Strona główna > Bez kategorii > Naukowiec, który odkrył, że GMO to hazard dla zdrowia, został natychmiast zwolniony, a jego zespół rozwiązano

Naukowiec, który odkrył, że GMO to hazard dla zdrowia, został natychmiast zwolniony, a jego zespół rozwiązano

źródło: http://www.naturalnews.com/037665_GMO_scientists_organ_damage.html

(NaturalNews) Chociaż prawie w ogóle nie przyciągnęło to uwagi żadnych mediów, szanowany brytyjski biochemik, który w 1998 r. wydobył na światło dzienne szokującą prawdę na temat organizmów genetycznie modyfikowanych, że powodują one uszkodzenia organów ciała, problemy z rozrodczością, dysfunkcję układu trawiennego, naruszają prawidłowe działanie systemu odpornościowego i wywołują raka oraz wiele innych skutków szkodliwych dla ludzkiego zdrowia, został natychmiast wyrzucony z pracy, a zespół jego badaczy, który pomagał w prowadzeniu badań, został rozwiązany w ciągu 24 godzin od chwili, gdy wyniki badań zostały upublicznione.

Arpad Pusztai, który uważany jest za jednego z najbardziej renomowanych i obeznanych w tajnikach swej sztuki biochemików, przez okres 3 lat przewodził zespołowi badawczemu na prestiżowym szkockim Rowett Research Institute (RRI), jaki zajmował się analizą skutków zdrowotnych nowego typu ziemniaka GMO z wbudowaną Bt toksyną. Z zaskoczeniem dla wielu osób, zespół odkrył, w przeciwieństwie do retoryki przemysłu GMO, że ziemniak z Bt jest odpowiedzialny za wywołanie wielu poważnych schorzeń u poddanych testom szczurów, fakt ten został szybko przekazany mediom z powodu troski o zdrowie publiczne.

Lecz zamiast zostać pochwalonym za uczciwą ocenę badawczą tego genetycznie zmajstrowanego ziemniaka, Pusztai i jego koledzy zostali ukarani przez władze, za jakimi stał przemysł GMO, w tym przez brytyjskiego premiera, Tony Blaira, którego urząd potajemnie skontaktował się z RRI kilka godzin po tym, jak Pusztai i jego zespół upublicznił rezultaty badań w tv. Mówiąc prawdę, Pusztai został niezwłocznie wyrzucony ze swego stanowiska, a jego zespół rozwiązano, po czym zwolniono te osoby ze stanowisk na uczelni. 

Badania w Egipcie udowadniają podobne rezultaty – GMO wywołuje poważne, długotrwałe uszczerbki na zdrowiu

Jak donosi gazeta Egypt Independent, podobne badanie przeprowadzone przez zespół Husseina Kaouda z wydziału higieny weterynaryjnej Uniwersytetu  Kairze również dokonało podobnych fascynujących, choć politycznie niepoprawnych, odkryć w kwestii skutków zdrowotnych GMO. Po karmieniu 9 grup szczurów różnymi kombinacjami produktów GMO: soi, kukurydzy, pszenicy oraz canoli, Kaoud i jego zespół stwierdził, że te trucizny genetyczne wyraźnie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu zwierząt, co potwierdza wyniki badań Pusztai’a.

„Zanotowaliśmy zmiany w różnych organach ciała zwierząt, zanik nerek, zmiany w wątrobie i śledzionie, pojawienie się nowotworowych części w tkankach, a także zatrzymanie pracy nerek i krwotoki w jelicie cienkim” powiedział Kaoud na temat wykrytych skutków GMO stwierdzonych podczas testów na szczurach. „Skutki dotknęły także funkcji mózgu, zdolność uczenia się oraz zdolność zapamiętywania zostały poważnie zmienione”.

W przypadku Kaouda, jego przełomowe odkrycia zostaną wkrótce opublikowane w szanowanych periodykach Neurotoxicology i Ecotoxicology. Lecz wciąż przed nami pozostaje problem, czy społeczność naukowa w znacznej większości, jaka jest pod przemożnym wpływem interesów przemysłu biotechnologicznego oraz politycznych struktur, jakie go kontrolują, zaakceptują wyniki jako wiarygodne, czy może raczej dokonają podobnego zabójstwa na Kaoudzie i jego zespole, jako karze za naruszenie obecnego status quo.

Z tego wyraźnie widać, że współczesna nauka ledwie może być postrzegana jako dziedzina niezależna, szukająca prawdy, „złotego standardu” interpretacji i rozumienia rzeczywistości. Niestety wielu naukowców, a przez to zwykłych ludzi, widzi to inaczej. Prawda o GMO, gdy się korzysta ze stosów niezależnych badań, wygląda tak, że albo te produkty są niedostatecznie testowane pod kątem bezpieczeństwa, a w najgorszym razie są śmiercionośne dla ludzkiego zdrowia. Lecz ten fakt pozostaje schowany pod powłoką oszustwa, dzięki skorporacjonalizowanej „odmianie nauki”, rozpowszechnianej przez mainstreamową naukę, promującą kulturę pro-GMO.

Źródła:

http://www.egyptindependent.com

http://www.naturalnews.com

http://www.responsibletechnology.org/gmo-dangers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.