Strona główna > Nauka > neOS nowy system operacyjny dla Polski

neOS nowy system operacyjny dla Polski

neOS polega na zainspirowaniu i skoordynowaniu działań integracyjnych ośrodków naukowych i badawczych, kadr uniwersyteckich, infrastruktury parków technologicznych, biznesu oraz edukacji w stworzeniu i wdrożeniu na terenie Polski nowego systemu operacyjnego dla miast i wsi, którego integralną częścią jest m.in.: infrastruktura informatyczna, nowe urządzenia dostępowe, nowe środki rozliczeniowe, a także nowe środki i sposoby komunikacji.

Projekt powstawał w latach 2010-2018 jako odpowiedź na problemy społeczne zauważone w Polsce. Przez ten czas był on również lobbowany na różnych poziomach struktur administracyjnych lokalnych i centralnych, a także wśród licznych oddolnych organizacji.

Wizja Polski po wprowadzeniu systemu neOS:

Poszczególne elementy neOS są w różnych fazach realizacji i wdrożenia.

Najnowsze działania
http://neos.biuroprasowe.pl/88382/jak-inteligentne-miasta-wdrazaja-technologie-blockchain
http://neos.biuroprasowe.pl/88308/wizjonerski-projekt-neos-zagraj-w-polske
https://niss.org.pl/nowe-technologie-finansowe-dla-miast/

http://www.ip.org.pl/2018/09/inicjatywa-smart-cities-polska/


Sukces ma być gwarantowany równoległymi działaniami: lobbingowymi, finansowymi, dyplomatycznymi na poziomie krajowym oraz międzynarodowym. Wpisuje się on doskonale w obecne przemiany geopolityczne oraz przebudowę planety w ramach zmiany punktu siły.

Mateusz Jarosiewicz – urodzony we Wrocławiu, studiował m.in. Psychologię w Biznesie na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prowadził własną sieć komputerową, firmę szkoleniową i pierwsze biuro dla coworkingu w Polsce dla startupów i cyfrowych nomadów.

Dołączył do think tanku i Centrum Rozwoju Innowacji Strategicznych Instytutu Północnego, gdzie jako wizjoner pracował nad alternatywnym systemem operacyjnym dla miasta: City2.0neOS, lobbingiem obywatelskim oraz projektem polskich kolei próżniowych: Vacurail. Przeprowadził wiele eksperymentalnych projektów dotyczących rozwoju nowych technologii i odbudowy sieci społecznej (FutuCard, Future City)
Twórca think-tanku Smart Cities Polska i neOS. Prelegent konferencji polskich i międzynarodowych dot. smart city i edukacji. Współwydawca europejskiego magazynu City:One poświęconego technologiom dla miast.

W swoich wystąpieniach i działalności przedstawię jaką rolę w rozwoju gospodarczym, społecznym i w polityce odgrywają nowe platformy technologiczne. Udowadnia że poza władzą finansową oraz medialną korporacje posiadają także władzę informacyjną, której emanacją jest niespotykany wpływ na kulturę, postawy społeczne i politykę państwa.  Udowodnia także, że sfera informatyczna jest już od wielu lat poza kontrolą i analizą rządu, państwa i suwerena.

Przedstawia od 7 lat propozycje organizacji w celu odzyskania suwerenności w sferze informacyjnej oraz projekt procesu powstania nowego systemu dla państwa. Pokazuje jak wpisują się one w krajobraz podobnych działań podejmowanych w innych miejscach na świecie zarówno przez innowacyjne rządy jak i oddolne grupy obywatelskie.

Przekonuje, że  budowa ruchu politycznego na bazie społeczności osób tworzących i używających nowych narzędzi IT ma największy potencjał powodzenia jeśli chodzi o uzyskanie decydujących wpływów politycznych na Państwo Polskie, odbudowę sieci społecznej oraz zachowanie dalekosiężnej suwerenności i potęgi.

Więcej: https://www.wykop.pl/link/4787737/co-po-3rp-czy-zastapi-ja-kryptograficzny-system/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *