Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Nazwał homoseksualizm zboczeniem, został zawieszony w pracy

Nazwał homoseksualizm zboczeniem, został zawieszony w pracy

Szef straży pożarnej w Atlancie – Kelvin Cochran został zawieszony bez wynagrodzenia na jeden miesiąc z powodu wydania religijnej książki, w której opisuje homoseksualizm jako „zboczenie” pokrewne bestialstwu i pederastii.

jpg2_Homoseksualny_2686703

Rzecznik burmistrza Kasima Reeda powiedziała, że administracja nie wiedziała o książce pt. „Who Told You That You Are Naked?” do czasu, gdy pracownicy przyszli ze skargami zeszłego tygodnia.

Biuro burmistrza otworzyło śledztwo, mające ustalić, czy szef dyskryminował pracowników.

Cochran otrzymał nakaz odbycia treningu czułości/delikatności oraz zakazano mu rozpowszechniania egzemplarzy książki, po tym, jak wielu strażaków otrzymało je w miejscu pracy.

Reed powiedział w poniedziałek:

Chcę żeby dobrze mnie zrozumiano, materiały w książce Cochrana nie reprezentują moich osobistych przekonań, a są sprzeczne z pracą zarządu miasta Atlanta, by uczynić je bardziej otwartym miejscem dla wszystkich jej mieszkańców – bez względu na ich orientację seksualną, płeć, rasę i przekonania religijne.

W swoim dziele Cochran napisał, że zawierająca 162 strony książka to efekt planów lekcji, które przygotowywał dla różnych męskich grup studiujących Biblię.

Odkąd Bóg stworzył seks do prokreacji, wyznaczył do tego tylko mężczyznę i kobietę. [Ci, którzy żyją niezgodnie z bożym celem] realizują spełnienie seksualne z wieloma partnerami – z płcią przeciwną, tą samą, seks pozamałżeński oraz wiele innych ohydnych, wulgarnych i niewłaściwych sposobów. Nieczystość [to] coś, co jest przeciwne czystości – włączając sodomię, homoseksualizm, lesbijstwo, pederastia, bestialstwo i wszelkie inne formy seksualnej perwersji.

W sekcji o autorze, Cochran opisuje siebie jako pobożnego chrześcijanina oraz diakona w kościele baptystycznym Elizabeth w Atlancie.

Członek rady Dystryktu 6 Alex Wan, który otwarcie mówi, że jest gejem, twierdzi, iż książka Cochrana mogłaby stworzyć wrogie środowisko pracy. Członkini rady Felicia Moore jest zaniepokojona faktem, że książka może zniszczyć morale i do miasta wpłynie masa skarg o dyskryminację.

Na podstawie: http://www.myajc.com/news/news/fire-chief-suspended-without-pay-over-anti-gay-com/njFNt/?icmp=ajc_internallink_invitationbox_apr2013_ajcstubtomyajcpremium#52a7a644.3432728.735561

Opracował: Girion

One thought on “Nazwał homoseksualizm zboczeniem, został zawieszony w pracy

  1. Ale przecież jeszcze niedawno homoseksualizm był przez świat medyczny uznawany za zboczenie. Dopiero WHO, bez żadnych badań naukowych, wyłącznie w drodze głosowania zadecydowała, że homoseksualizm przestał być zboczeniem, a stał się równoprawną orientacją seksualną. To nienormalne działanie WHO spowodowało wielkie zamieszanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *