Strona główna > Bez kategorii > Nie chcą prywatyzacji służby zdrowia

Nie chcą prywatyzacji służby zdrowia

Za: http://marucha.wordpress.com/2013/01/08/nie-chca-prywatyzacji-sluzby-zdrowia/#more-29194

Data publikacji: 8.01.2013

Tysiące pracowników służby zdrowia przeszło przez centrum Madrytu, protestując przeciwko planowanej częściowej prywatyzacji służby zdrowia i cięciom budżetowym. To kolejny “biały marsz” w ostatnich miesiącach.

hiszp

 

Na czele pochodu znalazł się transparent z hasłem “Służba zdrowia nie jest na sprzedaż, jej trzeba bronić”.

Stowarzyszenie Specjalistów Medycznych w Madrycie, organizator przemarszu, nie przestanie protestować przeciw “utracie państwowej służby zdrowia, która jest narodowym dziedzictwem należącym do nas (obywateli – przyp. red.), a nie rządu” – powiedziała rzecznik tej organizacji Monica Garcia.

Władze regionu madryckiego zaproponowały częściową prywatyzację sześciu z 20 dużych szpitali publicznych oraz 27 z 268 poradni na swoim obszarze. Według nich jest to konieczne, aby naprawić system finansów publicznych regionu i zapewnić funkcjonowanie systemu służby zdrowia.

hiszp1

W Hiszpanii służba zdrowia i edukacja są w gestii władz regionów, a nie rządu centralnego. Jednak wraz z problemami gospodarczymi całego kraju wiele regionów znalazło się w poważnych tarapatach i musi ciąć wydatki. Gospodarka Hiszpanii nie poradziła sobie dotąd ze skutkami zapaści na rynku nieruchomości w 2008 roku i obecnie jest w recesji.

MM, PAP
http://naszdziennik.pl

Jak wiadomo, mieszkańcy Polski na co najmniej 40 pokoleń naprzód są nieodwracalnie zarażeni wirusem socjalizmu/komunizmu, stąd też ich ciągoty do zachowania państwowej służby zdrowia, państwowej edukacji, niektórych państwowych przedsiębiorstw, państwowych kolei i telekomunikacji, państwowego wojska i policji, do zatrzymania ziemi, lasów i wód w rękach państwa itd.
Ale skąd takie same poglądy u mieszkańców Hiszpanii?
Czyżby normalni ludzie nie dorośli jeszcze do piękna i wspaniałości liberalizmu?  Może warto by takich opornych wsadzić na 20 lat do obozów wychowawczych, gdzie przy pomocy pałki nawróci się ich na szczurokapitalizm?
Admin.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.