Strona główna > Polska > Nie wytrzymałem – autorytety Onetu

Nie wytrzymałem – autorytety Onetu

Mamy więc Onet należący do Ringier Axel Springer Polska, czyli jednej z największych tub niemieckiej propagandy w Polsce.

Redaktora nie interesuje stanowisko zwolenników Brexitu, zatem oddaje głos dwóm ,,autorytetom” salonowym.

aa

Jednym z nich jest Aleksander Smolar.

Za Wikipedią:

,,Od 1954 do 1957 należał do Związku Młodzieży Polskiej, a od 1958 do 1964 do Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1962 zaangażował się w działalność Politycznego Klubu Dyskusyjnego, który powstał z inicjatywy Komitetu Uczelnianego ZMS pod patronatem Karola Modzelewskiego. Był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1963 do 1968 pełnił funkcję II sekretarza komitetu PZPR na Wydziale Ekonomii Politycznej UW. (…)

Pełnił funkcję rzecznika Komitetu Obrony Robotników i następnie Komitetu Samoobrony Społecznej KOR za granicą. Pracował w Centre National de la Recherche Scientifique w Paryżu. (…)

Jest synem przedwojennych działaczy komunistycznych żydowskiego pochodzenia, Grzegorza Smolara i Walentyny Najdus, bratem Eugeniusza Smolara oraz ojcem reżyser Anny Smolar i dziennikarza Piotra Smolara. (…)

Po 1989 pełnił funkcję doradcy premierów Tadeusza Mazowieckiego (ds. politycznych) oraz doradcy Hanny Suchockiej (ds. polityki zagranicznej). Od początku lat 90. zasiadał we władzach krajowych Unii Demokratycznej i następnie Unii Wolności. W 1990 został prezesem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego.”

To ostatnie mówi nam właściwie wszystko. Fundacja im. Stefana Batorego to anty-polska organizacja założona przez przestępcę George’a Sorosa, znanego przede wszystkim z autorstwa ,,Planu Balcerowicza”, a także z finansowania rozmaitych organizacji ,,obrony praw człowieka”, ,,ekologów” i zbrojnych grup w Kosowie, na Ukrainie i w Gruzji.

Człowiek ten stoi za pomarańczową rewolucją i za gruzińską rewolucją róż.

Jest zaangażowany w przemyt uchodźców do Europy i nawołuje do znacznej liberalizacji prawa narkotykowego.

Warto także pamiętać, że jako żydowski nastolatek, zaczynał ,,karierę” od pracy dla nazistów okupujących Węgry.

Jest to jednak zaledwie część z jego biografii, gdyż wiele stron musiałoby zająć opisywanie tworzenie piramid finansowych i zbrodni dokonanych w wielu krajach na przestrzeni ostatnich wieków.

Kimże więc może być człowiek, który stoi na czele jednej z organizacji George’a Sorosa? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie.

Przyjrzyjmy się może drugiej osobie, której oddano głos w artykule portalu Onet, mianowicie Przemysławowi Żurawskiemu vel Grajewskiemu.

aaa

Zacytuję Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, a konkretniej jego artykuł, który pojawił się… nigdzie indziej, a właśnie na Onecie:

,,Pan Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości oraz Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, od pewnego czasu robi co może, aby skłócić swoje środowisko polityczne z Polakami wywodzącymi się z Kresów Wschodnich. W 2013 roku występował przeciwko uchwale sejmowej, która zgodnie z prawdą historyczną miała nazwać po imieniu i potępić ludobójstwo dokonane w latach 1939 – 1947 na Polakach i obywatelach polskich innej narodowości (w tym też na Żydach, Ormianach i Czechach) przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię oraz SS Galizien i inne ukraińskie organizacje kolaboranckie. Na łamach „Gazety Polskie Codziennie” pisał on, że  jest przeciwny, bo uchwała zawierająca prawdę o ludobójstwie „obniży skalę sympatii proukraińskich w Polsce”. Nazwał też ludobójstwo „rabacją”, porównując je do rabacji w 1846 r., co jest nie tylko sprzeczne z faktami historycznymi, ale i obraźliwe dla rodzin pomordowanych W ten sposób ustawił się w tym samym szeregu co inni przeciwnicy owej uchwały, do których należał Adam Michnik, Janusz Palikot i prezydent Bronisław Komorowski. (…)

Pomimo tej ewidentnej wpadki Przemysław Żurawski vel Grajewski został najpierw namaszczony na ministra spraw zagranicznych w „wirtualnym rządzie” prof. Piotra Glińskiego, a następnie otrzymał od prezydenta RP nominację na koordynatora jednej z sekcji w Narodowej Radzie Rozwoju. Z kolei minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powołał go na doradcę w swoim ministerstwie.

Wczoraj Przemysław Żurawski vel Grajewski wywołał kolejny skandal. Tym razem był to żenujący wpis na profilu na FB Piotra Tymy, który jako przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce w czasie dyskusji w TVP Historia wypowiadał się przeciwko uznaniu mordów UPA na Wołyniu za ludobójstw. Wpis ten nawiązywał wprost do artykułu w „Naszym Dzienniku” pt. „Haniebny błąd Komorowskiego zostanie naprawiony?, a dotyczył wniosku wielu organizacji i rodzin pomordowanych Kresowian w sprawie odebrania Piotrowi Tymie orderu za negowanie ludobójstwa. Nawiasem mówiąc, w wielu krajach europejskich negowanie np. Holokaustu Żydów czy ludobójstwa Ormian podlega sankcjom prawnym.

Wpis doradcy PiS, będący ewidentnym strzałem w stopę prezydenta i rządu, brzmi następująco: „Głupich w każdej nacji pod dostatkiem, niestety. Na szczęście ludzie określających się mianem „środowisk kresowych” nie rządzą Rzecząpospolitą. Przyjmij Piotrze proszę wyrazy solidarności w tej sprawie.”

Już jako doradca w MSZ, Przemysław Żurawski vel Grajewski napisał na portalu społecznościowym, że zatrzymanie Rosji jest priorytetem i nie jest wcale istotne, czy Ukraina odda Polsce pożyczone cztery miliardy złotych.

Dobór ,,autorytetów” na Onecie wcale nie dziwi. Mimo to, nieco zabawnym wydaje mi się patrzenie, jak sami komentatorzy tego portalu już od paru lat nie zgadzają się w prawie żadnej kwestii z redakcją. Co można jedynie zwalić na wpół-mityczną działalność ,,ruskich internetowych trolli”. Tak, jakby polscy posłowie nie zatrudniali w swych biurach osób piszących pod ich adresem przychylne komentarze internetowe.

Czy ktoś pamięta jeszcze w ogóle, po raz pierwszy kiedy w sieci pojawiło się określenie ,,hasbara”?

Zachęcam do czytania:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/widmo-brexitu-krazy-nad-europa-rozwod-wielkiej-brytanii-z-unia-bolesny-takze-dla/jlzj3e

Robert Grünholz

Za: https://rgrunholz.wordpress.com/2016/06/21/nie-wytrzymalem-autorytety-onetu/

Data publikacji: 21.06.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *