Strona główna > Świat > Naukowcy: W razie wojny atomowej między USA a Rosją pierwsza bomba spadnie koło Wrocławia

Naukowcy: W razie wojny atomowej między USA a Rosją pierwsza bomba spadnie koło Wrocławia

Zespół naukowców z Pricetown University opracował symulację przebiegu wojny atomowej między USA a Rosją, z której wynika, że tylko w pierwszych godzinach tego konfliktu liczba rannych i zabitych sięgnęłaby niemal 100 mln a pierwsza bomba atomowa spadłaby na Polskę w okolicach Wrocławia. – napisał w środę The Independent.

Symulacja zakłada, że w razie eskalacji wojny konwencjonalnej między NATO a Rosją, ta ostatnia zgodnie ze swoją doktryną wojenną, użyje jako pierwsza broni jądrowej. „W nadziei na powstrzymanie natarcia [wojsk] USA i NATO Rosja wykonuje jedno ostrzegawcze uderzenie jądrowe z bazy niedaleko Kaliningradu. NATO odpowiada jednym taktycznym atakiem nuklearnym” – napisali naukowcy. Z wideo przedstawiającego przebieg konfliktu wynika, że pierwsza rosyjska bomba atomowa spadłaby na Polskę w okolicach Wrocławia.

Według naukowców wojna przemieniłaby się w wymianę uderzeń jądrowych. Rosja odpowiedziałaby wystrzeleniem 300 głowic jądrowych za pomocą samolotów i rakiet krótkiego zasięgu, by uderzyć w bazy NATO i nacierające wojska. NATO zrzuciłoby na Rosję 180 głowic. Później liczba uderzeń jądrowych byłaby liczona w setkach. Rosyjskie rakiety spadłyby nie tylko na Europę, ale także na USA. Kolejnym etapem konfliktu byłoby atakowanie największych miast za pomocą głowic wystrzeliwanych z okrętów podwodnych – na każde miasto spadłoby do 10 bomb atomowych.

Według obliczeń uczonych z Pricetown tylko w pierwszych godzinach wojny nuklearnej zginęłyby 34 miliony ludzi a 57 milionów zostałoby rannych. Obliczenia te nie uwzględniają skutków choroby popromiennej.

Symulację stworzono, by przekonać o konieczności redukcji arsenałów nuklearnych. Zdaniem naukowców ryzyko wybuchu wojny nuklearnej „dramatycznie” wzrosło w ostatnich dwóch latach z powodu wznowionego wyścigu zbrojeń.

The Independent przywołał też opinię Sama Dudina, naukowca z Royal United Services Institute, według którego scenariusz zaprezentowany przez uczonych z Pricetown jest mało prawdopodobny, ponieważ doktryna wojenna USA zakłada unikanie wojny konwencjonalnej z Rosją.

CZYTAJ TAKŻE: Gorbaczow przestrzegł przed wojną atomową. „Trzeba zapobiec ostatecznej katastrofie”

Kresy.pl / The Independent / rp.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/naukowcy-w-razie-wojny-atomowej-miedzy-usa-a-rosja-pierwsza-bomba-spadnie-kolo-wroclawia/

19.09.2019

5 thoughts on “Naukowcy: W razie wojny atomowej między USA a Rosją pierwsza bomba spadnie koło Wrocławia

  1. MordeczkI nie ma czegoś takiego jak broń atomowa. To jest jedno z 2 największych kłamstw XX wieku. Tym drugim są holokity.
    Nie warto cytować jakiś pseudo naukowców bo ich teorie nie mają żadnego znaczenia. Re ich śmieszne symulacja 100 bomb tutaj 300 tam itd. Budy ! Zastanówcie się logicznie czy Bóg pozwolil by ludziom zbudować broń która by unicestwiala w sekundy całe miasta ? Nawet szatan się musi pytać Boga o pozwolenia na pewne działania. Tak było np. z Hiobem. Bóg zakazał krzywdzenia samego Hioba a szatan gdzecz nie się słuchał.
    Bomy atomowe to poprostu strasza. Taki np Izrael zastrasza swoimi głowicami i tylko to powstrzymuje Arabów przed zdeptaniem Izraela. Historyjka z Mordechajem Vanunu to dobry bajer i biezle przedstawoenie dla naiwnych. Dzięki temu świat uwierzyl w atomowe bajki.

    1. Ta, broni atomowej nie ma a Ziemia jest płaska <; Diagnoza: za dużo jewtuba. Tu może pomóc już tylko psychiatra. P.S. Broń atomowa uchroniła tę nieszczęsną planetę przed trzecią wojną światową. I za jej sprawą do dzisiaj mocarstwa nie skoczyły sobie do gardeł. Ale pożyteczni idioci już nawet to negują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.