Strona główna > Świat > Nauczyciele z izraelskiej religijnej szkoły oskarżeni o seksualne wykorzystywanie uczniów

Nauczyciele z izraelskiej religijnej szkoły oskarżeni o seksualne wykorzystywanie uczniów

Zobacz także: Pedofilia: brudny sekret Talmudu

Nauczyciele ze szkoły chasydzkiej w Izraelu oskarżeni są o seksualne wykorzystywanie studentów. Głównemu oskarżonemu zarzuca się, pośród innych zarzutów, gwałcenie chłopców w wieku 3-10 lat podczas ich pobytu w szkole, wiązanie uczniów, karmienie ich na siłę czarnym pieprzem lub mydłem oraz zmuszanie ich do wypróżniania się pod siebie.

a

Akt oskarżenia stwierdza, ze uczniowie nazywali te szkole „Bergen-Belsen”, a głównego oskarżonego „Rosenazi.

Sześciu nauczycieli z talmudycznej szkoły Talmud Tora („Cheder”) należącej do dynastii chasydzkiej Bełz oskarżono we wtorek o nadużycia i napad na nieletnich, a głównego pozwanego oskarżono o wiele przypadków sodomii z udziałem nieletnich, nieprzyzwoitego ich wykorzystywania oraz szantażu.

Według oskarżenia, przestępstwa zostały rzekomo popełnione w ciągu 11 lat od 2000 do 2011 wobec 22 skarżących w wieku 3-10, którzy byli uczniami w szkole prowadzonej przez pozwanych. W tym czasie oskarżeni popełniali codziennie czyny przemocy fizycznej i emocjonalnej wobec uczniów, które charakteryzowało okrucieństwo, poniżanie i zastraszanie.

Według oskarżenia, studenci nazywali te szkołę „Bergen-Belsen”, odnosząc się do obozu koncentracyjnego, a główny oskarżony, 49-letni Abraham Mordechaj Rosenfeld, został nazwany „Rosenazi”.

Rosenfeld, twierdzi oskarżenie, zabierał uczniów do pomieszczenia w szkole, które zawierało łóżka i szafę, w której trzymał słodycze (niektóre z nich skonfiskował od uczniów). Następnie nakazywał uczniom, aby szli z nim do owego pomieszczenia, gdzie ich potem seksualnie wykorzystywał.

Po tym jak przestawali płakać, dawał im słodycze i wysyłał ich do klasy.

W wielu przypadkach, Rosenfeld bił uczniów za pomocą drewnianych lasek lub desek , których zebranie, w czasie przerw, nakazywał uczniom.

Akt oskarżenia także wyszczególnia również przypadki, w których Rosenfeld przywiązywał uczniów do krzeseł lub biurek za pomocą lin lub opasek zaciskowych i kazał im tak stać w klasie z owiązanymi rekami i nogami.

Podczas gdy byli związani , zmuszał ich do jedzenia czarnego pieprzu lub mydła i zabronił im wymycia po tym ust.

W innych przypadkach zabraniał on uczniom pójścia do łazienki, lub winny sposób zmuszał ich do wypróżniania się pod siebie (w spodnie) podczas przebywania w w klasie.

Rosenfeld jest również oskarżony o molestowanie zwierząt.

W jednym przypadku, gdy kot wszedł do sali, w której Rosenfeld uczył, zaczął bić owego kota parasolem i drewnianymi patykami i ostatecznie wypchnął go z okna zabijając go.

Dodatkowo Rosenfeld jest podejrzany o terroryzowanie żony i dzieci w domu. Rzekomo jedno z jego dzieci było molestowane przez niego przez wiele lat aż do opuszczenia domu. Jego żona twierdziła, że groził iż zabroni jej kontaktu z dziećmi, groził rozwodem i kontrolował jedzenie w domu.

Pozostali pozwani to: Izrael Haim Shapira, 65, Haim Fishgrond, 69, Moshe Hirsch, 39, Menachem Alberstein, 63, i Abraham Pinchas Deytsch, 53.

Sześciu owych oskarżonych zaprzeczyło przestępstwom jakie się im przypisuje, z których każdy udostępnia swoje wyjaśnienia i swoja interpretacje zdarzeń, twierdząc, że nie zamierzali oni ranić nieletnich.

Niektórzy z nich przyznali się do niektórych ,mniej poważnych incydentów, prezentując je jako zwykłe żarty.

Oprócz Rosenfelda, pozostałych pięciu nauczycieli zostało zwolnionych z aresztu za kaucja.

Prawnik Zion Amir, który reprezentował również były prezesa i skazanego gwałciciela, Mosze Kacaw, reprezentuje obecnie niektórzy z oskarżonych.

„Niektórzy ludzie, których reprezentuję całkowicie zaprzeczają zarzutom skierowanym przeciwko nim,” powiedział. „To będzie długi proces, który uniewinni tych, którzy maja zostać uniewinnieni z tej ważnej społeczności.”

Prawnik Rosenfelda, Jehuda Fried, twierdzi, że „czyny opisane w akcie oskarżenia są przesadzone. Jeśli chodzi o jego rodzinie, te oskarżenia są całkowicie wymyślone przez tych , którzy chcą dostać się między nim a jego żoną. „

źródło:

Teachers at Israeli Religious School Accused of Sexually Abusing Students

Tłum. Renata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *