Strona główna > Świat > USA , Kanada , Ukraina – nazistowska trojka

USA , Kanada , Ukraina – nazistowska trojka

Maski zostały ostatecznie zrzucone. Jeżeli wcześniej Ukraina promowała majdaniarstwo na wysokim poziomie, pracowano nad wiejskim głuptasem, robiono wielki oczy i na „błękitnym ekranie” oświadczano, że „u nas faszyzmu nie ma!” to teraz najwidoczniej nadeszła inna dyrektywa z Washingtonu.

a,a

Według wszelkich oznak za oceanem zagrali va banque. Przez cały okres powojenny, poczynając od 1945 roku, było po prostu niewygodnie mówić o antyludzkich ideach nazistowskich. Nie mówiąc już o miłości do ideologii nazistowskiej. Teraz już washingtoński komitet rewolucyjny zapalił zielone światło.

W przededniu III Komisji Zgromadzenia Generalnego ONZ przyjął rezolucję wzywającą wszystkie kraje do przyjęcia bardziej skutecznych środków w walce z gloryfikacją nazizmu i innymi formami dyskryminacji rasowej, ksenofobii i nietolerancji.

Za przyjęciem dokumentu, przedstawionego przez Rosję, zagłosowało 115 ze 193 państw członkowskich ONZ. Po przyjęciu w Komisji dokument będzie skierowany do zatwierdzenia przez plenarną sesję Zgromadzenia Generalnego, która odbędzie się już w grudniu. Jednakże ten krok będzie formalnością, biorąc pod uwagę, że w skład Komisji wchodzą wszystkie 193 kraje członkowskie ONZ.

Ponadto 55 delegacji, w tym kraje Unii Europejskiej, wstrzymały się od głosu. Z Unią Europejską ostatnio tak bywa, że doznaje ona ataków wybiórczej pamięci, która nawet świętego by zirytowała…

Ale najbardziej „wyróżniły” się 3 kraje: USA, Kanada i podczepiony pod nie „szakal”- Ukraina. Zagłosowały one przeciwko tej rezolucji. Grymas historii: USA i USSR są jednymi z założycieli ONZ…

UWAGA! Przed oglądaniem video włącz tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora.

https://www.youtube.com/watch?v=4y74K4QMt3o

Ukraiński dyplomata, Andrij Cymbaluk, wyjaśniając decyzję swojego kraju na temat głosowania przeciwko rezolucji, na początku powiedział o potępieniu przez Kijów „nazizmu, neonazizmu lub innych brutalnych ideologii totalitarnych”. Jednakże dalej zabrzmiał tradycyjny wykręt. Według przedstawiciela Kijowa miliony jego rodaków padło ofiarą „jeszcze jednego totalitarnego reżimu – stalinizmu”.

„Dopóki stalinizm i neostalinizm nie będą potępione w równym stopniu co nazizm, neonazizm i inne formy nietolerancji, Ukraina nie będzie mogła poprzeć tego dokumentu” – powiedział dyplomata.

Niestety Cymbaluk nie wyliczył ile „ofiar stalinizmu” wspierało z bronią w ręku hitlerowskich nazistów, pojawiłaby się, z pewnością, ciekawa liczba.

Specjalnie dla cymbaluków:

a,aa

EPSON scanner image

a2

Tymczasem w odniesieniu do Ukrainy, USA i Kanady, już powstało spójne określenie „nazistowska trojka”. Jak się wydaje, „chwyciło” ono w politycznych wiadomościach.

Jak donosi TASS, przemawiając na posiedzeniu Komisji dyrektor departamentu MSZ Federacji Rosyjskiej ds. współpracy humanitarnej i praw człowieka, Anatolij Wiktorow, podkreślił, że przyjęcie rezolucji jest obowiązkiem Zgromadzenia Generalnego „nie tylko wobec tych, którzy zakładali ONZ, ale i wobec przyszłych pokoleń, których ojcowie-założyciele organizacji dążyli do uniknięcia okropności wojny na zawsze”.

Rosyjski dyplomata wyraził ubolewanie, że ten dokument nie był przyjęty jednogłośnie i został poddany pod głosowanie a także wskazał na nasilenie ostatnio tendencji do gloryfikacji nazizmu. Według niego „dni wyzwolenia od nazizmu są dniami żałoby a tych, którzy walczyli przeciwko antyhitlerowskiej koalicji i współpracowali z nazistami, próbuje się podnosić do rangi bohaterów narodowych”.

a3

„Jest nie do pomyślenia, że dzieje się to w Europie , która w pełni doświadczyła na sobie okropieństw nacjonal-socjalizmu” – powiedział dyplomata. „Jesteśmy przekonani, że sprawa nie leży w poprawności politycznej ale w fałszowaniu historii”.

„To jest jawny cynizm i bluźnierstwo w stosunku do tych, którzy wyzwolili świat od nacjonal-socjalizmu. Tym bardziej, że jest to ścigane przez prawo karne przestępstwo w rozumieniu art. 4 Międzynarodowej Konwencji w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej” – ostrzegł dyplomata.

Za: http://rusprav.org/nacistskaya-trojka-12304/

Data publikacji: 22.11.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *