Strona główna > Syjonizm i jego zagrożenia > Netanyahu: „Zawsze będziemy żyli za pomocą miecza”, wiecznie kontrolując całe terytorium palestyńskie

Netanyahu: „Zawsze będziemy żyli za pomocą miecza”, wiecznie kontrolując całe terytorium palestyńskie

Premier ponadto mówił o możliwych planach uchylenia obywatelstwa izraelskiego albo rezydencji arabskim mieszkańcom wschodniej Jerozolimy.

the official memorial ceremony marking the 20th anniversary of the assassination of the late Prime Minister Yitzhak Rabin in the Mt. Herzl Cemetery in Jerusalem, Monday, Oct. 26, 2015. (Debbie Hill/Pool Photo via AP)

Benjamin Netanyahu (fot. Debbie Hill/ Pool Photo via AP)

Izraelski premier Benjamin Netanyahu ogłosił swój plan kontroli „całego terytorium” i „życia po wsze czasy za pomocą miecza”. Te uwagi zostały zakomunikowane w gazecie Haa’retz, zgodnie z PNN [Palestinian News Network – Palestyńska Sieć Informacyjna], w artykule dziennikarza Baraka Ravid.

Pan Ravid napisał: „Premier Benjamin Netanyahu powiedział w poniedziałek, że nie chce dwunarodowego państwa, ‚na ten czas potrzebujemy kontrolować całe terytorium w przewidywalnej przyszłości’.”

Członek Knesetu, który brał udział w spotkaniu komisji Knesetu do Spraw Zagranicznych i Obrony -dzisiaj (poniedziałek)- podobno powiedział panu Ravidowi, że Netanyahu zwrócił się dziś do polityków i powiedział: „Myślicie, że jest jakaś czarodziejska różdżka, ale ja się nie zgadzam. Zapytano, czy zawsze będziemy żyli za pomocą miecza odpowiadam- tak”.

Premier dodatkowo mówił o możliwych planach pozbawienia izraelskiego obywatelstwa albo rezydencji arabskim mieszkańcom wschodniej Jerozolimy.

Narzekał, że nie może być żadnego „postępu” w tej materii, ze względu na opóźnienia w Ministerstwie Sprawiedliwości, któremu przewodzi minister Ayeled Shaked (z partii HaBayit HaYehudi [Żydowski Dom- syjonistyczna, skrajnie prawicowa partia polityczna w Izraelu]).

Dr Hanan Ashwari, członek komitetu Palestyńskiej Organizacji Wyzwolenia [PLO- Palestine Liberation Organisation], powiedział o tym pomyśle: „Jest to alarmujące nasilenie, nieludzki i bezprawny wymiar, musi być niezwłocznie zatrzymany”.

Powinno być przyjęte, że taki wymiar odmieni aktualny status setek tysięcy Palestyńczyków do „nieistnienia” i pozbawi ich najbardziej podstawowych praw i usług, włączając schronienia, opiekę zdrowotną i edukację.

„Dodatkowo spowodowałoby to konfrontacje z poważnymi konsekwencjami w regionie i poza nim”.

IMEMC News, 27. października 2015

Źródło: http://www.mintpressnews.com/netanyahu-we-will-forever-live-by-the-sword-indefinitely-control-all-palestinian-territory/210700/

Tłum. Work Buy Consume Die

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *