Strona główna > Zdrowie > Naukowiec otrzymuje grant na badania nad szczepionką, po czym ostrzega przed nią społeczeństwo

Naukowiec otrzymuje grant na badania nad szczepionką, po czym ostrzega przed nią społeczeństwo

Wydaje się, że w obecnych czasach niemożliwe jest ubieganie się o środki publiczne na badanie wpływu szczepionki, a następnie ostrzeganie wszystkich przed tą szczepionką. Niedawno tak właśnie postąpiła pewna kanadyjska badaczka.

a

Jak doniósł kanadyjski National Post, dr socjologii Genevieve Rail z Uniwersytetu Concordia, otrzymała grant w wysokości 270 000 dolarów na badania szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), a następnie potępiła ją, stwierdzając, że rząd powinien wprowadzić moratorium na jej stosowanie.

Dr Rail, która znalazła się po tym oświadczeniu pod ostrzałem krytyki razem z federalną agencją, która przyznała jej grant, oświadczyła także, że brak jest dostatecznych dowodów na to, że HPV powoduje raka szyjki macicy, czym podważyła ustalenia niemieckiego naukowca, noblisty, który odkrył ten rzekomy związek.

Przedstawiciele medycznego establishmentu mieszają z błotem publiczne wypowiedzi dr Rail, nazywając je groźną dezinformacją. Oświadczyli także, że jej uwagi podważają program zdrowia publicznego, i głośno pytają, jak Kanadyjski Instytut Badań Medycznych mógł przydzielić jej grant.

Spór zaczął się po tym, jak dr Rail i współautor jej badania Abby Lippman, zasłużony profesor Uniwersytetu McGill, wyrazili w gazecie Le Devoir wątpliwość w sprawie nieszkodliwości szczepionki przeciwko HPV oraz podważyli korzyści, jakie ma ona rzekomo dawać. Wezwali także kanadyjski rząd do zaprzestania stosowania szczepionki przeciwko HPV, dopóki nie zostanie ona w pełni sprawdzona a jej nieszkodliwość potwierdzona przez niezależny organ dochodzeniowy.

Dr Rail i prof. Lippman nie są jedynymi osobami, które krytykują szczepionkę przeciwko HPV. Swój pogląd na nią wyrazili na Światowym Kongresie Zdrowia Publicznego (World Congress on Public Health), który odbył się w Indiach w lutym. Prowadzili również warsztaty, na których zachęcali uczestników do „ofensywy przeciwko tej szczepionce”, sugerując jednocześnie, że „politycy są opłacani” przez Wielką Farmę i inne grupy interesów, aby realizować politykę zdrowia publicznego zgodną z ich interesem.

W wywiadzie udzielonym Postowi dr Rail powiedziała, że nie żałuje swoich publicznych wypowiedzi. Przeciwnie, podkreśliła, że chce, aby jej komentarze pomogły zagłuszyć „dominujący konsensus” w sprawie tej szczepionki. Podkreśliła również, że wielu rodziców, którzy uczestniczyli w 170 wywiadach, jakie prowadziła podczas swoich czteroletnich badań nad tą szczepionką, oświadczyło, że według nich ta szczepionka wywołała szkodliwe skutki uboczne.

Źródło: http://www.naturalnews.com/054694_HPV_vaccine_scientific_study_public_warning.html

Tłumaczenie: Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *