ludzie, wyłamując drzwi i zabrali jej flagę„.

Wnuk Eugenii jest dzisiaj komisarzem policji. „Przez kilka miesięcy, w całym kraju wręcz huczało od protestów. Widziałem, jak młodzi demonstranci przypinali się do murów. Widziałem, jak ktoś upadł, innych prowadzili do opancerzonych pojazdów, byli w szoku, ale szli dumnie. Nigdy nie będę jednym z tych oficerów. Kocham bardzo moją babcię„.

Roux Emmanuel przyznaje, że wahał się, czy opublikować swego „kolegę, który mówi swoim wnętrzem”, ale otrzymał wiele podobnych sygnałów i chciał wykonać swój obowiązek jako szef związku i pozwolił im mówić. „Nie mam wiedzy na temat praktyk policyjnych, które dotyczą odróżniania rodzaju demonstrantów, ale porządek publiczny to sprawa bardzo złożona…”

W SCPN wielu może w ogóle nie identyfikować się z metodami, jakie narzucono im w rozkazach. „To nie tak, że ktoś z nas jest pro- lub anty-gejowski czy przeciw tym małżeństwom, ale po prostu sami jesteśmy w szoku. Dostrzegamy ogromne wypaczenie między tym, jak traktuje się zwyczajnych bandytów, którzy są często recydywistami, a tym, jak rozkazuje się nam wtrącać do aresztu spokojne dzieci, tylko dlatego, że noszą jakieś t-shirty! Czasami trzeba mieć siłę, aby powiedzieć nie. Nasze przesłanie jest takie, że nie chcemy być policją polityczną, bez względu na to, kto jest przy władzy„.

Trzy krótkie komentarze czytelników z Le Figaro:

– Jeśli oddziały Adolfa Valls zaczynają się buntować, to wciąż jest nadzieja.

– Miło odkryć, że niesprawiedliwość rozumieją również profesjonaliści. Propaganda wagi ciężkiej ze strony rządu powoli się rozsypuje.

– Pamiętam słowa policjanta na motocyklu, który był odpowiedzialny za „konwojowanie” autobusu, jakim jechaliśmy na Manifę na les Invalides: „Całym sercem jestem po waszej stronie”.

Veilleurs debout b&w
Veilleurs debout

na podstawie: http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2013/07/12/01016-20130712ARTFIG00253-mariage-gay-le-malaise-grandissant-des-commissaires-face-a-la-repression.php

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.