Strona główna > NWO > Apokalipsa > Naukowcy uczą się usuwać i modyfikować ludzkie wspomnienia

Naukowcy uczą się usuwać i modyfikować ludzkie wspomnienia

Przeprowadzono nowatorskie badania nad naturą ludzkiej pamięci. Andre Fenton, wybitny neurolog, twierdzi, że do tej pory uważano, że ludzka pamięć jest jak magnetofon, który wiernie rejestruje informacje i przechowuje je w stanie nienaruszonym. Odkryto jednak, że pamięć jest znacznie bardziej plastyczna i może być modyfikowana przez nas samych, ale także nasze otoczenie.

a

W Stanach Zjednoczonych wyemitowano dokument o nazwie „Memory Hackers”, opowiadający o możliwościach nauki względem ludzkich wspomnień. Program ma być regularnie transmitoany w USA oraz Wielkiej Brytanii.

Andre Fenton pracuje obecnie nad techniką wymazywania bolesnych wspomnień. Z kolei Julia Shaw, profesor psychologii na London South Bank University, projektuje system do wszczepiania fałszywych wspomnień. Badaczce udało się z powodzeniem przekonać swoich pajentów, że popełnili zbrodnie, które nigdy nie miały miejsca.

aa

Psycholog kliniczny, Merel Kindt, uważa, że odkrył lek, który może być stosowany do usuwania negatywnych skojarzeń z niektórymi wspomnieniami. Kindt twierdzi, że dzięki jego wynalazkowi udało mu się wyleczyć kilku pacjentów z arachnofobii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *