Strona główna > Świat > NEO – Kto naprawdę zabijał w Paryżu i dlaczego?

NEO – Kto naprawdę zabijał w Paryżu i dlaczego?

Kiedy społeczeństwo zmądrzeje na tyle, by dojrzeć kto naprawdę stoi za większością tych zabójstw, żeby w ten sposób uhonorować zmarłych?

a

Minął piątek 13 w Paryżu. Liczba ofiar dotąd ponad 130, z kolejnymi krytycznie rannymi 99 dodawanymi do listy zmarłych spośród 352 rannych.

Policja ma 8 martwych podejrzanych z różnymi paszportami, którzy mogą być lub nie być ich własne. Francuski wywiad, jak się wydaje, nie miał żadnych powodów do tego by twierdzić, że w największej tragedii terrorystycznej we Francji uczestniczyły 3 grupy operacyjne.

W sobotę aresztowano 3 kolejnych podejrzanych w aucie zauważonym w jednym z miejsc ataku, kiedy próbowali przedostać się do Belgii. Bilet parkingowy na podłodze auta doprowadził do innego miejsca, gdzie dokonano aresztowań, ich całkowita liczba 7 tego dnia. W piątek w Paryżu znaleziono kolejne porzucone auto z bronią.

To wyklucza formalny atak służb wywiadowczych, bo tylko amatorzy próbowaliby przekroczyć granicę podejrzanym autem. Oni porzuciliby je i rozdzielili się by uciec. Ale te amatorskie błędy w żaden sposób nie zaprzeczają iż byli podstawionymi „plastusiami”. Władze francuskie uważają, iż wszyscy poza jednym zostali zidentyfikowani dzięki odciskom palców, najmłodszy w wieku 15 lat.

7.03.2008, UW, Warszawa, Polska. Premier Donald Tusk i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz sk³adali kwiaty pod tablic¹ upamiêtniaj¹c¹ wydarzenia marca 1968. Fot. Dawid Skoblewski

Polityczne działanie UE było szybkie, kiedy Donald Tusk zadeklarował, że załamała się polityka Shengen otwartych granic.

Bawarski partner polityczny Merkel już wzywał do przyznania się, że otwarta polityka wobec uchodźców była ogromnym błędem i do ponownego wprowadzenia kontroli granic. Czy to było celem ataku? Tej nocy było wiele dziwnych wydarzeń.

Świat otworzył serca na miasto świateł z kolorami francuskiej flagi oświetlającymi główne budynki i pomniki na całym świecie, co wydawało się mieć miejsce zbyt szybko. Wcześniej już mówiono kto był za to odpowiedzialny, kiedy trwał zamach, też zbyt szybko.

Na naszym portalu dalej opłakujemy zdradę ofiar Charlie Hebdo, co wyraźnie wykazaliśmy jako przynajmniej jedno całkowicie zainscenizowane wydarzenie, zastrzelenie przez terrorystów nieuzbrojonego policjanta na ulicy. Początkowo nie zauważyliśmy tego oglądając video z normalną prędkością, ale później tego samego dnia zobaczyliśmy wieczorny film dalej mokrego, zaplamionego krwią chodnika, pomimo że zmyto go wodą.

Ale tam czegoś nam brakowało. Nie było żadnych uszkodzeń w wyniku rundy strzałów z AK-47, które, gdyby przeszły przez głowę policjanta, albo spudłowały, zostawiłyby odstrzelone kawałki betonu ze względu na duże rozmiary i dużą prędkość pocisków.

Po prawej stronie widać betonowy pył w wyniku wystrzelenia ślepaka… w ogóle nie ma dowodów na pocisk.
Po prawej stronie widać betonowy pył w wyniku wystrzelenia ślepaka… w ogóle nie ma dowodów na pocisk.

Przegląd filmu klatka po klatce pokazał, że „strzał” nie trafił w głowę i podmuch wylotowy podwiał kurz na powierzchni betonu zgodnie z oczekiwaniami i jest wyraźnie widoczny, ale nie ma żadnego gruzu. „Terrorysta” wystrzelił ślepaka. Jeśli kiedykolwiek chcesz to sprawdzić samemu, to przygotuj się na zniekształcenie twarzy i prawdopodobnie ślepotę.

Tę zainscenizowaną strzelaninę zignorowały masmedia i organy ścigania. Nikt nie wołał o dalsze zbadanie sprawy. Witamy w twardej, zimnej rzeczywistości sfałszowanego śledztwa; i mamy nadzieję, że to się nie powtórzy.

ISIL, albo ktoś uważający się za ISIL, przyznał sobie za to kredyt, i Francja już nasiliła bombardowania w odwecie. I kiedy już widzimy wprowadzenie mini-Patriot Act, kiedy francuski premier Manuel Valls nawołuje do legislacji pozwalającej francuskim służbom strzelać do podejrzanych terrorystów na ulicach.

Kiedy jeden światowy lider po drugim wysyłał narodowi francuskiemu wyrazy sympatii i solidarności, a niektórzy już rozważali silniejszy anty-terrorystyczny dżihad przeciwko ISIL, nie robiło to na mnie wrażenia. Potęgi świata nie wszczynają dżihadu wobec siebie, a niektóre z nich są zbyt pochłonięte kierowaniem działań terrorystycznych by zmienić rząd, jak te które trwają od 5 lat w Syrii.

Nie pamiętam bym widział świat wylewający swoje serce na naród syryjski, kiedy ten doświadczał więcej takich rzezi w piątki 13-go, niż ktokolwiek z nas może zliczyć. Nie widzieliśmy kolorów syryjskiej flagi pokazującej się natychmiast we wszystkich charakterystycznych punktach świata. jak widzieliśmy w przypadku Paryża. Rozdział w obu sytuacjach nie może być bardziej kompletne.

a
Źródła VT w Damaszku…Nana i przyjaciele – istotna część naszej pracy

Wszyscy wiemy o tym, że USA, Izrael, Jordan, Turcja, Katar i Arabia Saudyjska prowadziły terrorystyczną wojnę z różnymi sektorami cywilnego społeczeństwa w Syrii. Nasz portal VT publikował, prosto od syryjskiego wywiadu, zdjęcia i karty tożsamości umundurowanych oficerów schwytanych w Syrii. Ale które grupy praw człowieka wzywały do sankcji przeciwko któremuś z tych krajów, a na pewno nie działań militarnych?

a
Kopia dokumentu tureckich służb oferujących wsparcie dla ISIL – oryginał w posiadaniu VT

Francuska organizacja „ochraniająca” grupy żydowskie, CRIF, napisała na Twitterze: „Musimy zwalczać go bez litości, nieustępliwie, żeby go pokonać [dżihadowski fanatyzm] „. Chciałbym zapytać tych ludzi, czy to dotyczy także wahabistów w Arabii Saudyjskiej, i czy francuski lotniskowiec uda się do Zatoki Perskiej by rozpocząć te ataki? I czy CRIF zaatakuje Izrael za wsparcie dla ISIL, al.-Nusra, i tak… izraelskie wojska na Wzgórzach Golan i na południe od Damaszku?

USA też nie zamierza tego zrobić. Mieliśmy byłego szefa Wywiadowczej Agencji Obrony [DIA] zeznającego przed Kongresem, że gdy funkcjonariusze byłej Republikańskiej Gwardii zapewniali wczesne profesjonalne przywództwo dla ISIL z pieniędzmi krajów Zatoki żeby wywoływać niepokoje w Iraku i wschodniej Syrii, nikt nie wydawał się być zaniepokojony długoterminowymi tego konsekwencjami.

NEO pisał o pracy Jeffreya Silvermana o amerykańskich kontraktorach zapewniających logistykę dla szkolenia czeczeńskich terrorystów w Dolinie Pankisi i przemycaniu ich przez CIA do Syrii. Gordon Duff pisał o tym jak z amerykańskich arsenałów zniknęło 2.500 TOWS, i znalazły się na polach bitewnych w Syrii, razem z tymi dostarczanymi przez Saudyjczyków.

Jeffery Silveman po jednym z kilku pobić w wyniku jego raportów z Gruzji
Jeffery Silveman po jednym z kilku pobić w wyniku jego raportów z Gruzji

Mogę zrozumieć hipokryzję ze strony ekstremistycznych sprawców i oklaskujących ich grup, ale dlaczego tak wielu samozwańczych antyterrorystycznych obłudników nie wygwizdało ich na scenie publicznej gdzie się pokazywali, skoro wiedzą, że wręczają przepustki terrorystom których lubią, tym atakującym Syrię, a potem Irak… bo one dostają pomoc od Iranu?

Francuski prezydent Hollande, którego liczba zwolenników była najniższa na świecie, wykorzysta tę tragedię by wyjść z politycznej dziury w której się znajdował. Ale czy Francja jest bezpieczna z człowiekiem, który przepuścił ślepaki używane w jednym z ataków Charlie Hebdo?

Już widzimy jakieś dziwne raporty o obecnych atakach. Wydaje się, iż 3 zamachowcy-samobójcy na stadionie byli największymi pechowcami w historii, kiedy wysadzili w powietrze siebie i mieli tylko jedną ofiarę. Albo, czy samobójcze kamizelki jakie im dano były kontrolowane przez radio by wybuchły kiedy tego chciał ich „rządziciel”, bo martwi nie opowiadają bajek?

Francuskie władze używały dziwnego języka dla opisania martwych podejrzanych, że każdy z nich miał samobójczą kamizelkę, ale nie potwierdziły czy wszyscy wysadzili się sami i policja ich nie zastrzeliła. Na miejscu tragedii mamy świadka – prezentera radiowego, Pierre’a Janaszaka, który opisał jak strzelający schwytali 20 zakładników i słyszał jednego mówiącego do nich, że „błędem Hollande’a była interwencja w Syrii”.

Podczas gdy wszyscy uciekali by się wydostać, mamy p. Janaszaka pozostającego blisko by podsłuchać rozmowę, która dała publiczny motyw, ale tylko na jego słowo, bo zakładamy, że 20 zakładników już nie żyje, zakładników których miał czas policzyć. Ta historia powinna wywołać alarm u każdego śledczego. A potem pojawiły się doniesienia o dobrze nam znajomych „ćwiczeniach terrorystycznych”, zaplanowanych na ten dzień, w tym jedno w hotelu, w którym zatrzymała się niemiecka drużyna piłkarska. Mamy film od rezerwowego członka zespołu.

Francja będzie odcięta w przyszłym tygodniu, kiedy władze będą próbowały dowiedzieć się czy to była jednorazowa akcja. Modlą się by nie było więcej ataków, bo zamachowców-samobójców naprawdę nie obchodzi ilu agentów bezpieczeństwa jest na ulicach, bo oni nie planują przeżycia.

a
Wiedeń – wielu myślało iż taki dzień nigdy nie nadejdzie

Tymczasem wracając na drugie spotkanie w Wiedniu na temat Syrii w sobotę, słyszymy o postępie osiągniętym przez niektórych ze zwolenników terrorystów mówiących, że umiarkowany rozejm ze strony opozycji jest możliwy do końca roku, i od p. Kerry, że za 6 miesięcy będziemy mieć rząd przejściowy, a 6 miesięcy później wybory.

Jestem pewien, że Assad nie zgodzi się by ustąpić, bo dlaczego? Armia Syryjska będzie dalej angażować się w zwaczanie ISIL i al.-Nusra, z uczestnikami spotkania wiedeńskiego ich wspierającymi, więc kto będzie głównodowodzącym syryjskich sił zbrojnych?

Rosjanie i Irańczycy wielokrotnie mówili, że to naród syryjski ma stanowić o ich politycznym rozwiązaniu, a nie uczestnicy wiedeńskich spotkań. John Kerry udaje, że z tym się zgadza, a potem chce pozbyć się Assada, bo 5% opozycja syryjska uważa, że z Assadem niemożliwy jest pokój, kiedy MÓWI o pokoju z Assadem.

Putin dość wyraźnie przedstawił swoje stanowisko… że rosyjska kampania będzie trwała tak długo, jak Syria będzie potrzebować wsparcia w walce z terroryzmem. I takie, kochani, było otwarte zobowiązanie. Człowiek na miejscu Putina nie wydaje takiego oświadczenia dla „rządu który zostanie ogłoszony później”.

Czy ktoś myśli, że syryjskie wojsko będzie przyjmować rozkazy od jakiegoś tymczasowego szefa rządu wybranego przez jakiś zagraniczny komitet? Ja na pewno tak nie uważam, nie kiedy mamy już 250 ofiar, ponad milion rannych, i 11 milionów uchodźców.

By Jim W. Dean

Źródło: http://www.veteranstoday.com/2015/11/20/neo-who-was-really-killing-paris-and-why/

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.