Strona główna > Świat > Nicolas Sarkozy. Opowieść o zbrodni i karze

Nicolas Sarkozy. Opowieść o zbrodni i karze

Źródło: http://www.dailymail.co.uk

Tłum. i opracowanie: Pisanka

Francuska notatka rządowa opublikowana przez Mediapart, internetowy portal badawczy, dochodzeniowy, śledczy, informuje o licznych podróżach Nicolas Sarkozy oraz kolegów, przyjaciół, współpracowników do Libii w celu poszukiwania i znajdowania dochodów i środków na aktywność oraz działalność polityczną.

Podkreśla się, że Muammar Kaddafi przekazał kwotę w wysokości 42 miliony funtów, które Nicolas Sarkozy przeznaczył na nielegalne sfinansowanie prezydenckiej kampanii wyborczej, w której uczestniczył i w której wygrał w 2007 roku. Zaznacza się, że inni fundatorzy, inni sponsorzy, tak jak Muammar Kaddafi, byli wykorzystani dla pozyskania kapitału na nielegalne sfinansowanie prezydenckiej kampanii wyborczej w 2007 roku.

Łącznie sumę w wysokości 50 milionów euro scedowano na konta bankowe w Panamie i w Szwajcarii. To ostatnie otworzono na imię i nazwisko Jean-François Copé, od 2010 roku przewodniczący – sekretarz generalny będącej u władzy – rządzącej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (Union pour un Mouvement Populaire: UMP), stanowiącej zaplecze partyjne dla kandydata i Prezydenta Nicolas Sarkozy. Osoby, które występowały jako pośrednicy i rzecznicy w trakcie wizyt w Libii, twierdzą, że dla pozyskania kapitału na zabezpieczenie kampanii wyborczej odbywało się szereg rozmów i spotkań między politykami.

Saif Al Islam Kaddafi nazwał Nicolas Sarkozy klaunem, którego opłacono z zasobów i środków libijskich. Według niego, musi oddać pieniądze, które, w formie poparcia, w postaci wsparcia, dostał i zabrał Libii i Libijczykom. Według niego, mógł pomóc / ocalić Libię, mógł pomóc / uratować Libijczyków, jednak nie uczynił tego, rozczarował i zawiódł Libię i Libijczyków. Jego zdaniem, wszelkie dokumenty, materiały, transfery operacji powinny zostać odkryte, powinny zostać pokazane i wykazane.

Francuska notatka rządowa opublikowana przez Mediapart, wraz z listami słanymi przez Nicolas Sarkozy i współpracowników do lidera – przywódcy Libii oraz szczegółami negocjacji między politykami, stała się przedmiotem zainteresowania organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W razie udowodnienia procederu nielegalnego finansowania kampanii wyborczej grozi pozbawienie wolności (więzienie).

Hipotezy / Tezy (Wnioski):

– Libia była czynnikiem, który odegrał rolę w wyborach prezydenckich we Francji.

– Muammar Kaddafi został wyzyskany i zdradzony przez Nicolas Sarkozy.

– Libia była atakowana, najpierw przez francuskie odrzutowce, potem przez inne. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.