Strona główna > Bez kategorii > Netanyahu mówi, że Rosja i Izrael są tego samego zdania w sprawie irańskiego zagrożenia

Netanyahu mówi, że Rosja i Izrael są tego samego zdania w sprawie irańskiego zagrożenia

Artykuł pochodzi z samego „gniazda szerszeni” dlatego należy mieć się na baczności w prostym przeczytaniu i przyswojeniu zawartych w nim treści. Putin aka Szełomow odwiedza swojaków w IzraHellu i obaj z Bibim „zauważają problem irańskiego programu atomowego” oraz „planują przyszłość Syrii”. Putinologom o słabych nerwach odradzamy czytanie!

http://www.timesofisrael.com/netanyahu-hosts-putin-in-jerusalem-for-regional-round-up/

25/06/2012

TASS-Reaktywacja: spotkali się na godzinkę na kawkę i partyjkę szachów

W nadzwyczaj krótkim expose Putin stwierdził, że Jerozolimę i Moskwę łączą „przyjazne więzi”.

Premier Netanyahu oświadczył w poniedziałek, że on i będący z wizytą w Izraelu Władymir Putin, dostrzegają zagrożenia zawarte w irańskim programie broni nuklearnej.

Obaj liderzy spotkali się na ponad godzinną rozmowę w cztery oczy i omawiali sprawy Iranu, Syrii, Egiptu oraz stosunki wzajemne.

„Zgadzamy się co do tego, że broń nuklearna w rękach Iranu byłaby zagrożeniem dla Izraela, regionu i całego świata” powiedział Netanyahu podczas konferencji prasowej po zakończeniu spotkania.

Putin potwierdził, że rozmowy dotyczyły Iranu oraz powstania w Syrii, lecz dodał, że jego zdaniem jedynym sposobem rozwiązania tych spraw są negocjacje. Przywódca Rosji w swym krótkim przemówieniu powiedział, że jego wizyta służy pogłębieniu stosunków między oboma krajami.

„Moja wizyta w Izraelu utwierdza mnie w przekonaniu, że między nami istnieją przyjazne więzi i nie są to tylko słowa”.

W spotkaniu uczestniczyli również Ehud Barak, Avigdor Liberman oraz doradca ds bezpieczeństwa narodowego, Yaakov Amidror (ta nowomowa stara się ukryć fakt uzgadniania spraw na poziomie wojskowym – przypis).

 „Pańska wizyta odbywa się w czasie wielkich zmian w naszym regionie”, powiedział Netanyahu na konferencji prasowej, ponownie wzywając świat do podjęcia działań przeciwko irańskiemu programowi atomowemu .

To pierwsza wizyta Putina w Izraelu od 2005 roku. Po przybyciu w poniedziałek rano, prezydent Rosji wspólnie z Shimonem Peresem uczestniczyli w otwarciu miejsca pamięci żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli w czasie II WŚ. W kolejne punkty wizyty Putina to  podróż do Autonomii Palestyńskiej i Jordanii, gdzie ma dojść do spotkania z przywódcami arabskimi (wtorek, 26.06.).

Netanyahu podkreślił fakt polepszania się stosunków między Rosją a Izraelem we wszystkich dziedzinach, od technologii do turystyki.

“Po rosyjsku mówi milion izraelczyków i są oni żywym pomostem łączącym Rosję i Izrael. Wielu po nim przechodzi. W ubiegłym roku pół miliona Rosjan odwiedziło Izrael”.

W przeszłości Putin nazwał Izrael krajem, w którym mówi się po rosyjsku.

Ehud Barak w swoich spekulacjach na temat dramatycznych wydarzeń zachodzących na terenie północnego sąsiada, zauważył:

“Rosja będzie mieć bardzo ważną rolę stabilizowania Syrii w epoce, jaka nastanie po upadku Assada”. Dodał on także, że Rosja odgrywa wielką rolę w sferze międzynarodowych starań związanych z rozwiązaniem problemu irańskiego, zarówno w zakresie dyplomacji, jak też sankcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.