Strona główna > NWO > Naukowcy stworzyli sztuczną inteligencję wykorzystując pasma DNA

Naukowcy stworzyli sztuczną inteligencję wykorzystując pasma DNA

Naukowcy z Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego (Califomia Institute of Technology; potocznie Caltech) stworzyli sztuczną sieć neuronową zbudowaną w całości z DNA, która naśladuje sposób działania mózgu.

Sztuczna inteligencja z probówki może rozwiązać klasyczny problem z uczeniem maszyn prawidłowej identyfikacji odręcznie pisanych liczb.

To dokonanie jest ważnym krokiem demonstrującym możliwości implementowania sztucznej inteligencji w syntetyczne obwody biomolekularne.

To może pozwolić stworzyć pewnego dnia humanoidalne roboty wykonane całkowicie z organicznych materiałów, a nie lśniących metalowych cyberludzi przedstawianych w wytworach masowej kultury.

Ostatecznym celem zespołu badawczego jest zaprogramowanie inteligentnych zachowań, takich jak zdolność do obliczania, dokonywania wyborów i wielu innych, w sztucznych sieciach neuronowych zbudowanych z DNA.

Naczelny naukowiec Lulu Qian, adiunkt w dziale bioinżynierii, powiedział: „Chociaż naukowcy dopiero zaczęli badać tworzenie sztucznej inteligencji w maszynach molekularnych, jej potencjał jest już niezaprzeczalny”.

Obecnie zespół planuje opracowanie sztucznych sieci neuronowych, które mogą się uczyć, tworząc „wspomnienia” z przykładów dodanych do probówki.

Źródło: http://www.caltech.edu/news/test-tube-artificial-neural-network-recognizes-molecular-handwriting-82679

Tłum. Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

54 + = 59