Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Nawoływanie do przemocy wobec duchownych? Prokuratura nie widzi problemu

Nawoływanie do przemocy wobec duchownych? Prokuratura nie widzi problemu

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota umorzyła postępowanie wobec mężczyzny, który na stronach serwisu „Gazety Wyborczej” nawoływał do „klerykalizmu warstwowego”. „Mowa nienawiści” to problem, ale tylko w przypadku prawicy.

a

Warszawska prokuratura rejonowa umorzyła postępowanie m.in. w sprawie internetowego komentatora „Gazety Wyborczej” o nicku „piesion”. „Jestem zwolennikiem klerykalizmu warstwowego: warstwa kleru, warstwa ziemi, warstwa kleru, warstwa ziemi, i tak ad infinitum” – taki komentarz był oczywiście tolerowany przez moderację, podobnie jak wiele innych antykatolickich wybryków. Doniesienie w sprawie ponad 40 komentatorów serwisu internetowego gazety złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Agnieszka Bachryj z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota twierdzi jednak, że takie zachowanie nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego. – Wysłaliśmy właśnie do sądu odwołanie, to już jest trzecie. Ta sprawa ciągnie się od grudnia 2012 roku. Po raz pierwszy, kiedy sprawę umorzono, sąd przyznał nam rację, twierdząc, że sprawa jest poważna i nie można jej umarzać. Zlecił ją wtedy prokuraturze do ponownego rozpoznania. Podobne zdanie miała prokuratura okręgowa, tymczasem prokuratura rejonowa w ogóle nie dostosowała się do tych nakazów – komentuje Ryszard Nowak.

– Po raz kolejny jesteśmy świadkami dwoistości standardów prawnych i etycznych, które panują w naszym kraju. Wystarczy wspomnieć chociażby sytuację z porannym najściem „Antykomora” czy niedawną z portalem, na którym jeden z internautów miał się wyrazić negatywnie o córce premiera, co poczytano za zagrożenie jej bezpieczeństwa i natychmiast podjęto działania z udziałem służb i prokuratury – zauważa ks. profesor Paweł Bortkiewicz TChr.

Źródło: naszdziennik.pl

mat

A gdyby tak napisać: „Jestem zwolennikiem syjonizmu warstwowego: warstwa Ży.ów, warstwa ziemi, warstwa Ży.ów , warstwa ziemi, i tak ad infinitum”, czy dla tej Pani prokurator nadal nie byłoby to przestępstwem ?

Źródło: http://www.pch24.pl/nawolywanie-do-przemocy-wobec-duchownych–prokuratura-nie-widzi-problemu,24785,i.html

Za: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=15849#more-15849

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.