Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Nie ma nic bardziej zwodniczego niż Pozorne Podobieństwo

Nie ma nic bardziej zwodniczego niż Pozorne Podobieństwo

Komentarz: Serdeczne podziękowania dla Pani Renaty za przysłanie artykułu na redakcyjną pocztę.

Używanie Formy by sprzeniewierzyć Treść.

a

Tak w skrócie, a zarazem konkretnie i szczegółowo można by podsumować działalność anty-katolickiej sekty Vatykan -2, która przejęła oficjalnie – aczkolwiek podstępnie – struktury Kościoła Katolickiego, w czasie Soboru Watykańskiego- 2, i dąży do całkowitego wyrugowania wiary (treści) katolickiej wśród podległych (uległych) im baranków.

Trzeba przyznać, że Piekło ma pewnie jakaś specjalną nagrodę dla nich za te świetnie zaplanowaną, wyśmienicie skoordynowaną i przeprowadzaną akcję.

Stoi za nią nie byle kto, ale sam Władca Ciemności, zwany potocznie Lucyferem, którego to, jako swoje ‚natchnienie’, obrała sobie judeo-masońska ‚Elita’, która dokonała tego epokowego „skoku na KK”.

Używają oni do woli Formy, czyli hierarchiczno-ekonomiczno-organizacyjnych struktur KK po to aby zniszczyć katolickiego ducha (treść), czyli wiarę.

Robią to w miarę powoli, w miarę subtelnie, z należytym wyważeniem, ale nader efektywnie. W rezultacie wielu tzw. katolików zatraciło pojecie bojaźni bożej, grzechu, czystości, kary bożej, piekła, a nawet znajomości podstaw katechizmu.

Czyli mamy do czynienia z tzw. duchowym analfabetyzmem. Zgodnie z formułą, „róbta co chceta, do Nieba i tak wejdzieta”, lansowana przez naczelna wierchuszkę sekty V-2, nawet najbardziej zgniłe, robaczywe i zapyziałe duszyczki wejdą do Nieba, bo niby czemu nie (no może z wyjątkiem anty-semitników i tzw. tradycyjnych katolików, za nudni i marudni są)?

Oczywiście będzie tam dużo miejsca dla zdyskryminowanych biednych i uchodźców, dla zdyskryminowaych a wykorzystanych kobiet (oraz dla dyskryminowanych i nie -wykorzystanych kobiet), a także dla zdyskryminowanych do głębi gejów, (ci witani będą ze szczególnymi honorami za te 2000+ lat dyskryminacji ). A jakże!

Sekta V-2 co rusz wykuwa jakieś nowe herezje i herezyjki i wyrzuca je na swych naiwnych wiernych , którzy jednak przeważnie nie łapią niczego, jako że zauroczeni/zaczadzeni Formą nie przywiązują już wagi do Treści.

Zwłaszcza, że te nowe (novus) Treści idealnie wpasowują się w mentalność nawykłego do globalnych komfortów człowieka 21 wieku. Człowiek 21 wieku jest bardzo zajęty doczesną przyziemnością, (tzn, telewizornia, rozrywkowaniem się, popijaniem i zagryzaniem w przerwach pomiędzy robieniem i rozmnażaniem mamony, i tem podobnymi, chwilowymi urokami), i nie ma ABSOLUTNIE czasu na głębsze zastanawianie się nad jakimiś duchowymi, teologicznymi, religijnymi treściami.

Tym bardziej, że te nowe, zmodernizowane i zdemokratyzowane treści odpowiadają jego zmodernizowanym i zdemokratyzowanym oczekiwaniom i potrzebom. A jak mu nie pasują, to je odrzuca. Bo teraz to każdy homo-sapiens zna swe prawa homo-sapiensa i się ich głośno dopomina. „Czy się wierzy czy nie wierzy, Niebo i TAK MI SIĘ należy”. A co?

Summa Summarum wygląda na to, ze Forma zwycięża w narzucaniu swej diabolicznej treści. Ci, co przejęli struktury KRK wyganiają cichaczem Jego Prawdziwego, Świętego Ducha, a w zamian wprowadzają, radosne i z przytupem, innego ducha, tego ze świata Ciemności.

A wierni?? Cóż, są nadal wierni, tyle że temu ‚nowemu’ duchowi. Ta maska, ten pozór będzie coraz bardziej opadać i ujawniać swoje rzeczywiste oblicze, ale póki co, „to jest WASZA godzina i panowanie ciemności” (Lk 22: 53).

Renata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *